13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń58
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +16
13 ppt ?

Niektóre przedsiębiorstwa sprzed 89 roku mnie zaskoczyły. (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Niektóre przedsiębiorstwa sprzed 89 roku mnie zaskoczyły.

Napisał(a): prywatyzator -

Kiedy przyglądałem się niektórym przedsiębiorstwom sprzed 89 roku sprzed prywatyzacji Polski to zauważyłem, że wszystkie działały one na podobnych zasadach. Kiedy przyjrzałem się jednemu z nich, to zaskoczyło mnie nie to, ze zatrudnia ono 5 tyś ludzi i nie przynosi strat, ale zaskoczyło mnie to, że wybudowało ono hotel dla pracowników, ośrodki wczasowe dla pracowników, pomogło wybudować osiedle mieszkaniowe, pawilon handlowy, basen, ośrodek rehabilitacyjny dla pracowników, sponsorowało zespoły sportowe i wiele innych rzeczy w mieście i mówimy tu tylko o jednym zakładzie pracy, więc widzimy, co był w stanie dla miasta zrobić, a było ich mnóstwo w Polsce w każdych mieście. Kiedy zapytałem się w dzisiejszych czasach po co ten zakład to wszystko robił tyle inwestował w ludzi i w miasto, dowiedziałem się, bo był państwowy, działał dla społeczeństwa i całego kraju. Dlaczego więc po 89 roku stały się one niepotrzebne i zaczęły przynosić straty i przestały inwestować w społeczeństwo, bo w prywatyzacji inwestuje się w swój biznes i dba o prywatny portfel, a nie jakiegoś kraju i społeczeństwa. Dlatego dzisiaj zauważamy, ze przedsiębiorstwa przynoszą ogromne zyski prywatnym właścicielom, bo dba on o swoje własne interesy i potrzeby i nie inwestuje kapitału tylko wywozi z kraju na swoje konto, a wtedy zaś dbano o interesy społeczeństwa i gotówka była inwestowana na potrzeby kraju i społeczeństwa.
INTERIA.PL

Re: Niektóre przedsiębiorstwa sprzed 89 roku mnie zaskoczyły.

gość Ok kurde, ale ambitny BOT
Nowy w tym fachu? :-D
Trzeba to jakoś wytłumaczyć, bo niektórzy mówią, ze teraz przedsiębiorstwa przynoszą prywatnym właścicielom zyski, a wtedy były bezużyteczne bo były państwowe, a niektórzy mówią, ze jak państwowe, czyli niczyje i zysków z tego nie ma, a jednak mieszkania i inne rzeczy były i ludzie na wczasy jeździli, a teraz się mówi, ze nieopłacalne, bo w prywatyzacji opłacalne tylko dla prywatnych.

gość Czybym się pomylił i powinienem napisać - kolejny emeryt z misją? Całkiem możliwe :-D
Nie ale emeryci wyszli na tym chyba najlepiej, ci którzy pracowali w PRL-u, a teraz żyją w demokracji na emeryturze im się udało, oczywiście ci którzy mają w miarę wysokie emerytury, nie te groszowe. Ci którzy pracują teraz niektórzy jako tani siła robocza za niskie stawki, nie wiedzą czy w ogóle dostaną emeryturę i jaka ona będzie, bo czasy są niepewne. Dlatego wtedy było lepiej pracować, a teraz leprze czasy do odpoczynku i zwiedzania i korzystania z życia.

Znajomy powiedział mi, że jest szczęśliwy, że dostał za PRL-u od państwa mieszkanie, bo mówi, ze jak patrzy teraz na swojego syna który pracuje już tyle lat za 1800 zł i chce gdzieś kupić sobie własne mieszkanie gdzieś w centrum za 400 tyś zł, tylko nie wie jak on chce tego dokonać teraz w takiej sytuacji. On takiego problemu wtedy nie miał jak jego syn, który chyba walczy chyba z wiatrakami, bo przy takim zarobku i cenie mieszkania, to większa jest możliwość że prędzej chyba z nieba polecą świnie, niż on kiedyś to mieszkanie kupi. Dlatego dzisiaj ludzie mają problemy i potrzebują fortuny na coś, co kiedyś można było dostać od państwa, czyli mieszkanie i pracę. Dzisiaj jest znowu jedzenia pod dostatkiem, ale niektórzy nie mogą się najeść, bo opłaty są drogie i na to przekazują więcej środków niż na żywność.

GorolspozaTatyr Locego, locego, locego, locego?
Otóż szanowny kolego Prywatyzator,
musisz po odpowiedź na swoje pytania
pojechać do kraju nie mniej szanownego Kim Dzong Una,
trzeciego syna Kim Dzong Ila
wiecznie żywego przywódcy Korei Północnej
i może właśnie Tobie uda się uzyskać odpowiedź.
Ja też się dziwię szanowny kolego
i ze zdziwienia od 98r wyjść nie mogę
locego, locego, locego, locego?
Wierzę głęboko i żyje nadzieją,
że wreszcie cłeki w Polsce pójdą po rozum do głowy,
połączą się w masę i zapytają prywatny sektor,
kto im z..........ł to syckie wspólne dobro.
Wiesz co kolego? R........ś mnie dokumentnie,
mam dość, robię se przerwę.

Niek bedzie pokwolony… fto fce i fto ni fce niek tys pokwalony bedzie....Hej!!!......-:))

Korea a Polska to dwie całkiem inne bajki, skąd oni by mieli takie przedsiębiorstwa jak my, oni żyją całkiem inaczej aby można było ich porównywając do Polski z czasów z przed 89 roku.
Niech bedzie pokwolony hej, na razie kończę tematy o prywatyzacji.

Napisał(a): papadopulos -

Dziś w Polsce około 60% przedsiębiorstw jest własnością(lub są zależne) kapitału zagranicznego.
Budżet z działalności owych, ma jedynie ochłapy w postaci opłat, podatków itp.
Sprzedaż i prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw, była największym kantem "Okrągłego Stołu".
Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że polska gospodarka - będąca w pierwszej dziesiątce najlepszych gospodarek świata, nagle w oczach polityków "wyzwolicieli", stała się kulą u nogi - przynoszącą tylko straty..
Jedyna opcja, to sprzedać/sprywatyzować zakałę narodową!!!
Ostał nam się ino.....węgiel, którego inwestorzy nie chcieli, gdyż ich wizja ekonomiczna wróżyła rychły koniec epoki węgla(po co więc kupować od polaczków coś, co będzie trzeba dotować:/).

papadopulos Dziś w Polsce około 60% przedsiębiorstw jest własnością(lub są zależne) kapitału zagranicznego.
Budżet z działalności owych, ma jedynie ochłapy w postaci opłat, podatków itp.
Sprzedaż i prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw, była największym kantem "Okrągłego Stołu".
Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że polska gospodarka - będąca w pierwszej dziesiątce najlepszych gospodarek świata, nagle w oczach polityków "wyzwolicieli", stała się kulą u nogi - przynoszącą tylko straty..
Jedyna opcja, to sprzedać/sprywatyzować zakałę narodową!!!
Ostał nam się ino.....węgiel, którego inwestorzy nie chcieli, gdyż ich wizja ekonomiczna wróżyła rychły koniec epoki węgla(po co więc kupować od polaczków coś, co będzie trzeba dotować:/).
Zagraniczni inwestorzy chcą Polskę przekształcić w taki kraj jakim była Polska przed wojną, sprywatyzować jak najtańszym sposobem bez jakichś ogromnych wkładów. Chcą po prostu czerpać korzyści majątkowe i zarabiać, a jak Polska nie będzie miała nic swojego, będzie skazana tylko na nich, oni będą wszystkim sterować kierować.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Niektóre przedsiębiorstwa sprzed 89 roku mnie zaskoczyły.