77
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +1
77 ppt ?

Niskie bezrobocie w Polsce (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Niskie bezrobocie w Polsce

Napisał(a): Berg -

Od jakiegoś czasu...

Daje się słyszeć w różnych mediach, że według najnowszych danych statystycznych w Polsce dość mocno spada bezrobocie i utrzymuje się na niskim poziomie. Czy to oznacza, że jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pracy i nie ma potrzeby jej zmieniać? Czy wysokość zarobków w Polsce jest na tyle wystarczająca, że coraz mniej myślimy o pracy za granicą?

W dobrych ofertach...

Można przebierać? Coś w tym jest, ponieważ okazuję się, że wzrosły możliwości, konkurencyjność płac i coraz częściej to pracownik dyktuje warunki zatrudnienia. Co więcej wzrastają ambicje zawodowe. Dzisiaj już nie każdej pracy się podejmiemy. Szanujemy się? Pewnie tak, ale przede wszystkim decydujemy o lepszym wyborze, który podniesie jakość naszego życia.

Jak długo...

Utrzyma się taka tendencja? Czy braki pracownicze uzupełnią obcokrajowcy ze wschodniej strony? A może niższe stawki proponowane imigrantom ekonomicznym niekorzystnie odbiją się w dalszej perspektywie na polskim rynku pracy?

Ankieta

Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy?

• 12%
  • 34%
  • 20%
  • 34%
głosów: 387
  • Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Re: Niskie bezrobocie w Polsce

Napisał(a): Boldusia40 -

Mamy rekordowo niskie bezrobocie, to 4,8 % co jest szóstym najniższym wynikiem UE.
W chwili wchodzenia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku bezrobocie było na poziomie 19%.
Aby zapobiec niestabilności zatrudnienia Komisja Prawa wprowadza też przymus pracy etatowej.
Teraz jeśli ktoś chciałby sobie dorobić do pensji, będzie musiał założyć działalność gospodarczą.
Wiąże się to z płaceniem składek ZUS, tu nie wiem, czy np. udzielający korepetycji to zrobi.
Ma to wyeliminować tzw."śmieciówki", na takich umowach w ubiegłym roku zatrudnionych było
milion osób.
Tak, można wybierać, i jeśli ktoś chce pracować to będzie. Na razie koniunktura jest dobra,
nasze PKB to ponad 5 proc. Trudno stwierdzić na jak długo, oby jak najdłużej,
ale to też zależy od sytuacji gospodarczej świata.
Dużo nas wyjechało i obcokrajowcy zapełniają tą lukę na rynku pracy. Mam nadzieję,
iż niższe stawki proponowane dla nich nie będą miały negatywnych skutków, choć też nie wiem.
Nie zawsze też jest tak że obcokrajowcy zarabiają mniej.

krondo Człowieku? jakie niskie bezrobocie, pracy nie ma, tylko syf 13,70 brutto oraz desperacko krzyczące biedronki i amazony, oferujące orkę na ugorze.
Praca w dyskontach i hipermarketach nie należy do najlżejszych. Co do stawek, to pewnie zależny to jeszcze od regionu w Polsce, zakładu i zapotrzebowania na pracownika. Tą stawkę, którą podałeś, to rzeczywiście szału nie robi...

Boldusia40 Mamy rekordowo niskie bezrobocie, to 4,8 % co jest szóstym najniższym wynikiem UE.
W chwili wchodzenia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku bezrobocie było na poziomie 19%.
Aby zapobiec niestabilności zatrudnienia Komisja Prawa wprowadza też przymus pracy etatowej.
Teraz jeśli ktoś chciałby sobie dorobić do pensji, będzie musiał założyć działalność gospodarczą.
Wiąże się to z płaceniem składek ZUS, tu nie wiem, czy np. udzielający korepetycji to zrobi.
Ma to wyeliminować tzw."śmieciówki", na takich umowach w ubiegłym roku zatrudnionych było
milion osób.
Tak, można wybierać, i jeśli ktoś chce pracować to będzie. Na razie koniunktura jest dobra,
nasze PKB to ponad 5 proc. Trudno stwierdzić na jak długo, oby jak najdłużej,
ale to też zależy od sytuacji gospodarczej świata.
Dużo nas wyjechało i obcokrajowcy zapełniają tą lukę na rynku pracy. Mam nadzieję,
iż niższe stawki proponowane dla nich nie będą miały negatywnych skutków, choć też nie wiem.
Nie zawsze też jest tak że obcokrajowcy zarabiają mniej.
Solidny i profesjonalny komentarz w temacie ! :-) Dużo w tym prawdy co piszesz. Ciekawe swoją drogą, ilu Polaków zjechało do kraju, ze względu na obecną, dobrą koniunkturę? ;-) I czy w ogóle jest taka tendencja "zjazdowa"? ;-)

Napisał(a): krondo -

Berg
krondo Człowieku? jakie niskie bezrobocie, pracy nie ma, tylko syf 13,70 brutto oraz desperacko krzyczące biedronki i amazony, oferujące orkę na ugorze.
Praca w dyskontach i hipermarketach nie należy do najlżejszych. Co do stawek, to pewnie zależny to jeszcze od regionu w Polsce, zakładu i zapotrzebowania na pracownika. Tą stawkę, którą podałeś, to rzeczywiście szału nie robi...
Stawki różnią sie minimalnie. Te które podałem to na duze miasta.Agencje pracy sa coraz bardziej chamskie dla pracowników, nawet wulgarnie sie odzywaja do nich na forach typu go work. Podac Ci linka? Byłem zszokowany jak włascociel agencji wyzywa ludzi od baranów i mówi do nich wypierd....https://www.g(...)1002880

Napisał(a): buc1 -

Statystyki mówią, że za PiS jeszcze więcej ludzi wyjechało z granicę. Ludzie boją się kontroli pisowskich, ściągania Vatu i innych podatków . Bezrobocie spadlo, bo odkąd nastał PiS, to Biura Pracy proponują pracę za najniższą krajową w najdalszych zakątkach kraju. Niektórzy nie przyjmują takiej pracy, ponieważ musieliby jeszcze do nie dopłacić. Osoby, które takiej pracy nie przyjęły tracą status bezrobotnego. Kolega został skierowany do pracy jako 10 - kandydat u pracodawcy, a gdy nie został przyjęty stracił status bezrobotnego. Dopiero wygrał proces w sądzie- jeszcze nie pisowskim. Na tym polega spadek bezrobocia przy ,, dobrej zmianje"". Traktują ludzi jak zwierzęta i opozycję w Sejmie.

Napisał(a): ~gość -

buc1 Statystyki mówią, że za PiS jeszcze więcej ludzi wyjechało z granicę. Ludzie boją się kontroli pisowskich, ściągania Vatu i innych podatków . Bezrobocie spadlo, bo odkąd nastał PiS, to Biura Pracy proponują pracę za najniższą krajową w najdalszych zakątkach kraju. Niektórzy nie przyjmują takiej pracy, ponieważ musieliby jeszcze do nie dopłacić. Osoby, które takiej pracy nie przyjęły tracą status bezrobotnego. Kolega został skierowany do pracy jako 10 - kandydat u pracodawcy, a gdy nie został przyjęty stracił status bezrobotnego. Dopiero wygrał proces w sądzie- jeszcze nie pisowskim. Na tym polega spadek bezrobocia przy ,, dobrej zmianje"". Traktują ludzi jak zwierzęta i opozycję w Sejmie.
Bredzisz, w mojej firmie brakuje ludzi i muszę zatrudniać Ukraińców.
Nie przyjmuje oczywiście ludzi z dwiema lewymi rękoma.

Napisał(a): krondo -

~gość
buc1 Statystyki mówią, że za PiS jeszcze więcej ludzi wyjechało z granicę. Ludzie boją się kontroli pisowskich, ściągania Vatu i innych podatków . Bezrobocie spadlo, bo odkąd nastał PiS, to Biura Pracy proponują pracę za najniższą krajową w najdalszych zakątkach kraju. Niektórzy nie przyjmują takiej pracy, ponieważ musieliby jeszcze do nie dopłacić. Osoby, które takiej pracy nie przyjęły tracą status bezrobotnego. Kolega został skierowany do pracy jako 10 - kandydat u pracodawcy, a gdy nie został przyjęty stracił status bezrobotnego. Dopiero wygrał proces w sądzie- jeszcze nie pisowskim. Na tym polega spadek bezrobocia przy ,, dobrej zmianje"". Traktują ludzi jak zwierzęta i opozycję w Sejmie.
Bredzisz, w mojej firmie brakuje ludzi i muszę zatrudniać Ukraińców.
Nie przyjmuje oczywiście ludzi z dwiema lewymi rękoma.
Nie nazywaj praca ROBOTY, bo praca nie upadla.

WOMAR1910 Firmy zatrudniają na 1/2 etatu. pracuje się na pełny etat ale płacą 10 zł/h a wykazują w podatkach pół etatu po 12 zł. I tak wygląda mydlenie oczu.
No to o czym piszesz, to niestety nagminne :-(

krondo
Berg
Stawki różnią sie minimalnie. Te które podałem to na duze miasta.Agencje pracy sa coraz bardziej chamskie dla pracowników, nawet wulgarnie sie odzywaja do nich na forach typu go work. Podac Ci linka? Byłem zszokowany jak włascociel agencji wyzywa ludzi od baranów i mówi do nich wypierd....https://www.g(...)1002880
Agencje pracy to też osobny temat i chyba dobry pod ogólną dyskusję, może nawet tutaj na forum ;-) To jest jakiś dramat, żeby mieć taki stosunek do ludzi. O szacunku to chyba ludzie zapominają. Nie dziwię się, że wielu ludzi chodzi sfrustrowanych i rozżalonych. Normalnie "wolna amerykanka"...

Napisał(a): ~Kosa -

Skoro był to TWÓJ kolega, to ja się nie dziwię. Jedyny taki przypadek na świecie...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Niskie bezrobocie w Polsce