14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń219
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +37
14 ppt ?

ochrona wizerunku zmarłego (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ochrona wizerunku zmarłego

Napisał(a): ireneo -

Uważam, za niegodne, a nawet wręcz podłe, gdyż uwłaczające pamięci zmarłej tragicznie osoby, używanie jej wizerunku jako awatara.
Zwłaszcza, że skopiowany wizerunek jest chroniony prawami autorskimi. Stosownym byłoby zabronienie takich zachowań. Dotyczy to usera TR300.
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: ochrona wizerunku zmarłego

Napisał(a): aliada -

To zdjęcie z domeny publicznej, nie chronione prawami autorskimi.
Czyli awatarem jest legalnie; możesz to potępiać, ale uszanuj wolność.
"Nie podoba mi się Twój awatar, ale oddam życie, żebyś mógł go używać", jak by powiedział Voltaire. ;)

Napisał(a): aliada -

~gość
aliada To zdjęcie z domeny publicznej, nie chronione prawami autorskimi.
Czyli awatarem jest legalnie; możesz to potępiać, ale uszanuj wolność.
"Nie podoba mi się Twój awatar, ale oddam życie, żebyś mógł go używać", jak by powiedział Voltaire. ;)
wedle ciebie za słuszne uznałby "poprawianie" lica zmarłego. Rownie dobrze mógłby zaprezentować go ze stryczkiem. Aby przemyślałaś to?
Ze stryczkiem na pewno by mi się nie podobało; ja nawet nie mówię, że mi się to przekreślone zdjęcie podoba. Nie mówimy o ocenie moralnej czy estetycznej, tylko o tym, czy możemy zabronić podobnych przeróbek - bo w końcu po to Autor zwraca się do admina.
Jestem zwolenniczką bardzo daleko posuniętej wolności wypowiedzi, a taki przekreślony wizerunek to jakby w formie graficznej wyrażone zdanie: "Che Guevara był draniem i mordercą; wkurza mnie uwielbienie jakim darzy go lewactwo" (lub podobne). Czy rzeczywiście chciałbyś komuś zabronić wypowiedzenia takich słów, choćbyś się z nimi nie zgadzał?
Dodam, że sprzeciwiam się też karaniu za tzw. obrazę uczuć religijnych i jeśli zechcesz sobie w ten sposób przerobić papieża albo MB Częstochowską - Twoja wola. Oceniać to negatywnie, oburzać się i potępiać mam prawo, zabraniać i karać już nie.

Napisał(a): Admminka -

Przyjrzymy się tej sprawie.

Jednocześnie po raz kolejny podkreślam, że dział Do Admina nie służy do prowadzenia prywatnych rozmów, dlatego wszystkie wpisy zostały usunięte, a temat zamykam.

Pozdrawiam,
Admminka
« Wróć do tematów
Do góry strony: ochrona wizerunku zmarłego