34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +20
34 ppt ?

Napiwki w restauracjach (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Napiwki w restauracjach

Napisał(a): KwestiaPodejscia -

NIC. To kelnerzy nie dostają wypłaty? dlaczego pani w warzywniaku nie dostaje napiwku ? Sprzedawczyni w biedronce także powinnam osobno zapłcaić za obsługę? Nie raz słyszę jaka to praca kelnera ciężka fizycznie, że pracują po 12 godzin, jak to się nie narobią.. A to inni ludzie którzy pracują fizycznie nie są cały czas na nogach, nie robią nadgodzin? (u mnie na zakładzie jeden znajomy nie raz siedział w pracy po 20h dziennie od poniedziałku do niedzieli). Nieraz się robiło po 17h.. A może by tak wprowadzić napiwki w urzędach i na poczcie?Za obsługę - napiwek. Albo u nauczycieli - poprowadził lekcję, to każde dziecko zostawia napiwek.

Napisał(a): ~Polska -

Od kiedy zobaczyłem jak pewna k elnerka zadrwiła z napiwku 10 zł, nie zostawiam ani złotówki napiwku. Postanowiłem tak już nigdy nie dać napiwku.
Jest cena , płacę , ewentualnie zaokrąglam do pełnego i po sprawie.
Zero napiwków , jak kelnerowi coś się nie podoba to niech zmieni pracę...Odemnie może dostać najwyżej koopa lub w ryłooo...

Napisał(a): ~Walczak -

Widziałem jak kelnerka w restauracyjnej knajpie w Hotelu , się kręciła koło trzech Niemców jak im nadskakiwała , myślała że dostanie duży napiwek . A Niemcy wypili po piwku zjedli po steku zapłacili i dali kelnerce po 50 centów napiwku . Mina jej bezcenna jak jej kładli na rękę i mówili Ja Ja Danke Szejn .....!!

Napisał(a): ~JAnusz -

Rozmawialem z Polka pracujaca w Grecji jako kelnerka....Grecy,Wlosi nie daj w ogole napiwkow daja Niemcy nie za duzo,Anglicy Polacy roznie.problem polega na tym iz pracodawcy z gory zakladaja iz kelner dostanie sporo w formie napiwkow wiec pensja jest zanizana,ale ostatecznie nie kazdy musi byc kelnerem szczegolnie w sytuacji gdy brak rak do pracy w wielu zawodach.
Poglad iz dawanie napiwkow tylko w niektorych profesjach jest dyskryminujace jest w zasadzie sluszny.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Napiwki w restauracjach