719
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26 tys.
  • Odpowiedzi99
  • Ocen na +1 tys.
719 ppt ?

o tym jak studenci z Ukrainy doją Polskę (100)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

o tym jak studenci z Ukrainy doją Polskę

Napisał(a): ~studentka -

Ostatnio rozmawiałam z moim kolegą ze studiów, który jest Ukraińcem (ale ma kartę Polaka), o tym jakim cudem studenci z Ukrainy, którzy jeżdżą najnowszymi samochodami i mają najnowsze gadżety, mają stypendium socjalne czy miejsce w akademiku, które są przeznaczone raczej dla najbiedniejszych. Okazało się, że powszechną praktyką jest wpisywanie najniższego dochodu jaki jest możliwy, bo urzędnicy z Polski i tak nie są w stanie zweryfikować tego dochodu... I takim oto sposobem stypendium socjalne czy miejsce w akademiku wędruje nie do potrzebującego studenta z Polski, ale dla studenta z Ukrainy, który tak naprawdę nie powinien dostać tej pomocy.
Czy rząd Polski nie powinien czasem reagować na tego typu praktyki? Przecież na to idą miliony złotych!
Co to tym sądzicie?
INTERIA.PL

Re: o tym jak studenci z Ukrainy doją Polskę

Napisał(a): ~Obserwator -

Wszyscy wiemy jak Nasze pieniądze uciekają do Ukraińców.
Nasi uczniowie też studiują na Ukrainie, przeważnie medycynę ale Nasze PAŃSTWO nie myśli zwiększenia ilości miejsc nawet płatnych studiów i przyjęcia swoich obywateli i otrzymania żywej gotówki. Lepiej trzymać Ukraińca . Nie o taką Polskę walczyły Orlęta Lwowoskie między innymi.
Polsko obudź się.

Napisał(a): ~wert -

won z banderowcami i tyle, obok mojego domu jest akademik UW i altanka śmietnikowa, a na altance rezuny z akademika wymalowały upowskie symbole na całą ścianę, przypuszczam, aby je sobie co rano z okna akademika oglądać....

Napisał(a): ~ATLANTIS -

Tak to jest kiedy mieszka się w kraju socjalistycznym. Za 500+ a wkrótce za nową armię będziemy płacić my bo Maciora chce mieć swoje wojsko. Cofamy się i niszczone jest to co w ostatnich latach wypracowaliśmy chociaż i tego jest tak niewiele. Socjal powinien dostać ten, kto płacić w danym kraju podatki a nie że ja płacę za wykształcenie jakiegoś obcokrajowca? Oczywiście tekst ten może być tylko propagandą aby nas skłócić z Ukraincami. Korzystają bo nasz rząd jest nieudolny, Sam też pewnie bym korzystał.

Napisał(a): ~SQD -

Zgodzę się że to jest rzecz skandaliczna ale pamiętam jak na studiach masa studentów, na prawdę nie ubogich robiła co mogła by tylko załapać się na stypendia i argumentowali: "Jak dają to trzeba brać" - i mówię tu o naszych a nie ukraińcach, także problemem jest samo istnienie stypendium - najlepiej uzależniać je od wyników i tyle.

Napisał(a): ~pit -

Jasne, że doją ile wlezie. A dołóżcie do tego jeszcze machloje na TAXFREE (czyli kupują drobny sprzęt elektroniczny; smartfony, tablety, laptopy itp., na granicy robią zwrot podatku VAT, a potem sprzęt ponownie wjeżdża do kraju i sprzedaje się)

Napisał(a): ~bolo -

~wert won z banderowcami i tyle, obok mojego domu jest akademik UW i altanka śmietnikowa, a na altance rezuny z akademika wymalowały upowskie symbole na całą ścianę, przypuszczam, aby je sobie co rano z okna akademika oglądać....
podaj adres tych "malowideł" na forum

Napisał(a): ~Deko -

Jaj ja studiowałem to dostawałem 150 złotych i zapłać se za to akademik, jedzenie, dyplom, przedmioty szkolne, przejazdy. A student z Ukrainy dostaje od tak 500 zł bo ma kartę Polaka. Nie mieli by interesu to by nie przyjeżdżali.
« Wróć do tematów
Do góry strony: o tym jak studenci z Ukrainy doją Polskę