146
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń619
  • Odpowiedzi137
  • Ocen na +13
146 ppt ?

Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego? (138)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?

Napisał(a): ~ewfefewfew -

Najpopularniejsza interpretacja 17. rozdziału Apokalipsy, która mówi o Nierządnicy Babilońskiej, zakłada, że jest to Kościół Katolicki. Jak ten pogląd jest uzasadniany? Zobaczmy:

1) Nierządnica Babilońska- nierządnica to w Apokalipsie wielkie miasto, które jest rozparte na siedmiu wzgórzach

interpretacja:

Rzym nazywa się tradycyjnie "miastem siedmiu wzgórz"

2) "Nierządnica" "uprawia nierząd" z "królami ziemi"

Angażowanie się kościoła w politykę i sprawy świata (wiara to sprawa duchowa)

3) "nierządnica" jest ubrana w purpurę i szkarłat:

Tradycyjne kolory duchowieństwa

4) "Nierządnica" trzyma w rękach "złoty kubek pełen obrzydliwości i brudu swego nierządu:

Złoty kubek jest używany podczas mszy

5) "Nierządnica" przekonała do siebie ludzi wszystkich języków i narodów

"Katolicki" znaczy uniwersalny

6) "Nierządnica" jest przyozdobiona w złoto i perły.

7) "Nierządnica" ma na czole napis- tajemnicę: "Wielki Babilon. Matka nierządnic i obrzydliwości ziemi".

Tu cofamy się w czasie- wiele z praktyk rzymskokatolickich ma swoje korzenie w pogaństwie- obrzędy i zwyczaje zostały przejęte z innych religii, nadano im jednak nową oprawę. Babilon to w Biblii symbol pogaństwa- nierząd- odstępstwa od Słowa Bożego. Kościół katolicki nazywany jest "matką wszystkich kościołów". Obecnie silny jest ruch ekumeniczny, ktory ma na celu skłonienie innych kościołów (można by je nazwać córkami) do powrotu do Rzymu i zjednoczenia.

18) "Nierządnica" jest "pijana krwią świętych i świadków Jezusa"- to znaczy: "nierządnica" prześladowała chrześcijan.

Kościół katolicki walczył z heretykami; jest odpowiedzialny za zagładę wielkiej ilości ludzi- głównie poprzez Inkwizycję. Palono ludzi na stosie, torturowano; zakazywano czytania i posiadania Biblii.

Dalej, w 18. rozdziale Apokalipsy, czytamy o nagłym zniszczeniu Babilonu; o tym, jak płonie i jak rozpaczają kupcy, którzy nie mogą już handlować i sprzedawać luksusowych towarów do bogatego Babilonu- miasta, któremu inne na ziemi nie mogło się równać.

Część interpretacji zakłada, że "Nierządnica Babilońska" to Ameryka. Co o tym myślicie?
INTERIA.PL

Re: Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?

Napisał(a): ~gość -

Nierządnica babilońska z Apokalipsy to skorumpowana Jerozolima a nie żaden Kościół Rzymski. Za czasów pisania Apokalipsy Rzym był stolicą pogańskiego imperium a nie Kościoła Powszechnego.
Zaprezentowana przez autora "analiza" to kocie pierdy antykatolickiej sekty z brooklynu.

Napisał(a): ~ththtrh -

~gość Nierządnica babilońska z Apokalipsy to skorumpowana Jerozolima a nie żaden Kościół Rzymski. Za czasów pisania Apokalipsy Rzym był stolicą pogańskiego imperium a nie Kościoła Powszechnego.
Zaprezentowana przez autora "analiza" to kocie pierdy antykatolickiej sekty z brooklynu.
Zaprezentuj własną analizę, można wszystko powiedzieć bez pokrycia

Napisał(a): cyklpo -

~Gość
cyklpo
~reregerg Nie mam nic wspólnego ze Świadkami.
ja też ale wolę ŚJ niż krk
widziałem ten film od razu widać że ludzie na tym filmie nie wiedzą co mówią mówią bez przekonania za dużo wątków yyyyyy w zdaniach tak jak by zastanawiali się co mają powiedzieć i wymyślali coś na poczekaniu pokaż mi ŚJ ze słotym kielichem który trzyma nierządnica ! nie pokażesz no bo złote kielichy tylko są w krk!

Napisał(a): ~Gość -

cyklpo
~Gość
cyklpo
widziałem ten film od razu widać że ludzie na tym filmie nie wiedzą co mówią mówią bez przekonania za dużo wątków yyyyyy w zdaniach tak jak by zastanawiali się co mają powiedzieć i wymyślali coś na poczekaniu pokaż mi ŚJ ze słotym kielichem który trzyma nierządnica ! nie pokażesz no bo złote kielichy tylko są w krk!
Świadkowie Jehowy #1 - jle kosztuje Sala Królestwa?

Napisał(a): cyklpo -

~Gość
cyklpo
~Gość
cyklpo
Świadkowie Jehowy #1 - jle kosztuje Sala Królestwa?

miałeś mi pokazać chociaż 1 ŚJ ze złotym kielichem w ręku! ja ci pokażę 10000000000000000000000000000 i więcej księży ze złotym kielichem w ręce!!! no pokaż mi chociaż jednego ŚJ ze złotym kielichem nierządnicy!! lubię film maska ale co ten film ma wspólnego ze złotymi kielichami!!??

Napisał(a): aloha -

Odpowiedzią na pytanie wątku jest ten poniższy fragment :

Kościół katolicki nazywany jest "matką wszystkich kościołów". Obecnie silny jest ruch ekumeniczny, ktory ma na celu skłonienie innych kościołów (można by je nazwać córkami) do powrotu do Rzymu i zjednoczenia. 
O tym że Wszeteczna kobieta ma Córy jest wprost napisane. Są nimi kościoły protestanckie. JEDNAKŻE nie wszystkie zbory z tych denominacji są w Ekumenii.

Napisał(a): ~gosc -

Według tych punktów tą Nierządnicą nie może być Kościół.
1. Rzym nie leży na siedmiu wzgórzach tylko na 11:
1. Awentyn (Mons Aventinus).
2. Palatyn (Mons Palatinus).
3. Kwirynał (Collis Quirinalis).
4. Wiminał (Collis Viminalis).
5. Celius (Mons Caelius).
6. Eskwilin (Mons Esquilinus).
7. Kapitol (Mons Capitolinus).
8. Wzgórze Watykańskie (Mons Vaticanus)
9. Pincio (Mons Pincius)
10 Janikulum (Ianiculum)
11 Welia (Velia)
2. Watykan to nie jest duże miasto. To jedno z miejszych miast. Około 1000 osób.
3. Tradycyjne kolory ubrań duchowieństwa to nie szkarłat i purpura. Księża mają czarne ubrania a papież białe.
4. "złoty kubek pełen obrzydliwości i brudu swego nierządu" to na pewno nie krew i ciało Jezusa podawane w czasie mszy...
itd, itp... marne dopasowywanie i to na siłę czegoś co trudno dopasować...

Napisał(a): ~gosc1 -

cyklpo
Masz interpretację że Wielka Nierządnica to śj :)

Obj 16:19 A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły. I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich wina — gniewu swej zapalczywości. 20 I pierzchła każda wyspa, i gór już nie znaleziono.

Z tego wynika iż w Wielkim Babilonie są wyspy i góry. Jak w Brooklynie. W Watykanie nie ma wysp.

Obj 17:6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją zdumiałem się wielce.

Niewiasta ta jest odpowiedzialna za śmierć tych co świadczą o Jezusie. Śj nie uznają Jezusa za Boga, katolicy tak.

Obj 17:1 Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak odezwał się do mnie: "Chodź, ukażę ci sąd nad Wielką Nierządnicą, która siedzi nad wielu wodami,

Siedziba Wielkiej Nierządnicy znajduje się nad „wielu wodami”. Więc to nie może być Watykan, Brooklyn jak najbardziej.

Obj 17:15 I rzecze do mnie: "Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to ludy są i tłumy, narody i języki.

Jest tam różne ludy posługujące się różnymi językami. W Brooklynie są dzielnice w których ludzie posługują się różnymi językami.

Obj 17:17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł i aby jeden zamysł wykonali, i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią. 18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi.

Królewska władza – symbol korona! śj w swoich początkach używali symbolu - krzyża w koronie. Niewiasta to Wielkie Miasto – Nowy Jork. Mające władze nad innymi państwami. Ameryka rządzi się na całym świecie.

Obj 13:1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze.

Siedem głów – Brooklyn powstał z połączenia siedmiu miasteczek. Obecnie symbolem z którym kojarzą się śj jest Strażnica. Taka sama wieża jak w babilońskiej Bramie Isztar. Isztar to boginią miłości cielesnej.

Napisał(a): aloha -

~gosc Według tych punktów tą Nierządnicą nie może być Kościół.
1. Rzym nie leży na siedmiu wzgórzach tylko na 11:
1. Awentyn (Mons Aventinus).
2. Palatyn (Mons Palatinus).
3. Kwirynał (Collis Quirinalis).
4. Wiminał (Collis Viminalis).
5. Celius (Mons Caelius).
6. Eskwilin (Mons Esquilinus).
7. Kapitol (Mons Capitolinus).
8. Wzgórze Watykańskie (Mons Vaticanus)
9. Pincio (Mons Pincius)
10 Janikulum (Ianiculum)
11 Welia (Velia)
2. Watykan to nie jest duże miasto. To jedno z miejszych miast. Około 1000 osób.
3. Tradycyjne kolory ubrań duchowieństwa to nie szkarłat i purpura. Księża mają czarne ubrania a papież białe.
4. "złoty kubek pełen obrzydliwości i brudu swego nierządu" to na pewno nie krew i ciało Jezusa podawane w czasie mszy...
itd, itp... marne dopasowywanie i to na siłę czegoś co trudno dopasować...
Okey, a jak należy skomentować charakterystykę tego miasta w Ap 18;22-24 ?
Gdzie najwięcej jest głosów par malżeńskich zawierających ślub ?

„I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna;  i nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.  W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi. „
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?