16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń775
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +4
16 ppt ?

pękająca skóra dłoni - naturalne sposoby? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

pękająca skóra dłoni - naturalne sposoby?

Napisał(a): ~babajaga -

Cześć wszystkim :)
Mam od kilku dni ogromny problem - strasznie pęka mi skóra dłoni. Jest sucha, zaczerwieniona i strasznie piecze... :(
Jak myślicie czym to może być spowodowane? Nigdy wcześniej tak nie miałam, no może przy srogich mrozach...
Wiem, że łatwiej byłoby kupić krem do rąk np. Neutrogena albo Garnier, niestety jestem uczulona na większość kosmetyków i nie chcę ryzykować jeszcze większym zaczerwienieniem dłoni. Słyszałam, że olej kokosowy jest bardzo dobry na takie podrażnienia, podobno pomaga też moczenie rąk w wodzie z olejem.
Macie jakieś sprawdzone, naturalne sposoby na suchą skórę dłoni? Podzielcie się! :)
INTERIA.PL

Re: pękająca skóra dłoni - naturalne sposoby?

Napisał(a): Volpe -

Środków masz bez liku zaczynając od oleju arganowego już wspomnianego. Podgrzej go trochę i w nim mocz dłonie. Zwykła maść witaminowa z wit. A lub Linomag do kupienia w zielarskim, posmaruj gruba warstwą dłonie i nałóż bawełniane rękawiczki na noc, tak przez kilka dni. Siemię lniane kilka łyżek zalej wrzątkiem odczekaj, aż zrobi się galaretka i lekko ostygnie, mocz w tym dłonie przez kilka dni. Maść pośladkowa dla dzieci też czyni cuda z zniszczonymi dłońmi, nakładasz grubą warstwę i rękawiczki na noc.
Najważniejsze to zapobiegać, więc nie wykonuj żadnych prac w domu z użyciem środków czystości bez rękawiczek. Po każdym umyciu rąk, powtarzam po każdym smaruj maścią ochronną lub wcieraj oliwkę w dłonie. NOŚ RĘKAWICZKI! Bez rękawiczek nie wychodź z domu, ale ciepłe rękawiczki, a nie jakieś ozdobne goowna. Sama doprowadziłaś do tego stanu swoje dłonie, więc teraz o nie dbaj. Powodzenia:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: pękająca skóra dłoni - naturalne sposoby?