Niebezpieczne zmiany dotyczące urlopów (39)

Niebezpieczne zmiany dotyczące urlopów

Temat dotyczy artykułu: Niebezpieczne zmiany dotyczące urlopów

Do marca 2018 r. ma powstać nowa wersja Kodeksu pracy. Pracownikowi na umowie o pracę będzie od razu przysługiwać 26-dniowy urlop. Ma jednak zniknąć możliwość dorabiania na urlopie u innego pracodawcy, albo dla naszej firmy, ale na podstawie innej umowy.

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Napisał(a): hr -

kazdy człowiek pracujacy na pełen etat potrzebuje wypoczynku dlatego ten urlop tak włąsnie sie nazywa 'wypoczynkowy'. dorabianiew tym czasie jest więc jak najbardziej słuszne. Polacy nie bądźmy " chinczykami czy japonczami" (chodzi o styl pracy a nie o ludzi).
Odpowiedź (0)

Napisał(a): abc -

dobrze, że chociaż analitycy w tym temacie trzeźwo myślą i takie pomysły jednoznacznie podsumowują. brawo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): gackowskiron -

no to fakt, facet wie oczym mówi, coraz mniej realistów dobrze że jeszcze jacyś są
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Witek -

Bardzo interesujące i chłodne spojrzenie Pana Kwietnia, chyba częściej poszukam jego materiałów
Odpowiedź (0)

Napisał(a): gohna -

No proszę - państwo będzie ingerować w MOJE życie. Jakim prawem ogranicza się wolność dotyczącą MOJEGO czasu wolnego, urlopu, niedziel. To co teraz dzieje się z kodeksem pracy to masakra. Pracowałam jako kadrowa - wiem jak "wchodził" w życie KP. z 1974 r. od 01/01/1975 r, Pamiętam jak mówiono" to kodeks dla pracownika" nie dla pracodawcy. A dziś? Przeżyłam nie jedną nowelizację, ale to co dzieje się od dłuższego czasu to dramat. Przepisy DO PRAWA PRACY ! wchodzą np.: od 13.11, albo 09.05. Paranoja. Współczuję osobom pracującym w działach HR i oczywiście pracownikom. Jeśli będziecie chcieli odnowić mieszkanie rodzicom, siostrze, koledze ZA DARMO to zostaniecie posądzeni, że na urlopie chcecie DOROBIĆ. DOBRA ZMIANA !?
Odpowiedzi (10)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Kamil 33 -

To tylko pobudzi szarą strefę. I prawidłowo.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Kloss -

Prosze zabrać łapy od mojego urlopu.To ja decyduje co mam w nim robić Spadać i to szybko na drzewo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): NN -

Mój urlop, mój czas, mój pomysł na wykorzystanie go.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Karol -

Najlepiej gdyby Niewolnik dostał Urlop ale pracował, dorabiał , bo zarabia bez zysku , Pracownik ma zyska kiedy zaspokaja wszystkie swoje podstawowe potrzeby , część zarobku który można odłożyć na lokatę jest Zyskiem , jeżeli pracownik zarabia tak mało że nie ma możliwości odłożenia na lokatę to znaczy że nie ma z pracy zysku, Pracuje jako Niewolnik, Każdy z swojej pracy winien mieć Zysk ,
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz