Pielgrzymka - po co, komu i dlaczego? (160)

Pielgrzymka - po co, komu i dlaczego?

Temat dotyczy artykułu: Pielgrzymka - po co, komu i dlaczego?

Koran, święta księga islamu, nakazuje każdemu muzułmaninowi - przynajmniej raz w życiu - udać się do Mekki. W Biblii o obowiązku pielgrzymowania nie ma ani słowa. Co sprawia więc, że chrześcijanin wzuwa wygodne buty, bierze różaniec w dłoń i rusza w drogę?

Komentarze (160)

Dodaj komentarz

Napisał(a): NIEKATOLIK -

PO CO PIELGRZYMKA? BO TO WYMYSŁ ANYCHRZEŚCIJAŃSKI. PATRZ INNE. RÓZANIEC, JAJKA, ZAJĄCZKI, DRZEWKO, BIERZMOWANIE, CELIBAT, MĘKI PIEKIELNE, RORATY, OBRAZY, ZIELONE ŚWIĄTKI, PROCESJE, MSZE ITD ITP. ANI TA PIELGRZYMKA ANI WSZYSTKO POZOSTAŁE CO WYMIENIŁEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PISMEM ŚWIETYM CZYLI ZAŁOZYCIELEM WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ JEZUSEM Z NAZARETU. ON TEGO NIE NAKAZAŁ, ANI AP. PAWEŁ W SWYCH LISTACH , ANI JAN ANI PIOTR. PO PROSTU KRÓTKO MÓWIĄC(ODNOSZĄC SIĘ DO TREŚCI ARTYKUŁU. CHODZI SIĘ NA TE PIELGRZYMKI WTEDY KIEDY SIĘ JEST POGANINEM. BO TO POGAŃSKI ZWYCZAJ A WIĘC POGANIE Z RACJI SWYCH PRZEKONAŃ MUSZĄ GO OBCHODZIĆ - WIĘC ŁAŻĄ.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): annna -

a to ciekawe ze kometarz nie przeszedł/. czy cos nie tak napisalam??????????
Odpowiedź (0)

Napisał(a): annna -

no wlasnie tylko czlowiek o silnej wiary wie po co pielgrzymka .. to są najlepsze rekolekcjie , takie osobiste i grupowie duchowo czuje sie odnowiont ,, zycze kazdemu kto ma watpliwosci isc chociasz raz a ubogaci sie napewno duchowo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): trothlik -

BŁĄD MERYTORYCZNY!!!!
widać ze nieuk pisał ten materiał
KATOLICYZM TO NIE CHRZEŚCIJAŃSTWO!!!!!!!
Odpowiedzi (13)

Napisał(a): aga -

Pielgrzymka to niesamowite przeżycie- byłam 3-krotnie( z pielgrzymką rzeszowską i tarnowską). Myślę, że głównym celem pielgrzymek nie jest tyle dotarcie na Jasną Górę co spotkanie z Jezusem "w drodze".I nie chodzi o udowadnianie komuś czegokolwiek ale osobiste doświadczenie Boga.
Myślę, ze warto pójść, zobaczyć, przeżyć bo tak naprawdę dopiero wtedy można się na ten temat wypowiedzieć.
Odpowiedzi (17)

Napisał(a): staszek -

glownym celem pielgrzymek jest polowanie na mężow po przez zajscie w ciaze na pielgrzymce i tak wedlug statystyk 70 procent malzenstw jest zawieranych z przusu bo kobieta zaszla w ciaze a dziecko powinno miec ojca wiec zawieraja malzenstwo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Marko -

Ja wierzę w Boga, ale nie w przedmioty, nie tak jak kościół sobie tego życzy. Obraz czy jakaś figurka jest tylko wyobrażeniem niczym więcej, gdzieś w Biblii było napisane, że królestwo niebieskie nie zawiera się tylko w murach czy ikonach kościoła tylko jest wokół każdego człowieka, jest w nas. Kościół wiele razy zaprzeczył sam sobie, mogę podać tysiące przykładów, dlatego dla mnie nie jest poważną instytucją. Boga mam w sercu, w drugim człowieku, kościół nie jest mi już do niczego potrzebny.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Hamerykanka -

Dwa razy w tygodniu pomagam za darmo od 5 do 8 wieczorem potrzebujacym. Mam nadzieje ze sie to Bogu podoba bardziej niz chodzenie na pielgrzymki.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): pielgrzym -

na pielgrzysce mozna sobie najszybcij pobzykac i poznac kochanka lub kochanke bo tu wcale nie chodzi o jakas duchowasc a jedynie o zwykla rozrywke.Znam takich facetow i takie facetki ktore od lat chodza na pielgrzymki bo sobie moga seksualnie ulzyc,a i czasem sie zdarza ze na pielgrzymsce kobietka zajdzie w ciaze i tym sposobem zlowi meza.Statystykai podaja ze w polsce 70 procent malzenstw jest zawierane na wskutek wpadki z dzieckiem i nie chciana ani nie zaplanowana ciaża.A i ksiadz idacy z pielgrzymka ma swieze cialka, a tacy paulini w czestochowie ktorzy maja ukradiony z rosji obraz matki boskiej czestochowskiej zarabiaja na nim miliony i namawiaja do pielgrzymek bo taca daje im duze dochody i robia takim imprezom na jasnej gorze duza reklame w koncu b iznes ten dobrze sie kreci paulinom.A kom byla ta maryja co zdradzila swojego męza zachodzac w ciaze z innym bez zgody swojego meza i rodzac nieslubne dziecko.Czy taka kobieta przyprawiajaca rogi mezowi moze b yc wzorem dla polskich mezatek?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): xyz -

Oj ludzie -tu chodzi o KASĘ! 135.644 pątników x 1 zł = ?(tylko?) Więc warto od urodzenia aż po śmierci WMAWIAĆ ludziom taką b.dobrze płatną ,wiarę'
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz