168
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +48
168 ppt ?

Najbardziej ekstrawaganckie pochówki (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Najbardziej ekstrawaganckie pochówki

Napisał(a): Judas -

Co kraj to obyczaj i rożne metody chowania zmarłych przed żywymi.

Oczywiście że u nas metody sprawdzone są najlepsze, z księdzem i procesją martwego w drewnianej skrzynce...po stosownym makijażu.

Szokującym być może jest sposób chowania zmarłych w Tybecie, gdzie ciało jest dokładnie nacinane w celu ułatwienia sepom godnego posiłku w "niebiańskim pochówku".

W załączniku zdjęcie ceremonii ćwiartowania zwłok na zboczu góry, osoby wrażliwe na widok ludzkiego mięsa proszę o nie oglądanie.

[image]0006R7BAFSQBBOHC[/image]

INTERIA.PL

Re: Najbardziej ekstrawaganckie pochówki

Interesując też są pogrzeby na Madagaskarze, tam zmarli czekają nawet po 3 lata na ceremonialny pochówek.

Jak zwykle chodzi o kasę i rodzina musi nazbierać na rytuał.

Malgasze wierzą, że po śmierci dusze ich zmarłych opuszczają ciała i zagnieżdżają się w okolicznych drzewach czy kamieniach. Potem obserwują wszystko, co dzieje się w wiosce.

Od czasu do czasu jednak wracają do grobu, by odpocząć. - I wtedy powinny mieć w nim czysto.

Dlatego mieszkańcy Madagaskaru odkrywają kamienne mogiły swoich zmarłych, czyszczą ich kości z resztek tkanek i obficie polewają ich szczątki śmierdzącym bimbrem, który sami również w dużych ilościach przy tym spożywają ( pijani lepiej tolerują zabawy ze zwłokami)

Na koniec owijają kości w nowe, czyste, białe całuny i podpisują je flamastrami.

Napisał(a): ~gość -

Judas
~gość Nieszczęśniku,

jaką formę pochówku sobie wybrałeś?
Przez zanurzenie w oceanie indyjskim Przyjacielu w betonowych butach
Nieszczesniku,

Czy posiadasz zgodę stosownych władz na zanieczyszczenie środowiska naturalnego własnym truchłem?

~KOBRA Rzeczywiście co kraj to obyczaj ale dla mnie to obyczaj makabryczny. Ciekawi mnie geneza tego przerażającego rytuału.
Genezy szukaj w religii i wierzeniach, sępy jako boże ptaki skonsumują ciało a duszę zaniosą do nieba.

Usunięto wstawione zdjęcie, choć nie krzywdziło nikogo zdjęcie nieboszczyka, widocznie obrażało czyjeś religijne uczucia człowieka martwego, tak jak został spłodzony.

Osoby religijne są też mięsożerne, jak boże ptaki -sępy żywiące się martwymi ciałami zwierząt.

U nas religianci obrażają się na widok dzieła bożego stworzonego nago, urągają własnemu Bogu w ten przebiegły sposób..

~gość
Judas
~gość Nieszczęśniku,

Nieszczesniku,

Czy posiadasz zgodę stosownych władz na zanieczyszczenie środowiska naturalnego własnym truchłem?
Na wodach międzynarodowych przepisy polskie nie obowiązują, choć prezes rości do nich prawo.

Napisał(a): Laila44 -

Judas
~gość Nieszczęśniku,

Zaciekawiło mnie to Twoje pragnienie,powiedz mi jakie ryby żyją w tym oceanie i trafiają na nasz--mój stół.Jako że lubię ryby to ciekawe ile nieboszczyków zjadłam razem z tymi rybami.Jak nic to kanibalizm, jeszcze teraz ci migranci,mało tego polskie świnie też chore, chyba weganką pozostaje mi zostać.

Laila44
Judas
~gość Nieszczęśniku,

Zaciekawiło mnie to Twoje pragnienie,powiedz mi jakie ryby żyją w tym oceanie i trafiają na nasz--mój stół.Jako że lubię ryby to ciekawe ile nieboszczyków zjadłam razem z tymi rybami.Jak nic to kanibalizm, jeszcze teraz ci migranci,mało tego polskie świnie też chore, chyba weganką pozostaje mi zostać.
W Tybecie , jeśli zmarły był dobrą osobą za życia ćwiartują zwłoki i dają za strawę sępom, jeśli ktoś był złym człowiekiem ciało wrzucają do rzeki aby ryby się nim posiliły.

Istnieje tam zakaz łowienia i jedzenia ryb, poprzez cześć dla zmarłych.

pintapalec][cytat kogo=Judas Dla forumowiczów spragnionych obejrzenia pochówku w Tybecie załączam link do filmu z tej wspaniałej ceremonii oddawania czci zmarłym

https://www.c(...)5192891

Makabra ,co to za religia ??
Buddyzm tybetański Przyjacielu.

Przez całe 2 tygodnie mieszkałem w Lhasa -stolicy tybetu i poznałem tam wiele obyczajów.

Dzień pracy trwa u nich 4 godziny, więcej nie dają rady pracować ze względu na rzadkie powietrze.

Na tych wysokościach woda wrze już przy 60 stopniach Celsjusza, tak więc ugotować u nich kawałek mięsa to naprawdę wyzwanie.

W stolicy już nie, lecz w małych miejscowościach mieszkańcy defekują na ulicach, noszą sukienki jak nasi kapłani a to niezmiernie ułatwia opróżnianie...wystarczy zgrabnie kucnąć w zadumie i po sprawie.

Bezpańskie psy w okamgnieniu konsumują to co ludzi zostawiają na ulicach, choć smrodek na długo pozostaje.

~KOBRA
Judas Dla forumowiczów spragnionych obejrzenia pochówku w Tybecie załączam link do filmu z tej wspaniałej ceremonii oddawania czci zmarłymhttps://www.c(...)5192891

Chryste....!!! Z tym, że sępy to piękne ptaki.

Sępy to ptaki królewskie, biorą aktywny udział w pochówku w bardzo naturalny sposób.

Tybetańczycy wiedzą że wszystko podlega naturze i starają się zgrać z naturalnym cyklem, nie tak jak europejczycy chowający umarłych w drewnianych pudełkach, aby nikt oprócz larw much na tym nie skorzystał w biocenozie.

Dla Tybetańczyka to jest obrzydliwe, oszukiwanie natury to oszukiwanie Boga.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Najbardziej ekstrawaganckie pochówki