Reklama

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Jarek -

Polpasiec jest bardzo dokuczliwy w pierwszej fazie choroby lecz najgordza jest neurologiczna postac polpasca po zagojeniu sie medycyna jest bezradna bol objawia sie miesiacami a czasami latami przechocze obecnie bol pi polpascu 3 miesiac w bolu bede bral blokade nerwu to zmiejsza bol lecz nie goi mam nadzieje ze cos zacznie sie dziac i Pan Zbog jak zawsze pomorze modle sie za wszystkich cierpiacych niech Pan Jezus was uzdrowi
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Shingles -

Autor nie ma wogole wiedzy na temat polpasca !!!
Niech moze poczyta sobie amerykanskie fora na temat tej choroby (ang. shingles). Ludzie choruja po kilka razy na rok, czesto przez kilkanascie lat !!!
I g....o prawda ze przenosi sie droga kropelkowa !!! przenosi sie tylko przy kontakcie z surowica ktora jest w srodku wypryskow, to tam jest wirus Herpes zoster.
A tak konczac temat... wlasnie mam pier....nego polpasca !!! Na szczescie przechodze go lagodnie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Irena -

To nieprawda, że na półpaśca choruje się tylko raz. Ja w ciągu 20 mies. mam siódmy nawrót półpaśca, a pomiędzy nawrotami opryszczkę. Za każdym razem otrzymuję od lekarza leki. Początkowo Heviran 400mg, potem 800mg, następnie Haskovir, a obecnie Vaciclor 1000mg i powraca "z uporem maniaka. Lekarze bezradnie rozkładają ręce, a ja mam już tego serdecznie dosyć (mam 70 lat). Jaka jest na to rada?
Odpowiedzi (2)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Tomek -

Czy bolą też częściowo zęby przy polpasicu mam go po lewej stronie twarzy i bolą mnie rownież zęby po lewej stronie
Odpowiedź (0)

Napisał(a): julka2 -

moja znajoma miała półpaśca na klatce piersiowe, ale to, to jeszcze pryszcz! najgorsze, że już po wyleczniu, strasznie ją bolało, non stop na lekach przeciwbólowych, okazało się, że ma PHN, czyli neuralgię popółpaścową, w skrócie półpasiec uszkodził jej nerw i boli nawet kiedy ma po prostu sweter. masakra, dopiero po naszych namowach poszła do poradni leczenia bólu na Płockiej i starają jej się pomóc... masakraa! ale im dłużej się zwkleka z pójściem do lekarza tym gorzej, więc jeśli już po wyleczeniu macie kłucie, pieczenie, długotrwały ból i nadwrażliwość do koniecznie idźcie do lekarza!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): adam -

cześć wszystkim,
niedawnoi umiesciłem posta na temat bolącego barku. niestety sytuacja jest poważniejsza, okazało się bowiem że jestem chory na półpaśca. wyskoczyła mi tylko jedna ktosta pomiędzy tym bolącym barkiem a szyja..pomału dochodzę do siebie, nadal mam ataki koszmarnego kaszlu, choć samopoczucie jest lepsze..niestety bark nadal boli, nawet kiedy ręka luźno zwisa, nie mówiąc o jakimkolwiek wysiłku.to przedni i środkowy akton..
Info mam stąd: Link Proszę o pomoc!!!Ile czasu może to trwać? jak leczyć bóle po półpaścu?? kiedy mogę wrócić do treningów?? (trenuję SW i siłownię - 5-6 dni w tygodniu)
słyszałem/xczytałem że po półpaścu można leczyć się nawet latami!!:(
proszę o fachowe porady bo jestem za***iście załamany tą bezczynnością.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): sekstyna -

nie choruje się tylko raz, choć... "Najczęściej do zachorowania na półpasiec dochodzi raz w życiu." Źródło: Link
Odpowiedź (0)

Napisał(a): danuta karkoska -

Rzachorowalam na polpasiec, pomogl mi krem zovirax, czyli aciklovir. Redaktor tego artykuku to jakis niedoinformowany idiota.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): anduś -

Ja przeszedłem półpaśca bardzo ciężko! Na początku myślałem, że to przeziębienie, jednak później na udzie pojawiły się krosty. Wcześniej lewa noga mnie bolała.
Szukałem pierwsze w internecie i okazało się, że to półpasiec. Link bardzo fajna strona. Polecam.
Załączniki:
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz