302
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi240
  • Ocen na +84
302 ppt ?

Nowe Forum INTERIA.PL (241)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nowe Forum INTERIA.PL

Napisał(a): Admiinka -

Drodzy forumowicze!

Ponad rok temu rozpoczęliśmy prace nad nową odsłoną Forum INTERIA.PL, obecnie dobiegają one końca i jesteśmy już w ostatniej przed emisją fazie testów.

Dlaczego wprowadzamy zmiany? Naszym głównym celem było poprawienie kilku newralgicznych elementów forum, które wyznaczyliśmy wspólnie z Działem Badań i Analiz INTERIA.PL oraz stworzenie dla Was najbardziej oryginalnego i funkcjonalnego systemu forumowego spośród polskich portali.

Już w najbliższy poniedziałek - 04.11.2013 r. będziemy mogli z dumą zaprezentować Wam nowy produkt. Ufamy, że spotka się on z Waszą akceptacją i szybko przywykniecie do zmian.

Szczegółami podzielimy się z Wami pod koniec bieżącego tygodnia, a już dziś przedstawiamy Wam projekt graficzny oraz listę kilku najważniejszych obszarów, które ulegną zmianie:

- przebudowie ulegnie całkowicie strona główna serwisu;

- kategorie zostaną spłaszczone (nie będzie podkategorii), niektóre z nich znikną całkiem z forum (tematy z zamkniętych kategorii zostaną przeniesione do pokrewnych), pojawia się również nowe;

- zmieni się formularz do dodawania nowego tematu oraz odpowiadania;

- głosowanie na tematy, w ankietach oraz powiadomienia Ding będą dostępne również dla niezalogowanych użytkowników;

- zostanie wprowadzony nowy system oceny tematów (ocenione tematy będą tworzyły główną stronę forum, podobnie jak w serwisach agregujące treści, takich jak Reddit czy Wykop);

- zmieni się koszt przypięcia oraz kolorowania tematu oraz progi punktowe (do tej pory zdobyte poziomy się nie zmienią);

- serwis będzie bardziej kolorowy i prostszy;

- pojawi się nowy regulamin wewnętrzny (stworzony na podstawie dotychczasowych doświadczeń oraz Waszych sugestii);

Już teraz prosimy Was o cierpliwość w trakcie prac migracyjnych (wczesne godziny poranne 04.11.2013 r. – w tym czasie forum będzie niedostępne) zgłaszanie wszelkich zauważonych błędów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu jakiejkolwiek części forum. Prace migracyjne mogą się przedłużyć do południa, ale ufamy, że migracja przebiegnie bez żądnego problemu.

Pozdrawiamy,
Zespół FORUM.INTERIA.PL

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Nowe Forum INTERIA.PL

Napisał(a): Admin -

lilith70 Ja to bym się cieszyła, jakby zastosować jeszcze taki "myk", że treści z wulgaryzmami byłyby automatycznie blokowane i nie można byłoby takich w ogóle dodać...
ułatwiłoby to Wam pracę (spadłaby liczba zgłoszeń) i użytkownikom oszczędziłoby czytanie takich wypocin :)
Idea zacna, ale niewykonalna, wszak "pupa" to nie to samo co "pu.pa", i nie to samo co "pu,pa" - możliwości tyle ile kompilacji skończonej ilości znaków na klawiaturze. To jeśli chodzi o automat, ale na pewno położymy większy nacisk na usuwanie treści wulgarnych i pozostałych łamiących regulamin (jego nowa wersja pod koniec tygodnia wraz z dokładniejszymi informacjami o forum).

Outsider82 Mam nadzieję, że całe profile i ich historia pozostanie dostępna i nie ulegnie wyzerowaniu?
Nic a nic się nie zmieni - poza układem odsłony profilu.

Dla jasności, nie zmieniamy w ogóle żadnych danych wątki, odpowiedzi, wiadomości, punkty, itd. wszystko postanie na swoim miejscu).

Napisał(a): Outsider82 -

Gościu.

Poglądów bać się nie należy. Każdy ma własne i właśnie to jest najciekawsze. A historia pomaga łatwiej poznać człowieka którym jesteśmy zainteresowani. Jakbyś miał opowiadać każdemu nowopoznanemu o swoich poglądach na poszczególne sprawy - osiwiał byś i zszedł zanim byś skończył. A tak - jak się interesujesz - można coś zerknąć, i już coś tam wiesz.

Zresztą zawsze możesz poprosić ADM o usunięcie poszczególnych swoich wpisów. Nie ma przecież najmniejszego problemu ;)

Napisał(a): ZoskaProject -

lilith70 Ja to bym się cieszyła, jakby zastosować jeszcze taki "myk", że treści z wulgaryzmami byłyby automatycznie blokowane i nie można byłoby takich w ogóle dodać...
ułatwiłoby to Wam pracę (spadłaby liczba zgłoszeń) i użytkownikom oszczędziłoby czytanie takich wypocin :)
... spadałaby także liczba wypowiedzi.

Napisał(a): WednesdayTEN -

Jeśli chodzi o wulgaryzmy... Być może dobrym mechanizmem byłby aby użytkownicy forum "zaznaczali" taką wiadomość minusem czy czerwona flagą i po zebraniu określonej ilości czerwonych flag czy minusów lub znaczącej dysproporcji "zielonego do czerwonego" wpis byłby automatycznie ukrywany (coś takiego widuje się na niektórych portalach, których to nie wymienię tu przecież). A przekleństwo przekleństwu nie jest równe ;)

Napisał(a): Arevik -

lilith70 co do przekleństw to samo co Zośce napisałam, jezeli przekleństwo nie jest skierowane wobec konkretnej osoby to mozna jeszcze przymknąc oko, jednak obrażanie kogoś w sposób wulgarny jest już dla mnie niedopuszczalne, to dno.
Tu się zgadzam. Przekleństwo jako środek ekspresji czasami jest wskazane a nawet konieczne, ale nigdy jako forma określenia kogokolwiek.

Napisał(a): WednesdayTEN -

lilith70
WednesdayTEN
Jeśli chodzi o wulgaryzmy... Być może dobrym mechanizmem byłby aby użytkownicy forum "zaznaczali" taką wiadomość minusem czy czerwona flagą i po zebraniu określonej ilości czerwonych flag czy minusów lub znaczącej dysproporcji "zielonego do czerwonego" wpis byłby automatycznie ukrywany (coś takiego widuje się na niektórych portalach, których to nie wymienię tu przecież). A przekleństwo przekleństwu nie jest równe ;)
tak ale tu nie ma czegoś takiego jak oceny negatywne wypowiedzi, z jednej strony przydałyby się, a z drugiej czujesz "nawiedzonych", jakby nimi obdarywowali swoich wyimaginowanych wrogów za wszystko, nawet za sam nick? :))))

co do przekleństw to samo co Zośce napisałam, jezeli przekleństwo nie jest skierowane wobec konkretnej osoby to mozna jeszcze przymknąc oko, jednak obrażanie kogoś w sposób wulgarny jest już dla mnie niedopuszczalne, to dno.
A spojrzyj na "zajawkę". Są zarówno kciuki w górę jak i kciuki w dół oraz całkowita ilość punktów za temat.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektórzy by kciuki w dół dawali ot tylko dla zasady i dla złośliwości. Zatem w przypadku dobrego tematu, dobrze napisanej opinii, ci którym się wpis spodobał powinni być aktywni i wykorzystywać moc kciuka niż być pasywnym i nic po sobie nie zostawić. Ja tak to widzę. Wówczas społeczność forum by budowała forum - bo owszem, "nawiedzeni" są ale widać ich tylko dlatego, że inni (czyli większość) są pasywni. Ale ja tam się nie znam...

Napisał(a): Bernardo -

Ciekawostka, czy będzie to kolejna kosmetyka, czy sensowne zmiany? :-)

Każdorazowo wraz z wejściem na forum zgłaszam do usunięcia od 2 do 10 postów. Powody tych zgłoszeń są różne, ale przede wszystkim chodzi o spam w postaci kryptoreklam, lokowań produktów i linków do sklepów internetowych. Moje zgłoszenia są najczęściej honorowane, choć dzieje się to bardzo opieszale. Mam nadzieję, że zatrudnicie wreszcie profesjonalnych moderatorów, którzy będą czuwać nad forum częściej niż od przypadku do przypadku?

To samo tyczy się nieletnich piszących w działach dla dorosłych (erotyka) oraz napływu chamstwa, agresji i stalkingu, które to sprawy gnębią to forum odkąd pamiętam.
Wspomnę tu też o czaterach, którzy notorycznie zupełnie bezkarnie psują dowolne wątki zalewając je wielostronicową paplaniną o niczym.

Czy to się w końcu zmieni???
Biorąc pod uwagę Wasze wcześniejsze niejednokrotne szumne zapowiedzi, a także dotychczas wprowadzane tu "zmiany", niestety szczerze wątpię...

Napisał(a): Arevik -

WednesdayTEN
lilith70
WednesdayTEN
tak ale tu nie ma czegoś takiego jak oceny negatywne wypowiedzi, z jednej strony przydałyby się, a z drugiej czujesz "nawiedzonych", jakby nimi obdarywowali swoich wyimaginowanych wrogów za wszystko, nawet za sam nick? :))))

co do przekleństw to samo co Zośce napisałam, jezeli przekleństwo nie jest skierowane wobec konkretnej osoby to mozna jeszcze przymknąc oko, jednak obrażanie kogoś w sposób wulgarny jest już dla mnie niedopuszczalne, to dno.
A spojrzyj na "zajawkę". Są zarówno kciuki w górę jak i kciuki w dół oraz całkowita ilość punktów za temat.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektórzy by kciuki w dół dawali ot tylko dla zasady i dla złośliwości. Zatem w przypadku dobrego tematu, dobrze napisanej opinii, ci którym się wpis spodobał powinni być aktywni i wykorzystywać moc kciuka niż być pasywnym i nic po sobie nie zostawić. Ja tak to widzę. Wówczas społeczność forum by budowała forum - bo owszem, "nawiedzeni" są ale widać ich tylko dlatego, że inni (czyli większość) są pasywni. Ale ja tam się nie znam...
Masz rację. Z pewnościa znajdą się osoby zawistne klikające "w dół" z czystej złośliwości. Przerabiałem to już na innym forum i wiem, że nic dobrego z tego nie wyniknie.

E tam.

A ja myślę że nie trzeba żadnego filtra przekleństw ani negatywnego oceniania wpisów. Mogłoby to spowodować eskalacje przemocy wobec niewinnych osób, bo tłum często się myli i często mu się coś wydaje. Głuchy telefon pójdzie że ktoś mówił że ktoś że ktoś mówił że ktoś ma krzywe zęby, a na końcu ostatnia osoba dowie się że ten ktoś to jest wogle ćpun i alkoholik. Zgłaszanie postów wyczerpuje moim zdaniem potrzeby.

A słyszeliście że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają rowery? ;)

Lilith

Zdaje sobie sprawę jak jest i przyjmuje to na klate ;) Z tym że po co dawać kolejne możliwości do dawania upustu swoim nerwom? Nie wystarczy napisać komuś w odpowiedzi co się czuje i wogle? Przecież za opinie nikt nie bije. Nie wiem jak Wy, ale ja np lubie jak ktoś mi powie kiedy coś źle robie/myśle. Mogę wtedy w razie potrzeby zweryfikować swoje poglądy.

A takie anonimowe dawanie minusów to zło w czystej postaci. Człowiek nie wie za co go biją. Chciałabyś tak? To trochę jak z biciem dzieci. Każdy w pewnych sprawach jest jak dziecko bo akurat nie ma wiedzy - czy należy go za to bić, czy może mu wyjaśnić?

Jak dla mnie - minus jeśli będą minusy do wpisów.

Napisał(a): Bernardo -

vistule Forum interia jest tak wielkie, że nie da się całkowicie usunąć hejterów, wulgaryzmów, reklam i pustych wpisów. Moderator też człowiek i nie zawsze ma czas to sprawdzać. Najlepszą metodą będzie po prostu ignorowanie typowych wulgarnych czy bezsensownych zaczepek
Zgoda!
Niemniej znów stoimy w obliczu szumnie zapowiadanych zmian.
Czy znowu jedynie zmian kosmetycznych, podczas gdy tutejsi administratorzy i moderatorzy będą nadal przysypiać, biorąc kaskę za olewanie roboty?

Napisał(a): gość -

Koleżanka Lilith70 tak ostro potępia wulgaryzmy, a wystarczy zajrzeć choćby na temat Kościól miesza się we wszystko!, żeby przeczytać jej następującą wypowiedź"

"nieee ale mi przyłażą pod dom, dzwonią i mnie wkur... wkurzają, i o to chodzi, a tak to mi to nie przeszkadza, dynie srynie i inne zabawy :P moze sobie tabliczkę na płocie zawieszę "spierdalantus psikantus"
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • mam juz konto na interii czy musze zaakceptowac nowy regulamin
  • interia.pl
  • poczta interia nowy regulamin wulgaryzmy
Do góry strony: Nowe Forum INTERIA.PL