Komentarze (481)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Benek -

15 lat pracy - 4000 zl emerytury, agent dupek Tomek a nauczycielka 40 lat pracy 1200 i to jest ok?????
Odpowiedzi (33)

Napisał(a): emeryt -

no policjanci po 5, 6 tyś emerytury, a pozostali po 800 zł - to jest PIS sprawiedliwość.
a nawet składek nie płacą przez całą pseudosłużbe,
Odpowiedzi (17)

Napisał(a): Maciej -

Nikt nie bronił nikomu zostać żołnierzem, policjatem, strażakiem. Piszecie komentarze bazując na swoich porażkach i swojej nieudaczności. To że ktoś pojechał na misję to chwała mu za to. Czy pomyślał któryś z Was wylewając pomyje na tego człowieka jakie doświadczenie przywiózł z takiej misji? Gdzie ma je zdobyć? Siedząc w koszarach strugając ołówki? Lepiej jest eliminować wrogów na ich terenie niż na własnym. Czy chcieli byście aby tak jak w innych krajach w naszej stolicy wybuchły bomby ? By nasze dzieci bały się iść do szkoły ? Zastanówcie się nad tym a potem piszcie. A co do emerytur to jestem za. Kto nie był w koszarach, nie zaliczył kilku poligonów, szkoleń niech zamilknie i nie wypowiada się na temat emerytury.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): Moniuszek -

Nieudacznicy i ofiary losu piszcie nadal zazdrosne komentarze. Płaczę że szczęścia jak to czytam.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): xxxx -

A tak to jest w cywilizacji, bez świętych krów .. och polscy biedni przepracowani brzuchaci policjanci ..

Emerytury mundurowe w wybranych krajach UE
źródło: Uzasadnienie do projektu nowelizacji ustaw o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych
kraj warunki przyznania emerytury
Austria

Wiek emerytalny - 65 lat, minimalny staż ubezpieczeniowy - 20 lat okresów składkowych.

Wcześniejsza emerytura - przy niezdolności do wykonywania zawodu i minimum 6 latach okresów składkowych (dla policjantów przyjętych do służby przed 2005 r.).
Belgia Wiek emerytalny - 65 lat (maksymalny); niższy wiek - 58 lat - przysługuje policjantom (podstawowego i średniego zaszeregowania) oraz dawnym żandarmom - 56 lat, wymagany okres służby - minimum 5 lat do nabycia uprawnień.
Estonia Wiek emerytalny 55 lat; co najmniej 20 lat służby w tym 5 lat nieprzerwanej w okresie bezpośrednio poprzedzającym osiągnięcie wieku emerytalnego.
Finlandia Możliwość wyboru daty przejścia na emeryturę między 63. a 68 rokiem życia.
Francja

Wiek emerytalny: posterunkowi i podoficerowie - 50 lat, oficerowie starsi (w zależności od stopnia) - 58-60 lat; minimalny staż w służbie odpowiednio 15 lat (posterunkowi i podoficerowie) i 25 lat (oficerowie starsi).

Wcześniejsza emerytura możliwa, gdy brakuje mniej niż 5 lat do wieku emerytalnego i jest wypracowany minimalny staż.
Grecja

Wiek emerytalny - 65 lat; minimalny staż służby - 15 lat.

Wcześniejsza emerytura dla przyjętych do pracy po 1992 r.: wiek 60 lat kobiety, 65 lat mężczyźni i 25 lat stażu.
Hiszpania

Wiek emerytalny 65 lat obowiązkowy, 60 lat - dobrowolny przy stażu 30 lat. Minimalny staż w służbie - 15 lat.

Wcześniejsza emerytura wskutek orzeczenia o niezdolności lub nieprzydatności do służby.
Litwa

Wiek emerytalny 40-50 lat w zależności od stanowiska. Wymagany staż służby 20 lat.

Wcześniejsza emerytura - ze względów zdrowotnych.
Niemcy

Wiek emerytalny zależy od daty urodzenia - aktualnie 65 lat (wyjątkiem są funkcjonariusze urodzeni przed 1952 r.).

Wcześniejsza emerytura możliwa w wieku 63-64 lata.
Portugalia

Wiek emerytalny 60 lat; wymagany staż służby - 36 lat.

Wcześniejsza emerytura możliwa przed 60. rokiem życia, ale trzeba mieć 36 lat stażu (dla urodzonych przed 01.09.1993 r.).
Węgry Wiek emerytalny - 50 lat i 25 lat stażu służby, albo wiek powyżej 55 lat i 10 lat służby w przypadku ograniczonej ponad 50 proc. zdolności do służby.
Wielka Brytania Wiek emerytalny - 55 lat. Dla przyjętych do służby przed 06.04.2006 r. minimalny staż - 25 lat. Emerytura wypłacana po osiągnięciu 50 roku życia lub 30 lat służby.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): SC -

Jeżeli mundurowi są tacy honorowi to po odbyciu służby nie załatwiali by sobie grup inwalidzkich żeby zabezpieczyć się przy jakiejś zawierusze by nie być powołanym ponownie tylko niech walczą cywile a my będziemy pilnować swoich przywilejów
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Policjapl -

Dla wszystkich debili którzy myślą że każdy Policjant ma 4000 emerutury mylicie się. Poczytajcie popatrzcie na zarobki i różnice w pensjach później się wypowiadajcie.
Do reszty nie musicie tak zazdrościć. Nikt wam nie bronił startować i zdawać egzaminów.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): tadeusz -

Dziwny sposob postrzegania spraw przez ludzi a moze jednak normalny jezeli chodzi o polakow. Jestem zolnierzem zawodowym przez okolo 25 lat. W tym czasie bralem udzial w niejednej operacji poza granicami panstwa. Narazalem swoje zycie bo taka mam prace. A teraz najlepsze ze to Wy panstwo mnie tam wyslaliscie glosujac na tych politykow. Od razu powiem (zanim zaczniecie szperac kto wysylal polskich zolnierzy na misje) ze to politycy wszystkich opcji politycznych. Dodam jeszcze ze wyjazdy dobrowolne to mozecie sobie miedzy bajki wlozyc. Wszyscy zorientowani wiedza o czym mowie. Troche boli mnie jak nazywaja mnie najemnikiem bo to totalna oznaka braku szacunku. Przeciez gdyby cos ewentualnie mialoby sie wydazyc w naszym kraju to tacy jak ja stana w pierwszym szeregu podczas gdy wiekszosc poprostu ucieknie nie wspominajac nawet o politykach ktorzy beda pierwsi w organizowaniu rzadu na uchodztwie. W tym akurat niektorzy to specjalisci.......
Odpowiedzi (29)

Napisał(a): -i -

To bardzo źle ponieważ WSZYSTKIE przywileje emerytalne MUSZĄ być zlikwidowane a
wprowadzona jedna Emerytura Obywatelska nie wyższa niż 3500 zł na rękę...
Odpowiedzi (18)

Napisał(a): Gość -

Wszyscy narzekają, że tak mają źle. Że im bardziej się należy. Skoro w służbach mundurowych jest tak super to dlaczego tak mało ludzi chce tam służyć, pracować. Ja osobiście nie chciał bym aby bronili nas ludzie po pięćdziesiątce. Nie poszliscie do służb mundurowych to wasz wybór, teraz nie powinniście narzekać. Osłabia mnie większość komentarzy ale cóż taka natura zawistnego Polaka.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz