Nauczyciele uciekają przed skutkami reformy na urlop (357)

Nauczyciele uciekają przed skutkami reformy na urlop

Temat dotyczy artykułu: Nauczyciele uciekają przed skutkami reformy na urlop

Wskutek wygaszania gimnazjów i niepewnej sytuacji w oświacie coraz więcej nauczycieli będzie korzystało z urlopów dla poratowania zdrowia. Dzięki temu jeszcze przez rok będą mogli pobierać pensję zasadniczą i uchronić się przed ewentualnym zwolnieniem.

Komentarze (357)

Dodaj komentarz

Napisał(a): sdf -

Córka chodzi do 2 klasy. Święta wielkanocne, wolne w szkole czwartek, piątek i wtorek. Wszyscy mają wolne 2, 3 dni, nauczyciele 6. Teraz majówka. 1 i 3 wypadają w poniedziałek i w środę. Nauczyciele mają wolne jednym ciągiem 9 dni! Od soboty 29 do poniedziałku 8.
Nosz k.u.w.a. jego m.a.ć.!!!! Strasznie pokrzywdzeni ci nauczyciele.
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): Gość -

Nauczyciele powinni mieć co 4 lata egzaminy sprawdzające z wiedzy i z przydatności zawodowej, pensum zwiększone do 30 godzin obligatoryjnych tygodniowo, to nie byłoby nadgodzin, urlop płatny tylko za 1 miesiąc letni -jak wszyscy Polacy , a drugi miesiąc obowiązkowa praca w szkole z dziećmi i młodzieżą na zajęciach wyrównawczych lub rożnego rodzaju zajęcia dodatkowe.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): czas -

Do roboty !!! A nie na urlopy. Powiatowe Urzędy Pracy maja dla was wiele ofert pracy, ale... już nie będzie 20 godzinnego tygodnia pracy, 3 miesięcy urlopu, dodatków za praktycznie wszystko, gwarantowanych wysokich wynagrodzeń i innych przywilejów wynikających z komunistycznej Karty Nauczyciela.
Odpowiedzi (16)

Napisał(a): Żaba -

Zwykłych ludzi najbardziej do nauczycieli zraża nie to że mają niezłe płace, urlopy, sporo wolnego - nich mają. Ale drażni pycha i arogancja, której nauczyciel nabywa obcując z dziećmi. Ucząc małych, nierozumiejących wiele, jeszcze nie znających świata - nauczyciel niebezpiecznie zaczyna wierzyć że jest wszystko wiedzący lepiej, że inni to ciemniaki i tumany, że jego wiedza jest tak wielka. Ten brak pokory widoczny jest u 90% belfrów
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): Jolanta -

W moim środowisku dwie koleżanki poszły na L4 , będąc w ciąży, praktycznie na 8 miesięcy, póżniej po rocznym płatnym urlopie wylądowały na zdrowotnym.Podatnicy zapłacili prawie 3 lata za nieobecność w pracy.Następne koleżanki poszły sobie z powodu wypalenia zawodowego i tych jest najwięcej.A mój mąż mgr inż. po trudnych jeszcze 6 letnich studiach na Politechnice śl. zaiwania na budowach za 3 tys.Będąc jednocześnie projektantem bierze dodatkową odpowiedzialność za konstrukcję.Na szczęście jest bardzo ludzki, więc robotnicy bardzo się starają i wykonują wzorowo robotę.Może dlatego uważam, że nam nauczycielom NAPRAWDĘ jest bardzo dobrze.No oczywiście, kiedy jest się z powołania Uczniowie to czują i nie sprawiają większych kłopotów.Dzięki temu ta praca jest przyjemnością.Urlop zdrowotny, tak jak kiedyś tylko przez orzecznika lekarza, tak jak kiedyś i tylko na STRUNY GŁOSOWE.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Iza -

Oboje z mężem pracujemy w gimnazjum i oboje w przyszłym roku zostajemy bez pracy. I A zwolnień miało nie być...
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): f -

Może ucywilizować te urlopy zdrowotne i po 12 miesiącach niech lekarz medycyny pracy decyduje o zdolności do pracy lub nie. Tak jak dla wszystkich innych pracowników (po 6 miesiącach).
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Marian -

Żona mojego brata jest nauczycielką . To samo jej córka. Wiecznie niezadowolona z życia jedna i druga. Ciągle przepracowane , zapracowane , zarzucone klasówkami. Na moją propozycje dla młodej która ponoć zarabia grosze w szkole aby przyszła do mnie do pracy wyśmiała mnie. Za 4500 na rękę nie będzie TYRAĆ 8 godzin dziennie.. Życze im zwolnienia a wówczas zapukają do moich drzwi lecz się bardzo zdziwią. A raczej mają małe szanse na przetrwanie.
Odpowiedzi (24)

Napisał(a): mauritius -

Jeszcze jedno taki roczny urlopik na poratowanie zdrowia można wziąć trzykrotnie podczas "kariery" zawodowej przez nauczyciela. Ale się ustawili w tej Polszy.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): były nauczyciel -

3-4 godz. dziennie , minus 15 min. przerwy ....................... NAJBARDZIEJ ZAPRACOWANA GRUPA ZAWODOWA NA ŚWIECIE ....................... nie tylko w Polsce
Odpowiedzi (11)
Dodaj komentarz