30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń75
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +33
30 ppt ?

O rodowodzie Jezusa (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

O rodowodzie Jezusa

Napisał(a): Judas -

Biblia dość szczegółowo wymienia wszystkich protoplastów Jezsua aż do króla Dawida i to w dwóch rożnych wersjach.

W oficjalnej wersji jednakże Jezus urodził sie po zapłodnieniu jego matki przez ducha.

Pytam więc forumowych natchnionych od rana, czy rodowód Jezusa i jego protoplaści byli wyłącznie duchami świętymi?
INTERIA.PL

Re: O rodowodzie Jezusa

Napisał(a): robbo1 -

Zastanów się nad powodem podania rodowodów,z których żaden nie jest rodowodem szczegółowym.
Z jakiego powodu istnieją dwa.
Wszyscy wiedzieli o istnieniu różnic miedzy jednym i drugim,niemniej zaakceptowano oba.
Dlaczego?
Jego urodzenia "mocy z ducha",nie było powodem unikania podania "rodowodu".
Istniała tego konieczność.
Po co?
Zadać pytanie umie każdy.
Istnieją książki jak odpowiadać na "naiwne" pytania zadawane przez dzieci.
np."po co kotu wąsy...." Anna Jankowska
I im wychodzi to łatwo.
Nie zawsze łatwo odpowiedzieć.
Wysil się i odpowiedz,znajdź odpowiedź.

robbo1 Zastanów się nad powodem podania rodowodów,z których żaden nie jest rodowodem szczegółowym.
Wszyscy wiedzieli o istnieniu różnic miedzy jednym i drugim,niemniej zaakceptowano oba.
Dlaczego?
Po co?
I im wychodzi to łatwo.

Domyślam się, niewygodne pytania zadaję pełen ufności że znajdę choć jedną osobę uczoną w Piśmie, która bez problemu mi to wytłumaczy.

Zawiodłem się na Tobie Przyjacielu, choć nadrabiasz miną porównując wąsy kota do rodowodu Jezusa pełen wewnętrzej sromoty.

Valdemar Z prawdziwą przyjemnością wklejam link ze szczegółowym wyjaśnieniem wszystkich twoich wątpliwości:)

http://www.ka(...)cz.html
Być może odczułeś przyjemność w podawaniu linku, ale czy go przeczytałeś?

Tam pisze tak..." " Jakub był ojcem Józefa męża Maryi z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.."(Mt 1, 16).Jezus jest więc nie tylko potomkiem Abrahama i Dawida, ale również Synem Bożym. "

Skoro potomkiem ziemianina i jednocześnie synem bożym, nasuwa się wniosek -protoplasta Jezusa kimkolwiek by on nie był niewątpliwie był duchem świętym o imieniu Abraham.

Judas
robbo1 Zastanów się nad powodem podania rodowodów,z których żaden nie jest rodowodem szczegółowym.
Dlaczego?
Po co?
I im wychodzi to łatwo.

Domyślam się, niewygodne pytania zadaję pełen ufności że znajdę choć jedną osobę uczoną w Piśmie, która bez problemu mi to wytłumaczy.

Zawiodłem się na Tobie Przyjacielu, choć nadrabiasz miną porównując wąsy kota do rodowodu Jezusa pełen wewnętrzej sromoty.
Uciekasz [przed] intelektualnym wysiłkiem wybierając drogę na skróty.
Widzę,że podano ci jak na stole odpowiedź,przynajmniej przeczytaj.
Mam kilka publikacji,w których poruszono ten temat,i nie jest mi on nieznany,jak i podawane rozwiązania.
To nie ja nie pierwszy szukam odpowiedzi,niemniej szukam.
Ty rozumiem,ze szukasz jej tutaj.
Przypominam o istnieniu książki "Wewnętrzne drżenia..." pewnie przydałaby się tobie jeszcze bardziej niż mi.
Nie jesteś psychologiem,który rozpoznaje wnętrze,żeby je uzdrowić.
Z tej przyczyny niepotrzebnie posuwasz się do stawiania diagnoz stanu mojego wnętrza.

robbo1
Mam kilka publikacji,w których poruszono ten temat,i nie jest mi on nieznany,jak i podawane rozwiązania.
Przypominam o istnieniu książki "Wewnętrzne drżenia..." pewnie przydałaby się tobie jeszcze bardziej niż mi.
Z tej przyczyny niepotrzebnie posuwasz się do stawiania diagnoz stanu mojego wnętrza.
Mój drogi i wierny Przyjacielu, nie uciekam przed żadnym intelektualnym wysiłkiem, jak wiesz wiara stacjonuje daleko od intelektu a ja Twoją wiarą nie dysponuję.

Wbrew pozorom dokładnie przeczytałem podany na tacy link, nadal nie rozumiem ( bo sam wiesz..rozum z dala od wiary musi się ukorzyć)

Wg. artykułu pisanego pod natchnieniem wydedukowałem że albo jestem zbyt głupi albo piszący oszalał podając dwie z trzech wersji rodowodu Jezusa jako przykład wyjątkowego natchnienia.

Nie wątpię że masz masę publikacji, których zadaniem jest utwierdzanie w wierze i nie neguję że Twoja wiara jest chwiejna z racji używania rozumu.

Która wersja rodowodu Jezusa jest wystarczająco godna by w nią uwierzyć?

Napisał(a): Valdemar -

Judas
Valdemar Z prawdziwą przyjemnością wklejam link ze szczegółowym wyjaśnieniem wszystkich twoich wątpliwości:)

Tam pisze tak..." " Jakub był ojcem Józefa męża Maryi z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.."(Mt 1, 16).Jezus jest więc nie tylko potomkiem Abrahama i Dawida, ale również Synem Bożym. "

Skoro potomkiem ziemianina i jednocześnie synem bożym, nasuwa się wniosek -protoplasta Jezusa kimkolwiek by on nie był niewątpliwie był duchem świętym o imieniu Abraham.
Przeczytać to każdy potrafi ale zrozumieć cokolwiek to już nie takie proste:)

"Podsumowując rozważania o rodowodach Jezusa Chrystusa w ujęciu Mateusza i Łukasza należałoby jednak powiedzieć, iż nie należy w nich doszukiwać się dosłownych wydarzeń. Treści w nich zawarte są świadectwem tego, że od początku była żywa wiara w cudowne pochodzenie Jezusa Chrystusa".

Judas Takie są fakty moi drodzy Ziemianie, biblijny Jezus ma trzy rodowody w tym dwa bardzo długie.

Żaden problem dla kogoś kto jest Bogiem.
Rozumiem,że nie interesuje cię powołany przez ciebie temat.
Wiedz jednak,że stwórca[ojciec] "gdy wypełnił się czas zesłał swego syna,który urodził się z kobiety,urodził się pod panowaniem prawa,aby uwolnić tych,którzy byli pod panowaniem prawa,abyśmy zyskali przybrane synostwo" Gal.4:4

Valdemar
Judas

Przeczytać to każdy potrafi ale zrozumieć cokolwiek to już nie takie proste:)

"Podsumowując rozważania o rodowodach Jezusa Chrystusa w ujęciu Mateusza i Łukasza należałoby jednak powiedzieć, iż nie należy w nich doszukiwać się dosłownych wydarzeń. Treści w nich zawarte są świadectwem tego, że od początku była żywa wiara w cudowne pochodzenie Jezusa Chrystusa".
Zaiste Ty zrozumiałeś, chwała Panu i hosanna wśród jego aniołów.

"Rozważania o rodowodach Jezusa", która wersja jest prawdą a która fałszem, czy można mieć kilka równoległych rodowodów zapytuję?

Judas
robbo1
Mój drogi i wierny Przyjacielu, nie uciekam przed żadnym intelektualnym wysiłkiem, jak wiesz wiara stacjonuje daleko od intelektu a ja Twoją wiarą nie dysponuję.

Wbrew pozorom dokładnie przeczytałem podany na tacy link, nadal nie rozumiem ( bo sam wiesz..rozum z dala od wiary musi się ukorzyć)

Wg. artykułu pisanego pod natchnieniem wydedukowałem że albo jestem zbyt głupi albo piszący oszalał podając dwie z trzech wersji rodowodu Jezusa jako przykład wyjątkowego natchnienia.

Nie wątpię że masz masę publikacji, których zadaniem jest utwierdzanie w wierze i nie neguję że Twoja wiara jest chwiejna z racji używania rozumu.

Która wersja rodowodu Jezusa jest wystarczająco godna by w nią uwierzyć?

Nie podzielam twojej opini ,że "wiara stacjonuje daleko od intelektu".
Wynika to z samej jej definicji z Heb.11:1
Tylko,ze już to wyjaśniałem.
Po przeczytaniu art.zapewne potrafisz odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania.
Już tak.
Poczekam.

robbo1
Judas Takie są fakty moi drodzy Ziemianie, biblijny Jezus ma trzy rodowody w tym dwa bardzo długie.

Wiedz jednak,że stwórca[ojciec] "gdy wypełnił się czas zesłał swego syna,który urodził się z kobiety,urodził się pod panowaniem prawa,aby uwolnić tych,którzy byli pod panowaniem prawa,abyśmy zyskali przybrane synostwo" Gal.4:4

Jako uczony w Piśmie winieneś zrozumieć, zacznijmy ponownie...w którą wersję rodowodu Jezusa wierzysz a którymi gardzisz?

Czy wiesz czy nie wiesz w jaką wersję należy wierzyć?

Judas
robbo1

Jako uczony w Piśmie winieneś zrozumieć, zacznijmy ponownie...w którą wersję rodowodu Jezusa wierzysz a którymi gardzisz?

Czy wiesz czy nie wiesz w jaką wersję należy wierzyć?
Piszesz o trzech ,które za co odrzucasz,i które to te trzy?
Znam Mt.1:1-17,oraz Łuk.3:23-38
« Wróć do tematów
Do góry strony: O rodowodzie Jezusa