253
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń21 tys.
  • Odpowiedzi29
  • Ocen na +42
253 ppt ?

objawy raka widoczne najpierw na rekach? (30)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

objawy raka widoczne najpierw na rekach?

Napisał(a): ~trajka -

Podobno, jesli ktos ma raka, to najpierw widoczne jest to na skorze dloni. Objawy te to szorstkosc skory, obrzeki czy zgrubienia. Mozna ich nie zauwazyc czy tez zlekcewazyc, bo nikt nie laczy ich z ta grozna choroba. To ciekawe odkrycie brytyjskich naukowcow, czy myslicie, ze ma przlozenie w zyciu? Czy naprawde rak widoczny jest najpierw na rekach? Wiem, ze we krwi, jesli jest zauwazalny, to jest juz zle... Podobno jeszcze wlosy od razu reaguje na zmiany w organizmie, te negatywne zwalaszcza. Badanie wlosa takze moze ustalic wiec rozwoj chorob w bardzo wczesnym ich stadium, Co o tym myslciie? Robil ktos z Was tkaie badania?
INTERIA.PL

Re: objawy raka widoczne najpierw na rekach?

Napisał(a): ~ot co -

Przez wiele la mieszkałem we Francji. jestem tzw. 50+. Tam miałem regularne, coroczne testy krwi na "markery". tak się to chyba da z francuskiego przetłumaczyc.

Pytałem kiedyś jednej pani z Conseil general po co sa te testy. Odpowiedziała mi, że sa tak czułe że identyfikują kazdy, nawet najmniejszy proces tworzenia nowotworu, np. prostatę

W Polsce o takim tescie nie słyszałem nigdy...

Napisał(a): gość -

Nie słyszał PAN o tzw,, markerach' serio? Proszę nie rozpowiadac tych głupot ,bo oczywiście ze sie robi na organ na który sie potrzebuje i można w ten sposób wykryć komórki rakowe.od lat takie badania można zrobic hahaha. 50+ a zero wiedzy.

Napisał(a): Ana -

Markery nowotworowe są możliwe do zrobienia owszem jednak nie realne dla każdego. To nie tak jak w wielu innych krajach..u nas jeśli ktoś nie ma pełnego portfela nie ma takich możliwości. Jeśli jest jakieś podejrzenie to mozna zrobić badanie ale mało który lekarz zaleca to na nfz..czyli pozostaje słono zapłacić..tylko stać na to wybranych.

Napisał(a): gość -

Tak markery szkoda ze moga pokazywac ze cos sie dzieje nie w tym organie w ktorym trzeba ...jest to bardzo mylne dla lekarzy. Ja np.mialam ponad norme markery raka piersi a po roku okazalo sie ze mam guza w glowie. I lekarz powiedzial ze pokazuja ze gdzies cos sie dzieje ale niekoniexNie tam gdzie badamy...niestety...

Napisał(a): ~wirginia -

a jednak to prawda.Od lat jak sięgam pamięcią,dłonie czerwone lub wręcz sine ,jakby mi w nie ktoś wbijał szpilki,na obrzęki praktycznie już nie zwracałam uwagi,inni tak .Starałam się je latem ukrywać a zimą ratowały rękawiczki .Zostało do dziś wraz z rakiem .Widocznie coś w tym jest. Badanie na markery? a kto myśli o badaniach na markery kiedy czuje się dobrze?wiadomo w I szych stadiach nie boli.

Napisał(a): ~ela -

Ana Markery nowotworowe są możliwe do zrobienia owszem jednak nie realne dla każdego. To nie tak jak w wielu innych krajach..u nas jeśli ktoś nie ma pełnego portfela nie ma takich możliwości. Jeśli jest jakieś podejrzenie to mozna zrobić badanie ale mało który lekarz zaleca to na nfz..czyli pozostaje słono zapłacić..tylko stać na to wybranych.
a ile kosztuje takie badanie?

Koszty badania w zależności od miasta i od poradni, te ceny nie są duże jeśli w grę wchodzi pojedyncze badanie jesli jednak chcielibyśmy "sprawdzić się " na wielu płaszczyznach to kwota uzbiera się spora i niestety dla przeciętnego Polaka wyjdzie dużo. Gdyby politycy inaczej podchodzili do obywateli pomyśleliby o tym aby każdy miał prawo np. raz w roku zarobić wszystkie możliwe badania w ramach nfz. Człowiek całe życie płaci składki na ubezpieczenie a co z tego mamy..chyba każdy wie..
Gdy ktoś zachoruje leczenie wychodzi i tak dużo drożej.

Napisał(a): ~OT CO -

gość Nie słyszał PAN o tzw,, markerach' serio? Proszę nie rozpowiadac tych głupot ,bo oczywiście ze sie robi na organ na który sie potrzebuje i można w ten sposób wykryć komórki rakowe.od lat takie badania można zrobic hahaha. 50+ a zero wiedzy.
Nie musialem tego wiedziec, wiedzieli ZA MNIE lekarze. testy te sa we Francji bezplatne dla wszystkich mieszkajacych na jej terytorium. Analiza ich wynikow tez zajmuja sie specjalisci bez zadnych kosztow.

Pozdrawiam

Napisał(a): Kijanka -

Ja słyszałam, że warto obserwować paznokcie. Jeśli pod paznokciem lub pod kilkoma pojawia się cienka ciemna,a w zasadzie czarna linia idąca w górę paznokcia, to może to oznaczać jakiegos raka w organizmie. Takie czarne linię mogą się też tworzyć pod paznokciem także z innych powodów np.uraz paznokcia ale w takim prz6padku one miną. Jeśli taka prega nie znika to jest się nad czym zastanawiać.D

sam piszesz głupoty.., że markery są to każdy wie chodzi o fakt, że państwo powinno zadbać by KAŻDY mógł je wykonać w ramach nfz..bez robienia przeszkód lekarzy, że nie ma podstaw, bo w rodzinie nikt nie chorował czy ogólny stan zdrowia jest dobry. Zbyt często rak wykrywany jest zbyt późno a to jest wina systemu i tego, że nasze władze dbają o to by koncerny farmaceutyczne dalej nabijały kasę kosztem nas wszystkich.
« Wróć do tematów
Do góry strony: objawy raka widoczne najpierw na rekach?