12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń956
  • Odpowiedzi2
  • Ocen na +0
12 ppt ?

Od złudzenia do prawdy glorii polo (3)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Od złudzenia do prawdy glorii polo

Napisał(a): -

Koleżanka pewnego razu przeczytała książkę glorii polo o tytule "Od złudzenia do prawdy".
Poprosiła mnie abym ją porównał z tym co mówi Pismo Święte, więc tak zrobiłem.
Jak widzę i w pełni rozumie książka ma naprawdę duże powodzenie - niestety.
Prawda w książce jest i to nawet dużo ale niestety ubrane są w nią najgorsze kłamstwa.
Napisze wam o kilku rzeczach które są niezgodne z Pismem Świętym a są bardzo niebezpiecznymi kłamstwami.
Pamiętajcie że taktyka ubierania kłamstwa w prawdę jest mistrzowską taktyką szatana i trzeba przyznać że bardzo skuteczna.
Kobieta była trafiona przez piorun i była całkowicie spalona później poprzez wiarę została uzdrowiona ale interesująca jest część jej wizji.
Wizje te rzeczywiście mogą być spowodowane przez istoty wyższe albo przez przeżycia psychiczne i utarte schematy myślenia.
Tak czy inaczej kłamstwa zawarte w tej książce stanowią poważne zagrożenie.
Osoba trafia do Miejsca gdzie widzi swoich zmarłych bliskich jest to zaprzeczeniem tego co mówi Pismo Święte ponieważ człowiek po śmierci nie może na nic wpływać ani nic na niego wpływać nie może, dopiero w okresie przyjścia Jezusa Chrystusa powstanie z martwych w pierwszym lub drugim zmartwychwstaniu.
Można o tym poczytać w wersetach poniżej
9 Rozdział księga koheleta 5-6 wers„
10 wers
psalm 149
Ew. Jana 5 rozdział 28 – 30
14 wers 1 – 3
1 koryntian 15 rozdział 50 – 53
1 Tesaloniczan 4 13 – 18
2 tymoteusza 4 rozdział 6 – 8
Objawienia 20 11 – 15

Następnie po sprawozdaniu autorki opowiada że powróciła do swego ciała na nowo
Jest to nie zgodne z Pismem ponieważ postanowione człowiekowi RAZ umrzeć.

Z listu Hebrajczyków 9 rozdziału 27-28 wers

A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

Następną ważną rzeczą jest nasz grzech i zbawienie, nie jest ono ani przez mszę ani przez nasze dobre uczynki.
Grzech przynosi śmierć a każdy z nas popełnił w życiu tak ciężkie grzechy i taką ilość że kwalifikuje nas tylko i wyłącznie do jednego - Śmierci.
Nikt z ludzi nie zasłużył na nic innego można poczytać o tym w listach Jana są krótkie więc radzę poczytać.

w każdym razie na podstawie tekstu

I natychmiast pojmuję, że jestem im coś winna. Przybyły, by mnie zainkasować, bo przyjmowałam ich propozycje do grzechu. Teraz musiałam za to zapłacić, a ceną byłam ja sama. Zaprzedałam diabłu moją duszę. Dobiłam z nim interesu. Moje grzechy miały bowiem swoje konsekwencje. Grzechy należą do szatana, nie są czymś za darmo od niego, trzeba za nie zapłacić. Ceną jesteśmy my sami. Kiedy więc robimy zakupy w jego sklepie – że się tak wyrażę – będziemy musieli zapłacić za towar. Bądźmy tego świadomi. Ujrzałam nagle, jak stawały się żywe wszystkie moje grzechy, które popełniłam od mojej ostatniej spowiedzi, to znaczy od ostatniej spowiedzi u katolickiego księdza i jego rozgrzeszenia.
Musimy zapłacić za każdy grzech. Płacimy naszym spokojem sumienia, naszym wewnętrznym pokojem, naszym zdrowiem... A gdy jesteśmy wiernymi, stałymi klientami w supermarkecie szatana i kupujemy tylko w jego sklepie, na końcu on sam nas zainkasuje. Stajemy się jego własnością. Sprzedaliśmy mu swoją duszę.

Dusza należy do Boga i Szatana także mimo że pewnie chciał by o tym zapomnieć że w porównaniu do Boga jest nic nie znaczącym Pyłkiem, kiedy był po stronie Bożej był wspaniałym i Mądrym aniołem odzianym w same szlachetne kamienie.

Więc co nas może zbawić?
Jest ktoś kto za nas wszystkich zapłacił ofiarę i jest to w pełni doskonała ofiara która nie musi być utrwalana i powtarzana.
Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie i gdy my przyjmiemy tą ofiarę i pozwolimy mu w modlitwie pokierować swoim życiem wtedy ta jego ofiara zacznie i nas obowiązywać. Wtedy Jezus spłaci wasz dług i będziecie zbawieni.
To jest jedyna droga i nie ma innej.

W rozdziale drugi listu do Efezjan czytamy

1 I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni. A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował,
i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni.
Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie,
aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwo Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

Można też dowiedzieć się o łascę i zbawieniu w liście do Rzymian

Odnośnie czyśćca nie ma nawet do czego się odwoływać ponieważ coś takiego nie istnieje a tym bardziej nikt przez żądne odpusty nie może nas wykupić to każdy z nas w naszym życiu podejmuje decyzje czy przyjąć ofiarę Chrystusa i oddać mu swe życie czy samemu spłacić swój dług i umrzeć w swych grzechach.

Nie ma też mowy w zbawieniu o ŻADNYCH pośrednikach jest TYLKO Jezus i on nas może wybawić od śmierci ponieważ jedynie on spłacił za nas wszystkich dług.

To są podstawowe kłamstwa w tej książce jest ich co prawda wiele więcej ale te są bardzo ważne by się z nimi zapoznać.
Pamiętajcie że choćby coś było ubrane w naprawdę piękne i przekonujące słowa może wcale nie być tak prawdziwe jak y się wydawało to jest sposobem właśnie szatana a on ma w tym kilka tysięcy lat praktyki.
Jedynie Jezus Chrystus może spłacić wasz dług i zainterweniować prawdziwie w waszym życiu.
Być dla was jak najlepszy ojciec każdego dnia a nie znajdować się za nieprzeniknioną kurtyną ze związanymi rękoma czekając na Sąd nad nami.
Jednakże jedynie poprzez Pismo Święte da się go poznać do tego stopnia i dać mu możliwość działania w waszym życiu.
Więc jeszcze raz was proszę czytajcie Pismo zacznijcie od Nowego Testamentu bo jest łatwiejszy ale czytajcie bo nawet sobie nie wyobrażacie jakie to jest dla was ważne.
Mnie osobiście wyleczył z Arachnofobii i za to mu jestem wdzięczny ( A nawet go o to nie prosiłem bo nie sądziłem że to jest możliwe).
INTERIA.PL

Re: Od złudzenia do prawdy glorii polo

A ja bylem na spotkaniu z Nią właśnie po to by sprawdzić czy wszystko jest teologicznie poprawne i ewentualnie skrytykować.

Nie zgadzam się np w sprawie nie istnienia zaraz po śmierci. Łotr z krzyża w dniu smierci poszedł do Raju.
Dalej opowieśc bogacza i Łazarza ładnie opisuje sytuację po śmierci ,zatem to tylko twoja interpretacja pisma jest nie zgodna z tym wszystkim.
Co do ST to tam zmartwychwstanie nie było jeszcze w pełni znane a nawet życie po śmierci nie było rewelacyjnie postrzegane. dopiero Jezus rzucił światło na życie i nieśmiertelność przez ewangelię.

Następna sprawa--RAZ umrzeć...ale ..potem SĄD. Czyli raz i sąd odrazu po śmierci a nie na końcu czasu. Tak również można na to spojrzeć. Zresztą dziwne że by było wskrzeszenie Łazarza jeżeli tylko RAZ umrzeć.

Dalej co do grzechu uczynków to radzę poczytać list Jakuba i może wypowiedzi Jezusa jak np" cokolwiek uczyniliście ...mnieście uczynili...idzcie precz w ogień wieczny przeznaczony diabłu.."
Oczywiście tylko bóg jest sprawdzą chcenia , więc to dzięki niemu czynimy dobro, ale od nas zależy czy podamy się dzialaniu ducha i tu już nasza rola. bo nie twierdzisz chyba że diabły które też wierzą są bez niczego zbawione.

Mnie jakby co również Bóg uzdrowił i również czytam Pismo, pozdrawiam -)

Re: Od złudzenia do prawdy glorii polo

1 Kor 14:1 Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! 1 Tes 5:19-20 Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie!http://taw1.r(...)z2.htmlhttp://taw1.r(...)z3.html

http://sursum-corda.pl/forum/printview.php?t=428&start=15&sid=757b589dfa6736b9e5b0aacc0df058b7http://www.ob(...)html#on

plan czyscahttp://www.ta(...)ak.htmlhttp://www.du(...)nia.htmhttp://www.ma(...)Obc.htm
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • od zludzenia do prawdy
  • od zudzenia do prawdy
  • Od zudzenia do prawdy ksika
  • od zudzenia do prawdy pdf
  • od zudzenia do prawdy streszczenie
  • od zudzenia do prawdy forum
  • od zludzenia do prawdy gloria polo
  • od złudzenia do prawdy
  • czy Gloria Polo mwi prawd
  • gloria polo to klamstwo