Reklama

289
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi257
  • Ocen na +4
289 ppt ?

Pamiątka śmierci Jezusa- co o niej wiesz? (258)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pamiątka śmierci Jezusa- co o niej wiesz?

Napisał(a): maria -

Jest bardzo wazna dla każdego ....... bo:
Jezus powiedział do wiernych apostołów: „Czyńcie to na moją pamiątkę” (Łuk. 22:19).
Pamiątka kieruje szczególną uwagę na znaczenie śmierci Jezusa

Świadkowie Jehowy obchodzą Pamiątkę po zachodzie słońca w dniu 14 Nisan według używanego w I wieku kalendarza żydowskiego. Dzień u Żydów zaczynał się o zachodzie słońca i trwał do następnego zachodu. Tak więc według kalendarza żydowskiego Jezus umarł w tym samym dniu, w którym ustanowił Pamiątkę. Miesiąc Nisan rozpoczynał się od pierwszego zachodu słońca po widzianym w Jerozolimie nowiu księżyca najbliższym wiosennemu zrównaniu dnia z nocą. Święto Pamiątki przypada 14 dni później. (Wobec tego data Pamiątki może się nie zgadzać z datą Paschy obchodzonej obecnie przez Żydów. Dlaczego? Początkiem miesiąca w ich kalendarzu jest astronomiczny nów księżyca, a nie nów księżyca widziany nad Jerozolimą, który może wypaść od 18 do 30 godzin później. Ponadto większość Żydów świętuje Paschę dnia 15, a nie 14 Nisan, jak zgodnie z nakazem Prawa Mojżeszowego obchodził ją Jezus
w tym roku Pamiatka Śmierci Jezusa obchodzona bedzie we wszystkich zborach swiadków Jehowy dn.26.03.2013 po zachodzie słonca
INTERIA.PL

Re: Pamiątka śmierci Jezusa- co o niej wiesz?

Napisał(a): gość -

Marysiu tłumacz,chyba że chcesz abym ja tłumaczy, co Ty napisałaś.
Pierwsze Twoje zdanie nie ma sensu,jak może być coś ważne dla każdego,skoro Jezus powiedział coś tylko do apostołów.
Śmierć Jezusa kieruje uwagę na jego ciało i krew,a nie na pamiątkę.

Marysiu tłumacz,chyba że chcesz abym ja tłumaczył, to co Ty napisałaś.
Pierwsze Twoje zdanie nie ma sensu,jak może być coś ważne dla każdego,skoro Jezus powiedział coś tylko do apostołów.
Śmierć Jezusa kieruje uwagę na jego ciało i krew,a nie na pamiątkę.

maria Jest bardzo wazna dla każdego ....... bo:
Jezus powiedział do wiernych apostołów: „Czyńcie to na moją pamiątkę” (Łuk. 22:19).

Świadkowie Jehowy obchodzą Pamiątkę po zachodzie słońca w dniu 14 Nisan według używanego w I wieku kalendarza żydowskiego. Dzień u Żydów zaczynał się o zachodzie słońca i trwał do następnego zachodu. Tak więc według kalendarza żydowskiego Jezus umarł w tym samym dniu, w którym ustanowił Pamiątkę. Miesiąc Nisan rozpoczynał się od pierwszego zachodu słońca po widzianym w Jerozolimie nowiu księżyca najbliższym wiosennemu zrównaniu dnia z nocą. Święto Pamiątki przypada 14 dni później. (Wobec tego data Pamiątki może się nie zgadzać z datą Paschy obchodzonej obecnie przez Żydów. Dlaczego? Początkiem miesiąca w ich kalendarzu jest astronomiczny nów księżyca, a nie nów księżyca widziany nad Jerozolimą, który może wypaść od 18 do 30 godzin później. Ponadto większość Żydów świętuje Paschę dnia 15, a nie 14 Nisan, jak zgodnie z nakazem Prawa Mojżeszowego obchodził ją Jezus
w tym roku Pamiatka Śmierci Jezusa obchodzona bedzie we wszystkich zborach swiadków Jehowy dn.26.03.2013 po zachodzie słonca
Tak, masz rację. Jezus powiedział to do wiernych apostołów. Może cię zaskoczę, ale wierni apostołowie umarli prawie dwa tysiące lat temu. Szok co?! No nie uczą tego na zebraniach niestety;)

A Ty kim bedziesz na jutrzejszej Pamiatce? Obserwatorem, swiadkiem obserwowania czy spozywajacym cialo Chrystusa?

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
J 6, 51. 54-58

Mateusza 26.26-28 ( BT )

26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza (10 )

( 10 ) Mt 26, 28 - Jak kiedyś na Synaju Mojżesz krwią ofiar przypieczętował przymierze zawarte między Bogiem a Jego ludem, tak na krzyżu Jezus krwią swoją przypieczętuje przymierze "nowe", zapowiedziane przez proroków (Jr 31,31).

«Pijcie z niego wszyscy

«Pijcie z niego wszyscy

A Ty Marysienko pijesz?

Mario vel Batszebo,a ty dalej swoje? Co roku o tej porze będziesz nas raczyła tymi samymi bujdami? Ostygnij kobieto,bo ludzie z roku na rok są coraz bardziej świadomi,w przeciwieństwie do ciebie.
Twoja śmieszna i żałosna pamiątka nawet nie przypomina tego,co sie działo wokół Jezusa w I wieku.To,co sie u was wyprawia 14 Nisan jest profanacją Wieczerzy Pańskiej.

gość Mario vel Batszebo,a ty dalej swoje? Co roku o tej porze będziesz nas raczyła tymi samymi bujdami? Ostygnij kobieto,bo ludzie z roku na rok są coraz bardziej świadomi,w przeciwieństwie do ciebie.
Twoja śmieszna i żałosna pamiątka nawet nie przypomina tego,co sie działo wokół Jezusa w I wieku.To,co sie u was wyprawia 14 Nisan jest profanacją Wieczerzy Pańskiej.
Bo oni tak po żydowsku

„Do roku 1919 namaszczeni chrześcijanie określali datę 14 Nisana w oparciu o kalendarz żydowski” (Strażnica Rok XCVII Nr 3 s. 20).

„W ostatnich latach ciało kierownicze świadków Jehowy ustala (...) w taki sposób, jak to miało miejsce w czasach biblijnych, mianowicie na podstawie faktycznego uwidocznienia się nowego księżyca w Jerozolimie. Z tego też względu powstawała niekiedy różnica jednego lub dwóch dni między datą obchodzenia Pamiątki u świadków Jehowy, a datą 14 Nisana w aktualnym kalendarzu żydowskim” (Strażnica Rok XCVII Nr 3 s. 20).
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • j obchodza pamiatk mierci czy zmartwychwstania
  • kiedy jest obchodzone swieto pamieci smierci jezusa
  • pamitka mierci jezusa
  • pamitka mierci jezusa 2014
  • pamiatka smierci jezusa
  • 14 nisan obecni tylko na pamitce
  • pamitka mierci jezusa chrystusa 2014
  • ktory dzien jest pamiatka smierci jezusa
  • kiedy jest pamiatka smierci jezusa
  • pamitka mierci pana jezusa 2014
  • data pamiatki smierci jezusa
  • pamiątka śmierci jezusa 2014
Do góry strony: Pamiątka śmierci Jezusa- co o niej wiesz?