Na rynku pracy znajomość języka angielskiego to standard. Czas na arabski i chiński (68)

Na rynku pracy znajomość języka angielskiego to standard. Czas na arabski i chiński

Temat dotyczy artykułu: Na rynku pracy znajomość języka angielskiego to standard. Czas na arabski i chiński

​Znajomość języka angielskiego już od dawna nie robi wrażenia na żadnym pracodawcy. Teraz to standard. I chociaż dobry angielski zwiększa szanse na wysokie zarobki, to nie daje gwarancji zatrudnienia. Jak wyróżnić się zatem na tle innych kandydatów? Jedną z możliwości jest opanowanie kolejnych języków obcych. Których opłaca się w tej chwili uczyć najbardziej?

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Napisał(a): xxx1 -

arabski? ...to chyba na rynek zasiłków a nie pracy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): marlena -

ZARAZ ZARAZ TO JA MAM SIE UCZYC JEZYKOW OBCYCH ZEBY BYC ZATRUDNIONYM W POLSCE????? CHYBA JAKIS ZART, TO OBCY ZE SWOIM KAPITALEM POWINNI SIE UCZYC JEZ.POLSKIEGO BO TO ONI SA U NAS A NIE MY U NICH OTO ZASADNICZA ROZNICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TU JEST POLSKA
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Ela -

ja znam kilka języków obcych w tym angielski i rosyjski a zarabiam... 2600 na rękę plus premia która jest albo nie. Przekonałam się już w kolejnej pracy, że szefowie firm wcale nie cenią wyżej pracowników z takimi umiejętnościami. Na równorzędnych stanowiskach ale bez języków inni pracownicy zarabiają tyle samo
Odpowiedzi (5)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): bartholomew -

Jestem Brytyjczykiem i ucze angielskiego. Jedno chce dorzucic. Polacy nawet swietnie mowia po angielsku. Za bardzo tylko mysla czy nie robic bledow gramatycznych. Chodzi o to co oni chca przekazac, a nie czy w czasie present simple czy present perfect!
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): zdezorientowany -

Mam poważny dysonans poznawczy, bo nakłaniacie do nauki języków obcych, a jednocześnie reklamujecie metodę pozwalającą poznać pięć języków w tydzień.
Co tu jest prawdą, a co oszustwem?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): goscik -

hejtujcie, mowice co chcecie. Wyjechalem 11 lat temu z PL, bo wszedzie jak nie otwierali kieszenie, to znajomosci sie liczyly. Teraz z dyplomem MBA, super angiellskim i troche chinskim, zarabiam dobrze. aplikujac o prace w PL stawiam warunki okolo22tys mies.brutto. To jest cisza. Tyle tylko, ze zaraz tebn sam pracodawca zatrudnia mnie jako zagraniczna firme/wykonawce i placi duzo wiecej............. :-D
Odpowiedzi (6)
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): m80 -

Języki jest sens się uczyć hobbistycznie. W biznesie/pracy za 10-20 lat nie będzie potrzebna znajomość języków. Co innego języki programowania....
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): lidia -

Nauka kolejnych języków to jest strata czasu.https://www.youtube.com/watch?v=tDoUqTa5DgE
Załączniki:
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz