Reklama

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Jarek -

Mam półpasiec. Nwm czemu kazdy mówi ze to taki straszny ból przeciez to boli ale nie aż tak bardzo. mam juz tydzien mam nadzieje ze niedlugo przejdzie. Jakie leki najlepiej brac?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): beznika -

W poniedzialek nad ranem zabralo mnie pogotowie z podejrzeniami zawalu serca, zrobiono mi ekg,przeswietlenie pluc, echo serca, badania krwi i wrocilam do domu a w piatek okazalo sie ze te okropne bole to półpasiec. Wystapila wysypka od lewej łopatli az po lewa piers.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Irena -

To nieprawda, że na półpaśca choruje się tylko raz. Ja w ciągu 20 mies. mam siódmy nawrót półpaśca, a pomiędzy nawrotami opryszczkę. Za każdym razem otrzymuję od lekarza leki. Początkowo Heviran 400mg, potem 800mg, następnie Haskovir, a obecnie Vaciclor 1000mg i powraca "z uporem maniaka. Lekarze bezradnie rozkładają ręce, a ja mam już tego serdecznie dosyć (mam 70 lat). Jaka jest na to rada?
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Grazia -

Ja zachorowałam na półpasiec trzy razy w ciągu roku. Mam co prawda słabą odporność,ponieważ jestem w leczeniu onkologicznym. Lecz lekarze mówią, że w takim przypadku należy zrobić szczegółowe badania. Jestem obecnie w trakcie badań.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): xyz -

Miałam półpaśca na jednej stronie twarzy w wieku 18 lat. Pierwszy wykwit znajdował się na skroni, reszta obejmowała czoło, okolice oka, nosa i policzka. Byłam wtedy na wakacjach za granicą, początkowo myślałam że zaczyna robić mi się jęczmień na powiece, gdyż mi spuchła i swędziała, następnego dnia zaczęła pojawiać się wysypka, do tego doszła gorączka i ogromny ból. Udałam się do lekarza gdzie zbadano mi oko, przepisano leki i polecono wrócić jak najszybciej do Polski w celu dalszego leczenia. Na szczęście blizny po półpaścu nie są bardzo widoczne, poza pierwszym wykwicie na skroni, nie odczuwam też żadnego bólu związanego z przebyciem choroby. Całkowity czas leczenia po którym strupki się zagoiły i nie odczuwałam już dyskomfortu by wyjść do ludzi to 3 miesiące. Apeluje by nie bagatelizować tego wirusa, ponieważ jego nieleczenie może nieść poważne konsekwencje.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): aksamit -

Nie prawda że tylko 1 raz to bym tak chciała a
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Żona -

Mój mąż zachorował na półpaśca ,trwa to już czwarty tydzień nie pomagają żadne leki przeciw bólowe..Dostał lek Hevalin pierwszy raz na 50 % zniżki a drugim razem od lekarza rodzinnego na 100 % i jak to zrozumieć ? mąż ma 74 lata ale nie pamięta żeby kiedyś miał takie bóle jak teraz czekamy na poprawę ale ile można jeszcze czekać ? pozdrawiam wszystkich cierpiących .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): io -

Ta jasne, tylko raz. Ja nawet ospe mialam 2 razy. Polpasca jeszcze nigdy ale znam wiele osób które chorowały na to kilkukrotnie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): zdzichu -

Cierpię od 1 tygodnia .Mam 61 lat i pierwszy raz w życiu na polpasiec . Mam niewielkie zmiany skórne ale boli mnie cały bok i skora na brzuchu .Piecze mnie to jak cholera .Biore antywirusowy lek i paracetamol oraz ketonal forte .To ciezka psychicznie choroba bo spac nie daje szarpiacy ból ,o pracy to nawet nie ma co mysleć . Pozdrawiam wszystkich cierpiacych na to schorzenie . Mamy XXI wiek na Marsa lataja a z bolem nie ,mozna poradzic sobie ,jestem zawiedziony rozwojem medycyny .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): julka2 -

moja znajoma miała półpaśca na klatce piersiowe, ale to, to jeszcze pryszcz! najgorsze, że już po wyleczniu, strasznie ją bolało, non stop na lekach przeciwbólowych, okazało się, że ma PHN, czyli neuralgię popółpaścową, w skrócie półpasiec uszkodził jej nerw i boli nawet kiedy ma po prostu sweter. masakra, dopiero po naszych namowach poszła do poradni leczenia bólu na Płockiej i starają jej się pomóc... masakraa! ale im dłużej się zwkleka z pójściem do lekarza tym gorzej, więc jeśli już po wyleczeniu macie kłucie, pieczenie, długotrwały ból i nadwrażliwość do koniecznie idźcie do lekarza!
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz