Najlepsi snajperzy w historii wojen (182)

Najlepsi snajperzy w historii wojen

Temat dotyczy artykułu: Najlepsi snajperzy w historii wojen

„Z tej odległości nie trafiliby słonia” – miał powiedzieć gen. John Sedgwick w czasie jednej z bitew amerykańskiej wojny secesyjnej na kilka chwil przed tym, nim dosięgła go kula sierż. Bena Powella, strzelca wyborowego konfederatów.

Komentarze (182)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Pol -

z jednej strony fajnie sie wam o tym mowi .. 500 trafien,
z drugiej zabic 500 ludzi ???
to czlowiek normalny juz nie jest po czyms takim...
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): jw40-55. 2kr -

Kiedys to byla fajna robota mniejsze odleglosci,dzisiaj zasieg dobrych karabinow to okolo2 kilometry,lunety ze z1500 metrow mozna ogladac jak sie muchy pierd..... W sumie zadna sztuka po przelamaniu barier psychicznych.a poza tym ja wole kontakt osobisty i dobry noz (uzycie karabinu jest oznaka braku szacunku dla przeciwnika) ale mnie szkolili w zwiadzie i to jest elita armi ktora se musi poradzic w karzdych warunkach rownierz bez broni palnej
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ej -

przydałby się taki Fin teraz....ciekawe czy z Polski trafiłby jednego pomylonego gostka w Kremlu....
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Falkon wędrowny -

Jedynie oni mogą zaprzeczyć że ktoś jest POTĘGĄ !
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Lucy -

słyszałam, że to teraz nie są bandy tylko żołnierze przeklęci lub wyklęci. Ja używam określenia bandy. Wieczna chwała dla Dziadka!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ralph21 -

a czemu nie ma tu dwóch współczesnych znanych snajperów ?
Howarda E. Wasdina i Chrisa Kyle
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Błędny Rybak -

Może o tych wyczynach powinni w Polsce uczyć księża na lekcjach religii? Wszakże i te lekcje i strzelcy wyborowi opłacani są z tego samego źródła. Księża powinni mieć ugruntowaną wiedzę na ten temat, podobnie jak na temat życia w rodzinie , którego "uczą".
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): :) -

Straszny los czekał złapanego przez przeciwnika snajpera .Podczas II w.św. na froncie zachodnim polski oddział pancerny stacjonował w lesie .W pewnym momencie jeden z oficerów dostał kulkę prosto w czoło.Snajpera wyczajono i ściągnięto z drzewa,potem przywiązano go łańcuchami do dwóch Shermanów i rozerwano na pół:)
Odpowiedzi (16)

Napisał(a): kuba -

Tak se myślem- kim jest snajper? Moim zdaniem jest podobnie jak żołnierz wyszkolonym płatnym zabójcą zatrudnionym przez rząd danego państwa po to by bezkarnie zabijał innych ludzi. Ciekawym jest dla mnie że zabójcę np jednego człowieka czeka wyrok i kara a z drugiej strony szkoli się, utrzymuje żołnierzy i wysyła by zabijali takich samych ludzi jak oni sami . ... Świat dzięki internetowi i masowej szybkiej komunikacji staje się coraz mniejszy, ludzie znają się ,,wirtualnie'' lub ,,bezpośrednio'' i zazwyczaj nie są do siebie wrogo nastawieni, co więc sprawia że podejmują się takiej roboty jak zabijanie innych których znają lub i nie a którzy często prezentują nawet takie same poglądy...
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): psychol -

Podejrzewam ze ten rusek ze zdjecia to, chyba nie byl dokonca normalny czlowiek. Zreszta jak oni wszyscy....
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz