Nowe ułatwienia dla studentów (21)

Nowe ułatwienia dla studentów

Temat dotyczy artykułu: Nowe ułatwienia dla studentów

Stypendia naukowe już od pierwszego roku - na taką pomoc będą mogli liczyć studenci od października 2014 roku. Odpowiednie zmiany przygotowywane są w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Napisał(a): student -

a ja wam powiem tak bez sciemmy i żadna prowokacja jestem studentem na politechnice na kierunku zamawianym ciężki kierunek dla kumatych wiadomo co xD dostaje stypendium unijne dla kierunkow zamawianych 900PLN do tego stypendium rektora kolejne 550 do tego dołożę socjaliki jakieś 400 i wychodzi mi jakieś 1850 tylko sie uczyć ;)
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): eay -

Banda nierobów i leserów - na zaoczne i do roboty, a nie potem marudzicie, że roboty znaleźć nie możecie. Książki to sobie bez studiów można poczytać. Z takich CV studencików, które do mnie przychodzą, po 3 fakultetach, pełnych teorii nie popartej praktyką, robię sobie samolociki papierowe, które następnie lądują w niszczarce. A było tego już tyle, że się niszczarka zapychała. Pamiętajcie, "studenty" - PRAKTYKA, a nie teoria, już od pierwszego dnia studiów.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mixx -

w mojej szkole czesne 500zł a stypendium socjalnego dostałem 300zł przy gdzie mieściłem się w najniższym przedziale dochodów na jednego członka rodziny. nie wiem po co szedłem do tych złodziei studiować no ale ok, już przemęcze
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): sdfg -

rzuca ochlapy uczelni, z tego 60 % na stypendia socjalne a reszte (40 %) na stypendia naukowe dal 10 procent studentow, czyli po jakies 150 zl na lebka...Tez mi laska...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): dawny student -

po 1. wykładowcy bardziej koncentrować się powinni na tym, żeby studenta faktycznie UCZYĆ a nie tylko rzucić temat i wymagać ! - przecież za swoją "cieżką pracę " biorą nie małe pieniądze, - a co z POWOŁANIEM do tego zawodu ?! po 2. czy tworzący wszelkie przepisy mają jakiś olej w głowie ?! - rzygać sie chce jak traktuje się studentów pod kątem przyznawania stypendiów !
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Verayher -

Te, Kudrycka! A masz jakąś ofertę dla asystentów, którzy za 1400 zł miesięcznie muszą uczyć tych pierdzistołków biorących 1000 zł tylko za to, że przyszli? Masz jakąś ofertę dla pracowników uczelni, którzy od OŚMIU lat mają zamrożone zarobki? Masz coś poza zmianą umów o pracę na kontrakty śmieciowe? Masz coś, PeÓ-wko?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): tomo1958 -

rzygać mi się chce od pomysłów tego nierządu, dla kogo te stypendia, mój syn tyrał na Politechnice Warszawskiej i brakowało mu jednego punktu a sąsiadka na politologii na prywatnej uczelence dostawała stypendium pytam za co ?
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Otak -

Jest tylko jedno konkretne rozwiązanie podzielić Polskę na dwa oddzielne państwa i niech w jednym sobie rządzi PO, a w drugim jakaś alternatywa oby nie poplecznicy PO. Nie było by problemu z emigracją i językiem, komu się nie podoba ma sporo mniejszy problem wyemigrować do drugiej Polski, przynajmniej część Polski by się uratowała.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ania -

Dobrą praktyką by było, aby powróciły stypendia motywacyjne, przysługujące każdemu studentowi, który uzyskał średnią powyżej 4,5. To skandal, żeby w celu uzyskania stypendium trzeba było mieć bardzo wysoką średnią i dokonania naukowe, tym bardziej, że nie zawsze czas i pieniądze pozwalają studentom na pisanie artykułów i udział w konferencjach.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): . -

Ułatwienia dla studentów - śmieszne ! Pani minister bardzo "ułatwiła" już edukację studentom kilku kierunków, którzy pomimo świetnych wyników w nauce nie mogą otrzymywać stypendium, jeżeli ukończyli już jeden kierunek. Powód? Zapobieganie wyłudzeniom. Tylko że to "wyłudzanie" stypendium naukowego kształcąc się na kilku kierunkach wymaga ciężkiej pracy i wielu nieprzespanych nocy spędzonych.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz