Minimalna stawka godzinowa nie wszędzie jest wypłacana. PIP planuje co najmniej 20 tys. kontroli (34)

Minimalna stawka godzinowa nie wszędzie jest wypłacana. PIP planuje co najmniej 20 tys. kontroli

Temat dotyczy artykułu: Minimalna stawka godzinowa nie wszędzie jest wypłacana. PIP planuje co najmniej 20 tys. kontroli

- Stwierdzane przez nas nieprawidłowości od lat są podobne, zmieniają się tylko branże, w których występują w zależności od koniunktury na rynku. Często bowiem pracodawcy próbują utrzymać się na rynku, czy zyskać przewagę konkurencyjną kosztem pracowników - stwierdza Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy.

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Napisał(a): eragon123 -

NIEZAPOwiedziana inspekcja? U mnie w firmie zawsze wiemy o wizycie inspekcji przynajmniej z tydzień wcześniej .To dowodzi ze w Polsce nic nie działa prawo nie istnieje bo każdy z prawa kpi :))
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Antek -

PIP- to jest taka instytucja która mało co może Zgłaszałem 3 razy 3 rużne firmy w kturych pracowałem nie prawidłowosci kture były widoczne gołym okiem i PIP nałozył im kary kture są śmieszne i pracodawca się z tego śmiał a ja musiałem sie pożegnać z praca
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): LLLLLLLLLLLLLLLL -

Hahaha , inspekcja fikcja .
Dzieńdoby prezesie ,"Spodziewajcie się niespodziewanej kontroli'' :)
To jest dramat .
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): pisiorek -

Nie rozumiem czemu nasz ukochany Rząd, który wymodliliśmy w ciemnych latach okrutnego reżimu wstrętnych złodziei i oszustów na pasku chciwych pracodawców, nie rozwiąże ostatecznie problemu biedy w Polsce podnosząc stawkę minimalną godzinową do 100 czy choćby nawet tylko 50zł? Po co półśrodki w rodzaju programu 500+, który wszak mimo swoich ograniczeń i tak zlikwidował biedę wśród nieszczęsnych dziatek głodujących bez żadnej pomocy za czasów wrednej Platformy? Stawka 100zł za godzinę przywróci godność Polskiej Rodzinie, umożliwi jej rozwój i da tak potrzebny dobrobyt!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): OL -

https://www.youtube.com/watch?v=aKiS_SB8JzI
Załączniki:
Odpowiedź (0)

Napisał(a): KUNTA KINTE -

W MOIM ZAKLADZIE PRACY TEZ BYLA PIP POPATRZYLI POPISALI I JAK BYLO TAK ZOSTALO PRACODAWCA NIE PONIOSL ZADNYCH KONSEKWENCJI MIMO ZE BYŁO ŁAMANE PRAWO PRACY BO PRACOWNICY SIE SKARZYLI TA PIP TO JEDNA WIELKA SCIEMA I TYLE A MY SIE NADAL MECZYMY Z NIEUCZCIWYM PRACODAWCA POZDRAWIAM UCISNIONYCH....
Odpowiedź (0)

Napisał(a): pracownik -

w pzu ,firmie państwowej (HE,HE),notorycznie łamane są przepisy zatrudniając pracowników na tzw śmieciówki ,choć praca ma charakter pracy na etat (przełożony,grafik,8 godzinny dzień pracy itd)i co ,związki to widzą ,prezesi z dobrej zmiany pozwalają ,myślę że i pip również hehe , ,szkoda gadać .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): obi -

ZAPRASZAMY DO ZAKLADOW GDZIE LUDZIE PRACUJA NA SLUCHAWKACH BEZ KLIMY TEMERATURA W SRODKU 30 STOPNI PYTAM SIE GDZIE JEST PIP....
Odpowiedź (0)

Napisał(a): sprzątaczka -

Firma sprzątająca AMLUX zatrudnia sprzątaczki na 1/4 etatu, a pracują nawet po 12 godzin dziennie. Nikt nie rejestruje W PRAWIDŁOWY sposób czasu spędzonego na sprzątaniu danego obiektu. Skala wyzyskiwania biednych ludzi w Polsce jest przerażająca. Dziki kraj.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): j -

a poteł łazi pseudo biznesman i mówi, że niema kto pracować nie dodaje za darmo!
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz