49
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń309
  • Odpowiedzi46
  • Ocen na +0
49 ppt ?

Obraz wewnętrzny Boga - cechy jakie posiada Bóg (47)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Obraz wewnętrzny Boga - cechy jakie posiada Bóg

Napisał(a): -

Witam. rozmowa z ludźmi na temat ich wyobrażenia Boga bardzo mnie rozczarowała.W większości przypadków zamiast ich słuchać mogłbym po prostu pójść do kościoła i posłuchać księdza - 0! inwencji twórczej i zastanowienia.Proszę o opisanie jakie cechy według was posiada Bóg(np.miłosierny,zły,dobry,neutralny,kochający własne ,,dzieci" itp.) thanx
INTERIA.PL

Re: Obraz wewnętrzny Boga - cechy jakie posiada Bóg

Coldy1988 .Proszę o opisanie jakie cechy według was posiada Bóg(np.miłosierny,zły,dobry,neutralny,kochający własne ,,dzieci" itp.) thanx
Witam

Nie doceniasz Boga...
Świat, który stworzył jest na tyle doskonały, że zbędna jest jakakolwiek kontrola.
Łatwiej byłoby posługiwać pojęciem Stwórca...co pozwoliłoby rozszerzyć temat.

"Świat" jest zorganizowany optymalnie (stwierdzenie uzasadnione naukowo).

Wiara...od początku istnienia ludzkości, służy utrzymaniu stanu psychicznego na odpowiednim poziomie.

Coldy...jesteś księdzem?....bo zaczynasz dyskusję od końca...

zanim sprubujesz scharakteryzowac Boga odszukaj kiedy powstal wszechswiat potem dowiedz sie jak daleko siega a na koncu przyjrzyj sie np.pokrytemu strupami tredowatemu czlowiekowi i wyobraz sobie ze on jest dla Niego najwazniejszy, bo to co cenne jest dla Boga za glupstwo uchodzi oczach ludzkich i odwrotnie,wiec jak tu Boga nazwac po ludzku?

kiedys mieszkajac w Polsce wynajmowalismy pokoje pewnej rodzinie z Francji.Pan X glowa rodziny,bardzo inteligentny ,wladajacy kilkoma jezykami(poza polskim),niewierzacy od urodzenia, podzielil sie ze mna spostrzezeniem.Powiedzial mi ze po przeczytaniu tylu ksiazek i bedac na bierzaco z czasopismami naukowymi nie odnalazl nigdzie dowodu na istnienie jakiegos Stworcy ale bedac podroznikiem obcujacym bardzo czesto z przyroda i przygladajacym sie temu wszystkiemu co da sie dostrzec golym okiem trudno mu jest pogodzic sie z tym ze Wszechswiat jest dzielem przypadku.Dlatego uwazam ze pomiedzy wiara a nauka istnieje bardzo cienka linia po przekroczeniu ktorej wszystko staje sie prostsze ale to tylko moja opinia.pozdrawiam

Napisał(a): jumar61 -

fakultet9 Pojęcie "stwórca", to jedyna aktualna hipoteza...jedyna logiczna.
Teoria ewolucji i wielki wybuch z przypadkową mutacją genów upadły.

Jest wiele materiałów naukowych na ten temat i wszystkie są zbieżne.
To zaprezentuj te materiały bo ja ich nie znam. Zobaczymy jaka mają wiarygodność.

Dzieki wszystkim za odp :) Opisywanie Boga jako istoty miłosiernej która kocha swoje dzieci, surowej ale wybaczającej, wszystko postrzegającej w kontekście typowo ludzkich odczuć jest dla mnie nie do przyjęcia. Moim zdaniem Bóg ( o ile istnieje) jest napewno ponad te odczucia - to właśnie jedna z cech która pokazuje jego wyższość nad tak żałosnymi odczuciami jak złość, radość, miłość czy mściwość, odczuciami z którymi człowiek najczęściej nie daje sobie rady i które niejednokrotnie przejmują nad nim władzę. Jak Bóg może być wszechmogący (a co za tym idzie - w jaki sposób głoszenia kościoła są prawdziwe) posiadając te cechy? Bóg jako stwórca ,jako sędzia i jako opiekun nie może posiadać tak stronniczych odczuć przy kierowaniu swoimi dziećmi tak jak historyk opisujący historię musi być pozbawiony wszelkich uprzedzeń i stronniczych skłonności aby spisywać wydarzenia.Czy gdy pytamy się księży dlaczego nasz MIŁOSIERNY Bóg pozwolił na śmierć kilkunastu małych dzieci w wypadku to czy napewno odp księdza w stylu :,,taka jest wola Boga i jej nie zrozumiemy" nas zadowala? W ten sposób można tłumaczyć przecież wiele zachowań Boga sprzecznymi z dogmatami.Czy nasz WSZECHMOGĄCY Bóg nie mógłby od tak rozprawić się z ze złym duchem z którym przecież tak zawzięcie walczy o ukochane duszyczki swoich dzieci, hmmm, czy to normalne że sam ocenia człowieka w dniu sądu za duszę którą sam wcześniej przecież stworzył i nadał jej owe szpecące cechy? A co na to genetyka? człowiek który miał złych rodziców, też nie będzie świętoszkiem, a wiadomo że niektóre z cech które są potępiane przez kościół z całą pewnością są cechami dziedzicznymi! Moim zdaniem Bóg wcale nie jest miłosierny nie jest też kochający.Skoro kościół twierdzi że nie jesteśmyw stanie poznać sensu działań bożych to dlaczego uważa że jest w stanie poznać jego naturę ?! Moim zdaniem jeśli Bóg istanieje to nie ma żadnych uczuć. Według jednej z moich teorii ,Bóg, według sobie tylko znanych kryteriów obdarowuje duszę po śmierci niepojętym cierpieniem lub łaską nie mającym sobie równych i nie do opisania. Jaki jest w końcu jego natura? hmm... jest NEUTRALNY, nie jest łaskawy ani surowy, nie da się go przeprosić, zjednać ani błagać o cokolwiek, posiada jeszcze drugą cechę , moim zdaniem jest także (jak to ładnie ujmę:) źródłem wszelkiej wiedzy.dzieki i prosze za komentarze:))

Napisał(a): mrruuu -

Coldy1988 Dzieki wszystkim za odp :) Opisywanie Boga jako istoty miłosiernej która kocha swoje dzieci, surowej ale wybaczającej, wszystko postrzegającej w kontekście typowo ludzkich odczuć jest dla mnie nie do przyjęcia. Moim zdaniem Bóg ( o ile istnieje) jest napewno ponad te odczucia - to właśnie jedna z cech która pokazuje jego wyższość nad tak żałosnymi odczuciami jak złość, radość, miłość czy mściwość, odczuciami z którymi człowiek najczęściej nie daje sobie rady i które niejednokrotnie przejmują nad nim władzę. Jak Bóg może być wszechmogący (a co za tym idzie - w jaki sposób głoszenia kościoła są prawdziwe) posiadając te cechy? Bóg jako stwórca ,jako sędzia i jako opiekun nie może posiadać tak stronniczych odczuć przy kierowaniu swoimi dziećmi tak jak historyk opisujący historię musi być pozbawiony wszelkich uprzedzeń i stronniczych skłonności aby spisywać wydarzenia.Czy gdy pytamy się księży dlaczego nasz MIŁOSIERNY Bóg pozwolił na śmierć kilkunastu małych dzieci w wypadku to czy napewno odp księdza w stylu :,,taka jest wola Boga i jej nie zrozumiemy" nas zadowala? W ten sposób można tłumaczyć przecież wiele zachowań Boga sprzecznymi z dogmatami.Czy nasz WSZECHMOGĄCY Bóg nie mógłby od tak rozprawić się z ze złym duchem z którym przecież tak zawzięcie walczy o ukochane duszyczki swoich dzieci, hmmm, czy to normalne że sam ocenia człowieka w dniu sądu za duszę którą sam wcześniej przecież stworzył i nadał jej owe szpecące cechy? A co na to genetyka? człowiek który miał złych rodziców, też nie będzie świętoszkiem, a wiadomo że niektóre z cech które są potępiane przez kościół z całą pewnością są cechami dziedzicznymi! Moim zdaniem Bóg wcale nie jest miłosierny nie jest też kochający.Skoro kościół twierdzi że nie jesteśmyw stanie poznać sensu działań bożych to dlaczego uważa że jest w stanie poznać jego naturę ?! Moim zdaniem jeśli Bóg istanieje to nie ma żadnych uczuć. Według jednej z moich teorii ,Bóg, według sobie tylko znanych kryteriów obdarowuje duszę po śmierci niepojętym cierpieniem lub łaską nie mającym sobie równych i nie do opisania. Jaki jest w końcu jego natura? hmm... jest NEUTRALNY, nie jest łaskawy ani surowy, nie da się go przeprosić, zjednać ani błagać o cokolwiek, posiada jeszcze drugą cechę , moim zdaniem jest także (jak to ładnie ujmę:) źródłem wszelkiej wiedzy.dzieki i prosze za komentarze:))
Bóg jest boski i chyba tylko to można o nim powiedzieć :-)
Wydaje mi się, że daje się go "przekonać" do pewnych spraw wiarą czy modlitwą - zdarzają się cudowne uzdrowienia czy nieprawdopodobne inaczej sytuacje. Natomiast nie sądzę, żeby z własnej woli mieszał się w ludzkie sprawy - zgodnie z pismem obdarzył nas wolną wolą i w ten sposób trochę sobie "związał ręce".

Ludzie którzy byli po tamtej stronie mówią o odczuciu wielkiego szczęścia i miłości, więc pewnie tym jest właśnie Bóg.

M.

ja slyszalam kiedys takie stwierdzenie, ze kazdy ma takiego Boga jakiego sobie stworzy w swoim umysle. nie jestem zbyt religijna i dla mnie Bog nie jest jakas istota osobowa ale raczej zimna i bardzo odlegla energia. a czasami mam takie wrazenie szczegolnie wtedy kiedy wszystko wali mi sie na glowe albo jestem swiadkiem czegos co mnie przerasta i z czym sie nie godze , ze jest jakims demiurgiem, ktory z zimnym znudzeniem przyglada sie temu parszywemu nieraz swiatu. to jest moje prywatne nieuczone i prawdopodobnie przeze mnie zawinione zdanie.

Napisał(a): jumar61 -

Według mnie i wszystkich znaków na niebie i ziemi sprawa jest prosta i na dzień dzisiejszy oczywista.Boga wymyślili sobie ludzie a wy kłócicie się już któryś tysiąc lat nie wiadomo o co .Bo gdybyście wiedzieli to już dawno by te spory ucichły.Jest przecież podstawowe pytanie na które jeszcze nikt do tej pory nie udzielił zadowalającej odpowiedzi ,a odpowiedź na nie powinna być udzielona w pierwszej kolejności .Wszyscy jednak unikacie tego tematu jak przysłowiowy diabeł święconej wody.Natomiast wymyślacie coraz to nowsze pytania które prowadzą tylko do sporów.Przyznajcie w końcu czy ten wasz Bóg istnieje czy tylko w to wierzycie .Bo jestem pewny na sto procent że udowodnić tego nikt z was nie potrafi. A skoro tak to czemu mają służyć tego typu fantazje?

Napisał(a): mrruuu -

VanillaHoney dla mnie Bog istnieje ale nie w takiej postaci w jakiej ukazuje go kosciol katolicki
Każdy kościół usiłuje "jakoś" sprowadzić Boga do pojęć zrozumiałych dla ludzi.
To trochę tak, jakby ślepy opowiadał o kolorach :-)

Tak jak napisałaś - każdy ma takiego Boga, jakiego sobie stworzy w umyśle. A dla tych, którzy nie chcą lub nie potrafią, są gotowce podane na tacy przez kościoły. W sumie to wszystko jedno, jak się go sobie wyobraża, gdyż żadne wyobrażenie nie oddaje istoty rzeczy.

M.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jakie cechy ma pan bog
  • jakie cechy posiada Bg?
  • napisz jakie cechy ma pan bg/
  • napisz jakie cechy ma pan bog
  • jakie atrybuty posiada bóg
  • jakie cechy ma pan bóg
  • napisz jakie cechy ma pan bóg/
Do góry strony: Obraz wewnętrzny Boga - cechy jakie posiada Bóg