Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Duch -

Co roku Philips wydaje fajne telewizory na rynek, nie inaczej jest teraz. Mam model 6008 - już starszak, ale jestem z niego bardzo zadowolony.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): CableGuy -

Heh, nie ma to jak merytoryczna dyskusja na temat zalet i wad, w rodzaju chiński syf, co się wiesza. Ciekaw jestem, kto się tak dokładnie z powyższych adwersarzy orientuje, która firma ma ile zagranicznego udziału? Bo na przykład Vestel, właściciel bodaj Grundiga i Blaupunkta potrafi robić świetne telewizory, przykładem zeszłoroczna IFA. Sharp, przejęty przez tajwański koncern Hon Hai, zamierza w najbliższym czasie odkupić swoją markę od słowackiego UMC, sprzedaną wcześniej :D Jakim cudem, wobec tego, jak Philips, to nie Philips, tylko TP Vision, chińskie, więc badziew, a koreańskie marki LG, czy Samsung super?
Owszem, za Philipsem ciągnie się smród za modelami z 2015 roku z niedopracowanym Androidem, ale podobna sytuacja jest w modelach Sony z tamtego okresu. Ponadto, skoro komuś pasuje kupowanie TV z matrycą 50Hz, która smuży przy ruchu za 4000zł w 55 calach, skoro można mieć za tę samą cenę 100Hz, w dodatku ze świetną kompensacją w 55PUS6561, to co tu jest badziew,a co nie? :D
Co do technologii OLED, to może się okazać, że panele OLED z elektroniką Philips będą bomba, bo tak naprawdę jak się przyglądałem, to:
Ekran OLED ma o wiele, wiele szybszy czas reakcji od nawet najlepszego LED-a, ale nikt nie wspomina o multiplikacji klatek, czyli kompensacji ruchu, bo jej w obecnych modelach OLED na polskim rynku nie ma. Nawet na niektórych demo widać klatkowanie i "szarpiący" ruch.
Ponadto z tego, co mi wiadomo, oczywiście mogę się mylić, ekrany typu OLED mają idealną czerń, a takową widać przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, w którym TV oglądamy, a nie każdy i nie zawsze ogląda telewizję nocą.
Trzecia rzecz, że przy idealnej czerni, odcienie szarości obecne OLED-y wyświetlają nawet nie do końca tak dobrze, jak ekrany IPS, a co dopiero VA, gdy się je dokładnie podświetli. W niektórych scenach postaci ubrane na czarno zlewają się z tłem całkowicie, nawet IPS w Direct LED robi to nieco lepiej.
Z miłą chęcią przyjrzę się nowym modelom Philips na 2017 rok i dopiero wtedy wezmę się za ocenę.
Pozdrawiam wszystkich z argumentami :D
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Astronauta -

Zawsze kupowałem telewizory Philipsa i jestem za każdym razem zadowolony z wyboru szczególnie dla Ambilight który podoba się żonie, ale również na jakoś obrazu na który nigdy nie narzekałem. Każdy ma swoje gusta ale widząc po zdjęciach tv na rok 2017 wyglądają rewelacyjnie jak tylko pojawią się w sklepach napewno się im przyjże wkoncu czas na nowy telewizor:)
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): jorg -

Polecam Panasonica z serii DS630,mam go od 2 mies,Polecam każdemu kto szuka dobrego sprzętu.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): R -

A ja mam plazmę Panasonica. Kupiona za sam koniec produkcji. LCD może się schować.
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): Marsjanin. -

No i tu mamy potwierdzenie tego co pisałem o OLED F.LG. Wszystkie inne firmy mogą tylko wypuszczać TV z wyświetlaczem OLED ale kupionym w firmie LG.,a ze swoją elektroniką podkręcającą Obraz w OLED-ach LG.
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): CINEOS kineskop -

Kupiłem go w 2005 roku. Kineskop 1080i Philips CINEOS. Przez kilka lat nawet nie patrzyłem co oferują producenci, bo to była strata czasu. Co jakiś czas sprawdzałem na co się przesiąść, myślałem że plazma, może 4K lub ostatnio OLED coś wniesie, ale oprócz przekątnej, to niewiele. Albo czerń za blada , albo biel zbyt zielonkawa. Żaden obraz współczesnych TV nie umywa się do tego kineskopu. Znów opuściłem sklep zażenowany, że ludziom można wcisnąć byle kit i są gotowi uwierzyć, że 4K, że OLED. Lampa (kineskop) to był prawdziwy mercedes. Po przeszło 100 latach doczekał się dopracowania geometrii oraz luminoforów. Oczywiście waga podnosiła koszty, mój z opakowaniem ważył 50 kg. Mam nadzieję, że doczekam wreszcie technologii, która dorówna jakością lub przewyższy kineskop, ale na ten moment, jedynie zepsucie telewizora mogłoby mnie zmusić do przesiadki. Niedawno podłączyłem do HDMI kompa, by zobaczyć jak wyglądają gry na "staruszku" i wzroku nie mogłem oderwać z zachwytu, nawet trochę pograłem, bo poczułem się jakbym przeniósł się w czasie do salonu gier. Dla tych co kiedyś trochę tam zabawili- bezcenne.
Dla hejterów proponuję poczytać o wpływie niebieskiego światła na zdrowie, przede wszystkim wzrok, a przecież pełno go we współczesnych wyświetlaczach.
Odpowiedzi (3)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): badziew -

Nadawcy nadal z jakością 576 z przed 40 lat, na ch mi ten wydatek skoro jakość dno,im większy ekran tym gorzej.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Piotr -

Telewizory Philips nie mają nic wspólnego z firmą Philips, poza marką, za której używanie Chińczycy zapłacili. Mój Android TV "Philips" spędził 2 tygodnie w serwisie na usuwaniu wady fabrycznej. A na wersję systemu powyżej Lollipop chyba nigdy się nie doczekam.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz