52
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi27
  • Ocen na +-14
52 ppt ?

Mniejsza i większa połowa (28)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mniejsza i większa połowa

Napisał(a): spon -

Pani w szkole poprawia nas jak mówimy "większa połowa".
Moim zdaniem pani nie ma racji, choć jest magistrem polonistyki.
Jak dzielę scyzorykiem jabłko na 2 połowy, (jedna dla młodszej siostry), to zawsze wychodzi mi większa i mniejsza połowa.
Ważyliśmy te nierówne połowy na dokładnej niemieckiej wadze elektronicznej.
Zawsze jedna połowa jest większa/cięższa. Tę większą połowę daję oczywiście mojej siostrze, bo jest młodsza.
Co wy na to?
INTERIA.PL

Re: Mniejsza i większa połowa

Napisał(a): irusio -

twój błąd polega na tym, że ona o mówieniu, a ty o dzieleniu. Odnieś się do jej wskazania, w której sednem jest logika praktyczna. Zawsze posługujesz się wikipedią, co dobrze rokuje i teraz też powinieneś znaleźć definicję połowy. Mając ją mógłbyś starać się tę definicję podważyć. Do tego przydałby ci się kwadrat logiczny, a nie nóż. Pozwoli ci ocenić prawdziwość, bądź fałsz zdania. Nie można stosować jednej miary do różnych bytów, bo wychodzi bełkot

Napisał(a): irusio -

spon Inny dowód, w postaci graficznej.

Zdjęcie
Jeszcze raz powróciłem, ostatni, bo sensu nie ma. Wskazówek nie czytasz. Zacznij od definicji. Możesz sfiksować. Zaprezentowałeś dwie grafiki. Jedną większą, drugą mniejszą. No cóż, nadal nie wiesz co to jest połowa. Typ[owe dla wielu twoich tematów. Potocznie podobnych nazywa się głupimi jasiami albo wsiowymi mędrkami.

Irusiu, nie powołuj się na logikę skoro napisałeś nielogiczne zdanie: "Zawsze posługujesz się wikipedią".
Udowodnij najpierw, że zawsze się posługuję Wikipedią.
Logicznie udowodnij.
Potem ew. możesz do mnie rozmawiać. ;P

Napisał(a): Boldusia40 -

irusio

Zdjęcie
Jeszcze raz powróciłem, ostatni, bo sensu nie ma. Wskazówek nie czytasz. Zacznij od definicji. Możesz sfiksować. Zaprezentowałeś dwie grafiki. Jedną większą, drugą mniejszą. No cóż, nadal nie wiesz co to jest połowa. Typ[owe dla wielu twoich tematów. Potocznie podobnych nazywa się głupimi jasiami albo wsiowymi mędrkami.
Tak na mój gust Spon,- pani polonistka, błędu nie popełniła,
ale to zadanie dla matematyka.
Po przekrojeniu, większym czy mniejszym, po złożeniu znów pasują do siebie,
te dwie połówki jabłka
A to, że siostrze większą część, to i prawidłowo,bo wszak kobietą jest,
a Ty dżentelmenem, a jedzenie owoców to zawsze zdrowo,

Boldusia40
irusio

Zdjęcie
Tak na mój gust Spon,- pani polonistka, błędu nie popełniła,
ale to zadanie dla matematyka.
Po przekrojeniu, większym czy mniejszym, po złożeniu znów pasują do siebie,
te dwie połówki jabłka
A to, że siostrze większą część, to i prawidłowo,bo wszak kobietą jest,
a Ty dżentelmenem, a jedzenie owoców to zawsze zdrowo,

No dobrze, a jak podzielisz zbiór złożony z 99 niepodzielnych elementów na 2 połowy?
To zadanie z I klasy.

Siostrze należy się większa połowa, bo ona jest teraz szczerbata, mleczaki jej wypadają i nie je skórek z jabłka. ;)

Napisał(a): rickiTicki -

co za różnica, właśnie szkoła takich głupot uczy, zamiast nauczyć nas coś naprawde pożytecznego, a potem co z tego że wiem jak się rozmnażają pantofelki jak na ch@ mi to potrzebne, najwięcej się człowiek samemu uczy i osiąga.

ktosia13 Polowy sa zawsze rowne...matematycznie rzec ujmujac....jablko dzielisz na dwie czesci a nie na dwie polowy....tylko potocznie zwyklo sie tak mowic.
Ale siostra prosi mnie o pół jabłka.
Uważasz, że powinna mówić, że chce część jabłka o wielkości zbliżonej do połowy?

« Wróć do tematów
Do góry strony: Mniejsza i większa połowa