14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń53
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +16
14 ppt ?

Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

Napisał(a): ireneo -

W Polsce ginie dużo ludzi. W podobnie tragicznych katastrofach. Gdyż bywa, że cały bus ofiar. Gdyby w busa zmieściło się dwieście,m tyle wówczas było.. Czy ci co zginęli, jadąc do pracy to gorsi Polacy, od tych, którzy polecieli w ramach kampanii wyborczej do Katynia? Patriotyzm nie wylęga się w ławach poselskich i rządowych. Z zachowania rządu tak to jednak wygląda. I teraz pytanie o ocenę zachowań patriotycznych. To jak z miłością, ile ona kosztuje i od kiedy przestaje być miłością, a staje się najstarszym zawodem świata. A tutaj rachunki krwi i pytanie - ile jeszcze?
Tuż po katastrofie rodziny ofiar otrzymały już wsparcie finansowe w wielu formach:
po 250 tys. zł zadośćuczynienia otrzymało 27o małżonków, dzieci i rodziców ofiar
po 40 tys. zł jednorazowego wsparcia od rządu dostała każda z rodzin ofiar (łącznie 3,8 mln zł)
po 2 tys. zł renty miesięcznie przyznał premier 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25. roku życia)
po 2–3 tys. zł dożywotniej renty przyznano 11 niepracującym współmałżonkom ofiar
po 4 tys. zł renty miesięcznie przyznano czterem żonom, które zostały same z więcej niż dwójką dzieci
po 800 zł–2 tys. zł renty miesięcznie przyznano trojgu rodzicom ofiar
po 6,4 tys. zł zasiłku pogrzebowego (maksymalna kwota) otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa
po 5 tys. zł zapomogi z kasy Sejmu dostały rodziny posłów, którzy zginęli w Smoleńsku.
Wiele osób dostało odszkodowania z polis instytucji, w których pracowali ich bliscy.
Rodziny posłów, którzy zginęli w Smoleńsku, otrzymały po 100 tys. zł z polisy Sejmu.
Najwyższe odszkodowanie dostała za śmierć rodziców Marta Kaczyńska – łącznie 3 mln zł z polisy Kancelarii Prezydenta.

W tej sytuacji, kiedy sądy przyznają po 100 tysięcy za podobnie tragiczne zdarzenia śmiało mogę napisać, że są one bardziej patriotyczne. Kilka razy bartodziej. Choćby dlatego, że nawet górna granica / której sądy nie przyznają / jakiej w sprawach się domagają jest też o wiele niższa.. A to dotyczy sporów z ubezpieczycielami, gdy za to opłacało się składkę. Niby bez łaski. Tu bez składek!
INTERIA.PL

Re: Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

Teraz ewentualność na jaką, my Polacy na co dzień się , chcąc, częściej nie chcąc, składamy:
o zadośćuczynienia lub odszkodowania ubiegają się:

Magdalena Merta – wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie – 2 mln zł
Michał Kowalewski – wnuk Czesława Cywińskiego, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK – 1,25 mln zł
Tomasz Komornicki – syn gen. Stanisława Komornickiego, byłego żołnierza AK – 1 mln zł
Zuzanna Kurtyka – wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce – 1 mln zł (na razie chce wypłaty 500 tys. zł)
Krzysztof Kurtyka – syn Janusza Kurtyki – 450 tys. zł
Paweł Kurtyka – syn Janusza Kurtyki – 350 tys. zł
Anna, Paweł i Maciej Maciejczyk – rodzice i brat stewardesy Barbary Maciejczyk – łącznie 2 mln zł
Katarzyna Mikke – córka Stanisława Mikke, adwokata, wiceprzewodniczącego Rady Pamięci Walk i Męczeństwa – 500 tys. zł
Joanna Cieślikowska – córka Andrzeja Przewoźnika, sekretarza Rady Pamięci Walk i Męczeństwa – 500 tys. zł
Jan Lubiński – syn Wojciecha Lubińskiego, lekarza prezydenta Lecha Kaczyńskiego – 250 tys. zł
Jolanta Bigoszewska – córka Zbigniewa Dębskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego – 250 tys. zł
Małgorzata Biernacka-Posadzka – siostra Izabeli Tomaszewskiej, byłej dyrektor zespołu protokolarnego w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego – 250 tys. zł.

Sprawy o rekompensaty toczą się także w innych sądach, m.in. Sądzie Okręgowym w Warszawie:

Joanna Racewicz, wdowa po oficerze BOR Pawle Janeczku, złożyła pozew o zadośćuczynienie i odszkodowanie dla siebie i syna – łącznie 900 tys. zł

Łącznie w sprawach, do których dotarliśmy, bliscy ofiar katastrofy domagają się więc wypłaty 10,7 mln zł.
(podałem dane za OKOpres) Oni dostali, chcą jeszcze i jeszcze Pominąłem kilka przypadków wam znanych. Pań które co parę miesięcy zgłaszają potrzeby.

Re: Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

~Gość Nikogo w zamachu smoleńskim nie straciłam ale gdybym straciła męża i do mnie odnosiłbyś swoje słowa to bym Ci ślepia wydrapała
i forse moją byś wzięła

~gość Irek kiedyś napisał, że lepiej byłoby wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej wrzucić do jednego dołu i zasypać.
I dobrze jak tak napisał. Ja radxiłbym skremować. Zrobili też tak.Temst jest o próbach dorabianie się na nieboszczykach koszem także Irka.

Wysoki sądzie, mąż zginął w Afganistanie, wnoszę o czterysra tysięcy odszkodowania. - Współczuję ale nie mogę zasądzić więcej jak 150 tysięcy. Kachaba, nie stać państwa na większe wydatki. Zrozum mnie kochanieńka, ja mam tu 150 wniosków smoleńskich i każda na milion., a przecież budżet nie z gumy. Niech pani weie pod uwagę, że może być z ofiary męża dumna.Poległ na polu walki, a oni z czego mają być dumni...

~Gość
ireneo
~Gość Nikogo w zamachu smoleńskim nie straciłam ale gdybym straciła męża i do mnie odnosiłbyś swoje słowa to bym Ci ślepia wydrapała
i forse moją byś wzięła
Nawet bym nie spluneła na twoje miedziaki
Ze swoim rozumkiemnue, bo nie wiesz, że to co dałby rząd takiej kabalii zawierałoby i moje. Musiałabyś nie brać wcale, ale tskim forsanie śmierdzi.

Napisał(a): ~Gość -

ireneo
~Gość
ireneo
i forse moją byś wzięła
Nawet bym nie spluneła na twoje miedziaki
Ze swoim rozumkiemnue, bo nie wiesz, że to co dałby rząd takiej kabalii zawierałoby i moje. Musiałabyś nie brać wcale, ale tskim forsanie śmierdzi.
Takie twoje jak i moje.Czyli mojego męża by zabili na służbie państwowej ale państwowego zadośćuczynienia nie dostałabym bo co jakiemuś szczekaczowi się nie podoba że z jego pieniędzy jest płacone?Trzeba było nie wybierać folksdeutscha na premiera to byś nie miał na co płacić bo by zamachu nie było.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny