98
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi87
  • Ocen na +-60
98 ppt ?

O innych religiach można i należy pisać źle, biada tym co piszą bolesną Prawdę o Chrześcijaństwie (88)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: O innych religiach można i należy pisać źle, biada tym co piszą bolesną Prawdę o Chrześcijaństwie

Napisał(a): Salome -

Faithhill Salome muzułmanie to żaden dla mnie wzór do czego? .Niepojęte nie zamierzam pisać ile w imię tej cudownej religii pogineło osób ,bo w przeciwienstwie do osob które wieszają "psy" na Bogu ja mam kulture .Bądz sobie muzulmanką tylko nie uwazasz za obludne pisanie o Katolickim Bogu jako no dopowiedz sama co tam pisałaś .
Masz rację , nie pisz o czymś o czym nie masz bladego pojęcia,

Oczywiście, jedynie umiłowani w Bogu Chrześcijanie są na wskroś miłujący, dobrzy i prawdomówni, no bo wierzą w Jezusa.
Oni są niewinni jak Baranek Boży, nieskalani zabójstwem ( bo mają Przykazania) które nadzwyczaj skrupulatnie wypełniają... jedno po drugim.

Ten post też zniknie , jak i pozostałe bo jakaś religijnie "natchniona" osoba doszuka się ponownie szyderstwa w tych wyłącznie superlatywnych i miłych umysłom słowach.
INTERIA.PL

Re: O innych religiach można i należy pisać źle, biada tym co piszą bolesną Prawdę o Chrześcijaństwie

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z faktu że w epoce" kolonialnej" kraje europejskie zwane "katolickimi" Austria, Hiszpania, Belgia, Francja, Niemcy, posiadały specjalne przywileje nadane przez aktualnie panującego władcę "Piotrowego tronu" odgrywając rolę protektorów dla katolików w państwach zwanych niekatolickimi.

Takie właśnie prawa protektorskie nad cesarstwem Serbii miały Austro-Węgry.
Austro-Węgry kształciły księży rzymskokatolickich z Bałkanów w seminariach na Węgrzech i w Austrii.

Mianowały biskupów na tych terenach a nawet, na tej podstawie miały moralne prawo do najazdu na te regiony w przypadku dowolnie interpretowanego przez kościelne władze "zagrożenia" wspólnot katolickich.

Napisał(a): KarolP12 -

~Gość
Faithhill Skoro salome uważa,że chrześcijanie wywolali wojne ,a nie niemcy to ja nie mam pytań .
Fakty sa takie, ze II Wojne Swiatowa wywolali Niemcy oraz Rosjanie: oba narody to chrzescijanie od pokolen, tzn. od co najmniej 10 wiekow.
No i co,według twojego rozumowania chrześcijańskie wojska Wehrmachtu i armii czerwonej wywołały II wojnę światową zapewne w celu krzewienia chrześcijaństwa. Nie no,bardzo fajnie, życzę szczęścia w kolejnych logicznych rozumowaniach :D

KarolP12
~Gość
Faithhill Skoro salome uważa,że chrześcijanie wywolali wojne ,a nie niemcy to ja nie mam pytań .
Fakty sa takie, ze II Wojne Swiatowa wywolali Niemcy oraz Rosjanie: oba narody to chrzescijanie od pokolen, tzn. od co najmniej 10 wiekow.
No i co,według twojego rozumowania chrześcijańskie wojska Wehrmachtu i armii czerwonej wywołały II wojnę światową zapewne w celu krzewienia chrześcijaństwa. Nie no,bardzo fajnie, życzę szczęścia w kolejnych logicznych rozumowaniach :D
No nie, to muzułmańskie ( czytaj pogańskie) wojska Wermachtu z urągającym Bogu napisem "Gott mit uns " przeświadczonych o wadze posłannictwa bożego ( z błogosławieństwem papieża Piusa XII ) rozpoczęły kolejną w historii krwawą krucjatę "Nach Osten" w poczuciu wielkiej krzywdy wyrządzonej Niemcom po traktacie wersalskim..

Napisał(a): ~Gość -

KarolP12
~Gość
Nic nie pisalem na temat celu w jakim to wojska niemieckie i rosyjskie uczynily. Ja nawet nie rozumowalem - chcialem tylko przywolac fakty: kto rozpoczal II Wojne Swiatowa. Byly to dwa narody i oba chrzescijanskie z dziada pradziada.

Jaka byla motywacja: to trudniejsze pytanie, bo trzeba sie dostac do glowy tych luydzi i ich przywodcow. Jedna z motywacji bylo na pewno usunieci z Ziemi religii i kultury zydowskiej oraz ludzi ja reprezentujacych. Udalo sie chyba w 1/3 bo chyba tyle z calej populacji zydow zdolano wtedy zabic.

Monza sobie zadac pytanie: czy to bylo "krzewienie" chrzescijanstwa, czy tylko niszczenie niewygodnych albo pozorowanych wrogow... tak od razu nie odpowiem, bo nie wiem.

~Gość
KarolP12
~Gość
Nic nie pisalem na temat celu w jakim to wojska niemieckie i rosyjskie uczynily. Ja nawet nie rozumowalem - chcialem tylko przywolac fakty: kto rozpoczal II Wojne Swiatowa. Byly to dwa narody i oba chrzescijanskie z dziada pradziada.

Jaka byla motywacja: to trudniejsze pytanie, bo trzeba sie dostac do glowy tych luydzi i ich przywodcow. Jedna z motywacji bylo na pewno usunieci z Ziemi religii i kultury zydowskiej oraz ludzi ja reprezentujacych. Udalo sie chyba w 1/3 bo chyba tyle z calej populacji zydow zdolano wtedy zabic.

Monza sobie zadac pytanie: czy to bylo "krzewienie" chrzescijanstwa, czy tylko niszczenie niewygodnych albo pozorowanych wrogow... tak od razu nie odpowiem, bo nie wiem.
Tak, i tu można ponownie zacytować słowa Ministra Józefa Becka, który po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. powiedział w Bukareszcie: —
"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan.
Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego".

Napisał(a): Faithhill -

Salome jeśli chodzi o islam nie muszę mieć historycznej encyklopedii wystarcza mi to co przekazuje radio,tv,internet i prasa nie muszę chyba dodawać co zrobili muzułmanie ,a było tego tyle nie dlatego ,ze moja wiedza jest znikoma co poprostu nie chce się wykłócać .Kiedyś mądra osoba mi powiedziała ,że nie należy się kłócić na temat Religii i polityki .Równie wyznaje te teorie :) ..Od mojego pobytu na tym dziale nie widziałam ,żeby ktokolwiek obrażał inną wiarę ciągle tylko KK albo chrześcijanstwo zdrowy ateista powie ,że to przesada

Napisał(a): szanel59 -

Faithhill Salome jeśli chodzi o islam nie muszę mieć historycznej encyklopedii wystarcza mi to co przekazuje radio,tv,internet i prasa nie muszę chyba dodawać co zrobili muzułmanie ,a było tego tyle nie dlatego ,ze moja wiedza jest znikoma co poprostu nie chce się wykłócać .Kiedyś mądra osoba mi powiedziała ,że nie należy się kłócić na temat Religii i polityki .Równie wyznaje te teorie :) ..Od mojego pobytu na tym dziale nie widziałam ,żeby ktokolwiek obrażał inną wiarę ciągle tylko KK albo chrześcijanstwo zdrowy ateista powie ,że to przesada
Gdyby telewizje wymyslono kilka wiekow wczesniej zapewne wiadomosci byly by podobne.

Faithhill Salome jeśli chodzi o islam nie muszę mieć historycznej encyklopedii wystarcza mi to co przekazuje radio,tv,internet i prasa nie muszę chyba dodawać co zrobili muzułmanie ,a było tego tyle nie dlatego ,ze moja wiedza jest znikoma co poprostu nie chce się wykłócać .Kiedyś mądra osoba mi powiedziała ,że nie należy się kłócić na temat Religii i polityki .Równie wyznaje te teorie :) ..Od mojego pobytu na tym dziale nie widziałam ,żeby ktokolwiek obrażał inną wiarę ciągle tylko KK albo chrześcijanstwo zdrowy ateista powie ,że to przesada
Moja droga - wnioskuję zatem, że wyrywkowo i wybiórczo czytujesz posty na tym forum, skupiona na tym, czy aby przypadkiem ktoś nie mówi nic złego ( nawet jeśli jest to prawda) o KrK.

Ja się z nikim nie kłócę na temat... czyja religia jest lepsza (prawdziwsza) ani czyja gorsza,
Podaję jedynie fakty historyczne, możliwe do weryfikacji dzięki internetowi.

Nie cierpię braku równowagi na forum, gdy z jednej strony któreś tam wyznanie jest nieustannie szkalowane a inne wybielane bez uzasadnienia.

Dzieje się tak dlatego, że pewna część forumowiczy skupiona jest wokoło krzyża z Jezusem cierpiącym inna zaś (nieistniejąca na forum po steku obelg miłosiernie rzucanych pod ich adresem - tzw. "Jezusowe Pozdrowienia") jest nieustannie szkalowana przez osobniki nie mające żadnego pojęcia o tamtej religii z powodu swoistej umysłowej biedy, bazując jedynie na wybiórczo i wyrywkowo wyczytanych ( przelotnie obejrzanych) faktach.

Osobnik głęboko zauroczony własną religią jako wyjątkowo "czystą" i bez skazy radośnie szkaluje wyznawców innego wyznania w poczuciu bożej chwały i dobrze spełnionego zalecenia Jezusa.

Moim celem jest uświadomienie tym "zauroczonym", że ich własna religia też ma wiele złego na sumieniu, robię to bazując WYŁĄCZNIE NA HISTORYCZNYCH FAKTACH, bez wycieczek osobistych i obelg.

Napisał(a): KarolP12 -

Salome
KarolP12
~Gość
No nie, to muzułmańskie ( czytaj pogańskie) wojska Wermachtu z urągającym Bogu napisem "Gott mit uns " przeświadczonych o wadze posłannictwa bożego ( z błogosławieństwem papieża Piusa XII ) rozpoczęły kolejną w historii krwawą krucjatę "Nach Osten" w poczuciu wielkiej krzywdy wyrządzonej Niemcom po traktacie wersalskim..
Takie bajki możesz opowiadać swoim dzieciom. Na klindze pasa, ba, nawet na sztandarze państwowym można sobie napisać co się chce ale żeby to uznać za prawdę to trzeba być już wyjątkowo durnym. Korea Północna ma w nazwie demokratyczna i co z tego?
A co do Eugenio Pacelliego późniejszego papieża Piusa XII. Oskarżenia o rzekomą współpracę są już wyjątkowo ohydne. Tuż po wojnie tylko sowiecka propaganda pozwalała sobie na coś takiego. I to dlatego, że był zdeklarowanym antykomunistą. Widać, że czerpiesz wzorce od starszych kolegów. Gdy Pius XII umarł w 1958 premier Izraela Golda Meir wysłała list kondolencyjny do Watykanu, w którym podkreślała jego zasługi w ratowaniu żydów w czasie wojny. Realne szacunki mówią o około 850tys. uratowanych dzięki jego działaniom żydów. Jeszcze jako kardynał Pacelli miał kluczowy wpływ na wyostrzenie stylu antynazistowskiej encykliki "Mit brennender Sorge". Hitler po jej przeczytaniu tak bardzo się "ucieszył", że skonfiskował znaczną część majątku kościelnego i rozpoczął oczerniającą kampanię propagandową w mediach jakoby Kościół był przeżarty pedofilią. Obecna kampania antykatolicka jest więc z kolei stricte goebbelsowska.
To tylko ogólny zarys tego, jak to się układała rzekoma współpraca między Watykanem a III Rzeszą.

Jeśli, to ta prawda cię tak bardzo boli, to nie masz problemu z chrześcijaństwem tylko z sobą samą.

KarolP12
Salome
KarolP12
~Gość
Takie bajki możesz opowiadać swoim dzieciom. Na klindze pasa, ba, nawet na sztandarze państwowym można sobie napisać co się chce ale żeby to uznać za prawdę to trzeba być już wyjątkowo durnym. Korea Północna ma w nazwie demokratyczna i co z tego?
A co do Eugenio Pacelliego późniejszego papieża Piusa XII. Oskarżenia o rzekomą współpracę są już wyjątkowo ohydne. Tuż po wojnie tylko sowiecka propaganda pozwalała sobie na coś takiego. I to dlatego, że był zdeklarowanym antykomunistą. Widać, że czerpiesz wzorce od starszych kolegów. Gdy Pius XII umarł w 1958 premier Izraela Golda Meir wysłała list kondolencyjny do Watykanu, w którym podkreślała jego zasługi w ratowaniu żydów w czasie wojny. Realne szacunki mówią o około 850tys. uratowanych dzięki jego działaniom żydów. Jeszcze jako kardynał Pacelli miał kluczowy wpływ na wyostrzenie stylu antynazistowskiej encykliki "Mit brennender Sorge". Hitler po jej przeczytaniu tak bardzo się "ucieszył", że skonfiskował znaczną część majątku kościelnego i rozpoczął oczerniającą kampanię propagandową w mediach jakoby Kościół był przeżarty pedofilią. Obecna kampania antykatolicka jest więc z kolei stricte goebbelsowska.
To tylko ogólny zarys tego, jak to się układała rzekoma współpraca między Watykanem a III Rzeszą.

Jeśli, to ta prawda cię tak bardzo boli, to nie masz problemu z chrześcijaństwem tylko z sobą samą.
Bardzo interesujące Twoje opowiadanie, dziękuję za inne spojrzenie na postać tego świętego człowieka.

Proszę powiedz co sądzisz o tym filmie, też kłamstwa ?

Załączniki:

Napisał(a): ~gustaw -

WednesdayTEN
KarolP12 (...) Korea Północna ma w nazwie demokratyczna i co z tego? (...)
A przykładowo taka Polska nie ma w nazwie "demokratyczna" i co z tego wynika? :>
No własnie . A przecież mniejszość głośniej krzyczy i zakrzykuje większość . I gdzie tu demokracja ?? ;)

Napisał(a): Faithhill -

Droga Salome pozwoliłam sobie zacytować twoje wypowiedzi by znależc ten sens twojego kłamstwa

" Moim celem jest uświadomienie tym "zauroczonym", że ich własna religia też ma wiele złego na sumieniu, robię to bazując WYŁĄCZNIE NA HISTORYCZNYCH FAKTACH, bez wycieczek osobistych i obelg."[cytat][/cytat]

No moja droga jeśli wczoraj dostalaś ostrzeżenie za obelge w stosunku do użytkownika celtika ,a tutaj piszesz ze bez obelg no to ,to jest kłamstwo .Sprawdzałam ,więc tu kłamiesz

"[cytat]ie cierpię braku równowagi na forum, gdy z jednej strony któreś tam wyznanie jest nieustannie szkalowane a inne wybielane bez uzasadnienia." [cytat]

wiesz do tej pory nie zauważyłam równowagi w niczym .Chyba znasz pintapalca? codziennie chłopaczyna biedny sie meczy zeby udowodnic ze Bóg nie istnieje .Oczywiście i Kk sie dostaje poplecach .Dzien w dzien .Z zasady nie kłamię i nie lubię takich osób co chcą coś udowodnić . Choćbyś nie wiem co zrobiła co napisała nigdy nie wypre się Boga tylko dlatego ,że uważacie jego istnienie za bajkę - wasza sprawa ,ale jeśli już piszecie o mordowaniu to wykracza i jest dla was wielkim minusem .Powstał jeden temat dotyczący Islamu i jaka była wrzawa z twojej strony skoro to taka relifgia miłości to dlaczego nie napiszesz ile dobra zrobił Bóg islamski .Tylko ci KK .O rany mam tego po dziurki w nosie :D

Napisał(a): WednesdayTEN -

~gustaw
WednesdayTEN
KarolP12 (...) Korea Północna ma w nazwie demokratyczna i co z tego? (...)
A przykładowo taka Polska nie ma w nazwie "demokratyczna" i co z tego wynika? :>
No własnie . A przecież mniejszość głośniej krzyczy i zakrzykuje większość . I gdzie tu demokracja ?? ;)
Demokracja została w Polsce sprostytuowana (żeby się nie wyrażać bardziej dosadnie i aby wpis przeszedł pod czujnym okiem moderacji) po raz pierwszy w bardzo wyraźny sposób w roku '1990 aby finał swój znaleźć ostatecznie w '1993.

A swoją drogą to coś ci się chyba pomyliło w relacjach mniejszość-większość, tudzież na odwrót...
« Wróć do tematów
Do góry strony: O innych religiach można i należy pisać źle, biada tym co piszą bolesną Prawdę o Chrześcijaństwie