157
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi50
  • Ocen na +7
157 ppt ?

Opłaca się montować panele słoneczne? (51)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Opłaca się montować panele słoneczne?

Napisał(a): ~MarynowanyM -

~Jankulej44 Oczywiście że się opłaca, nie wiem czy to jeszcze aktualne ale pamiętam że można było nawet na nie dostać dofinansowanie. Tutaj masz krótki artykuł o bateriach słonecznych http://www.ba(...)neczne/ . Od siebie polecam taki zakup, ze względów ekonomicznych i ekologicznych.
Ja również uważam że panele słoneczne to świetny interes, owszem nie jest to inwestycja krótkoterminowa ale w dłuższym rozrachunku powinno nam to wyjść na dobre. Ja z kolei polecę ten http://www.mr(...)potega/ artykuł na temat paneli słonecznych. Warto również zainteresować się technologią wiatrową.

Napisał(a): ~lulek -

Jak szukałem informacji na temat ogrzewania domu za pomocą paneli solarnych to trafiłem na taki artykuł http://www.in(...)mi.html Warto poczytać, jak kogoś interesuje ten temat. A tak poza tym to w portalu jest multum artykułów i porad właśnie odnośnie instalacji grzewczych i wszystkich innych. Można się trochę do-edukować.

Napisał(a): janek456 -

Jest tak dużo za i przeciw, że sam do końca nie wiem co o tym myśleć. Pamiętam wycieczkę na zachód i tam prawie każdy dom ma solary na dachach, jednak warto pamiętać, że jest to dość duża inwestycja ;) Czy się zwraca nie wiem, UE bardzo naciska na instalowanie tego rozwiązania w naszym kraju. Podobno bardzo dobrym rozwiązaniem są domy pasywne i energooszczędne + solary. Wtedy faktycznie widać same pozytywy płynące z tego rozwiązania. Przy tradycyjnych domach, nie jestem przekonany. Może faktycznie woda się grzeje dzięki nim, ale czy codziennie? Skoro np 3/4 roku nie ma słońca?

Napisał(a): ~OLAF LIZAK -

[b][/b]Lepiej kolektor na wodę. Z kolektorem na prąd jest problem z odbiorem (przede wszystkim duży koszt certyfikowanej przetwornicy), a w przypadku paneli off-grid koszt akumulatorów wyrównuje się z kosztem energii i kółeczko się zamyka.
Ja jestem posiadaczem kolektora próżniowego z firmy ROSIL (rosil.pl) od 4 lat. Jak narazie sprawdza się wyśmienicie, ale tylko w lato bo jest to kolektor nowej (może lepiej powiedzieć najprostszej) konstrukcji w którym wszystko jest w jednym miejscu (rury + zbiornik), a jedynie rurki wpadają do domu i podłączane są do istniejącej instalacji. Koszt jaki poniosłem za kolektor z 230l zasobnikiem, montażem na dachu i podłączeniem do istniejącej instalacji to 6000zł (2012r.).
Jak dla mnie inwestycja się opłaciła (nie muszę odpalać pieca żeby zagrzać sobie troche wody do mycia). Jest słonko mam ciepłą wodę w kranie (60st.).

Napisał(a): gość -

Derick upload

Na dziale Porady zrobilo sie gesto od tematow botow ze na Uczuciach probujesz polowac na kliki? Chyba sie przelece po innych sektorach i zdemaskuje znacznie wiecej BOTycznego wkrecania!
Potrzeba bylo niemal 3 godzin abys wrocila udawac normalnego usera?
Przekonamy sie jak dlugo i co jaki czas bedziesz sciemniac.

Przeciez bot ktory zarabia na zmyslaniu tematow, aby sklonic forumowiczow do nabijania otwarc, klikow, nie pojdzie na Google, bo nie o to tu chodzi.
Pomysl i nie daj sie zrobic lemingiem. :-)

To jest forum takie jak opsuje Derick, czyli forum pozorow tworzonych przez boty, hejterow i wielu innej masci pozorantow majacych z zadanie generowac otwarcia. Za co interia ma kase. To wszystko ochraniaja admini na polecenie zarzadu. Fachowosci, sprawiedliosc i reguly prawdziwego forum sa tu zbedne, wiec mozesz wolac na puszczy, jak wielu przed toba a i tak niczego nie wskurasz. Admini beda klamac w zywe ocz a za plecami smiac z lemingow. Oni licza sie tylko z sila ktora zablokuje im reklamy i statystyki. To jedyna droga walki.

Boty, to właśnie moderatorzy dyskusji internetowych.
Pomija się, że często dyskusji o wydumanych problemach, ale jest to wystarczajace do zantagonizowania lemingów, którzy myślą że to są realne dylematy, czy problemy zwykłych internautów. Niestety taki bot uśmiechnie sie tylko nad glupotą wkreconych klikaczy i idzie zakładać kolejny temat z innego konta w kolejnym dziale forum. Niech osiłki się kłócą i nabijają kase portalowi i im samym.
Ktoś chętnych. na fuche bota?
Od razu zaznacze że leje takich w morde. :-)

Trzeba Wam wytlumaczc bo o wirtualu macie mgliste pojecie.
Moderatorzy, ktorzy jawnie funkcjonowali na interii a ktorych zmusilem do porzucenia pracy, to zwykli sprzatacze zgloszen i tylko takie maja kompetencje.
Byli to mlodziki z programu pierwsza praca, na minimalnej pensji krajowej.
Natomiast funkcja w umowie nazywana - moderator dyskusji internetowych, to zupelnie inna liga. Oni funkcjonuja niejawnie a bystrzy userzy nazywaja ich potocznie botami (zaklada temat i wiecej sie nim nie interesuje). To wlasnie tacy zarabiaja duza kase, bo tworza wielki choc sztuczny kontent, ktory wypelnia portal ciagle swieza trescia, ktora czesto pojawia sie w wyszukiwarkach i w taki sposob sciaga coraz wiecej lemingow, ktorzy generuja dydkusje, czyli otwarcia, wyswietlania reklam itd. System zarabiania na ludzkiej glupocie o ktorym mozna by napisac ksiazke, zeby naswietlic wszystkie niuanse tego sprytnego procederu.

Fora dyskusyjne duzych portali stoja na glowie i sa trybuna dla wszelakich patologi tepionych na porzadnych forach. Tutaj nic sie nie licz tylko wszelakie sposoby na zmuszenie lemingow do masowego odswizania contentu.
Dlatego boty (funkcja maskujacego sie moderatora dyskusji internetowych) uwijaja sie w produkcji sztucznych tematow a polityczni i reklamowi hejterzy zalewaja fora swoimi smieciami. Wszysko jest zaplanowane przez menadzera Interii za wiedza zarzadu a admini maja pilnowac interesu tak, aby iluzja pozorow przynosila kase z dobrowolnych niewolnikow. Przy znanym analitykom kretynstwie ludzkich zachowan, w wiekszosci wierzacych w duchy, to dobrze pomyslany i funkcjonujacy system grupki cwaniakow, to normalnie perpetum mobile.

To forum to istny slup reklamkwy botow. Podejmowanie decyzji na podstawie wpisow hejterow zamiast specjalistycznych analiz sprawdzonych fachowcow to czysta glupota. No ale witryna zyje z wyludzania kasy z przypietych systemow reklamowych googla, fejsa i podobnych. Dlatego to forum nie potrzebuje userow, bo wystarczy potezny ruch bociarstwa.

Napisał(a): ~lulek -

Warto się skontaktować z Bison Energy ze strony www.bisonenergy.pl Ja z ich usług korzystałem i nie narzekam. Robią audyt, wizualizację, można się też u nich w biurze na taką pokazową instalację umówić i obejrzeć sobie jak to wszystko działa. Nie ma pytań które by zostawili bez odpowiedzi, ja się w każdym razie czułem u nich bardzo pewnie i bezpiecznie.

Napisał(a): ~kulczak21 -

W kwestii OZE najlepiej skontaktować się z firmą Biomar. Panowie posiadają różne certyfikaty jak np.certyfikat uczciwości czyli gwarancja tego że ze wszystkim doradzą i we wszystkim pomogą. U mnie montowali ogniwa fotowoltaiczne i cały czas służyli radami np.w sferze trudnego wyboru odpowiednich ogniw. Działają na terenie całej Polski więc o dojazd nie ma się co martwić
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • panele sloneczne
  • panele sloneczne forum
  • panele sloneczne czy warto
  • systemy solarne opinie
  • panele soneczne opinie
  • baterie soneczne opinie
  • baterie soneczne a energia forum
  • kolektory soneczne opinie
  • panele energetyczne opinie
  • panele soneczne forum
  • kolektory soneczne - opinie uytkownikw
  • opinie uytkownikw paneli soneczne
  • solary soneczne opinie
  • panele soneczne ceny forum
  • ogniwa sloneczne-opinie
Do góry strony: Opłaca się montować panele słoneczne?