54
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń551
  • Odpowiedzi48
  • Ocen na +0
54 ppt ?

Pierwsza działalność.Skąd pieniadze? (49)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pierwsza działalność.Skąd pieniadze?

Napisał(a): -

Witam! oOd jakiegoś czasu mysle nad załozeniem własnej działalnosci a dokłdnie mówiąc sklepu z różnymi rzeczami:biżuteria, perfumy, koszulki na każdą okazję, elementy dekoracji wnętrz(waony, figurki itp) wyroby własne(bombki atłasowe, choinki8 z makaronu, stroiki itp.)Nie mam tylko pojęcia skąd wziąść na to pieniądze.Urząd pracy w moim wypadku odpada poniewaz jestem zarejestrowana jako osoba pracująca mimo iż od roku jestem na urlopie wychowawczym i zostanę na nim jeszcze 2 lata.Gdzie mam sie zgłosić i jakie dokumenty słożyć by dostać pieniadze?Będę wdzieczna za każdą pomoc
INTERIA.PL

Re: Pierwsza działalność.Skąd pieniadze?

Napisał(a): Gość -

Mozna uzyskać pieniądze z Unii Europejskiej ale warunki do spełnienia i góra papierków przeraża. Są agencje, które się tym zajmują ale szczegółów niestety nie znam.Ale życzę Ci powodzenia lubię kreatywnych ludzi.

Jako osoba na urlopie wychowawczym nie możesz osiągać żadnych innych dochodów opodatkowanych - w tym nie możesz prowadzić działalności gospodarczej. Więc, albo wóz albo przewóz. Jak już przestaniesz być na wychowawcym możesz startować z wnioskiem do PUP - i masz pieniądze. Od tego roku chyba coś około 40 tys. Ma sklep wystarczy :)

Sama skorzystałam z takiej szansy.Będąc zarejestrowana w PUP złożyłam wniosek o dotację.Dostałam 12500 zł i rozpoczęłam małą działalność.Jeśli potrzebna większa suma można starać się o dotację z Unii dostaje się ok 40000.Wiem że wtedy uczestniczy się w szkoleniach a pieniądze można przeznaczyć na środek transportu zakup lokalu i towar.Życzę powodzenia.

czesc ludzie sluchajcie moze wy bedziecie wiedziec mam 24 lata jestem po zawodowej szkole o kierunku ślusarz i mam szereg uprawnień do spawania różnymi metodami chciałbym otworzyć nie jakąś badziewiastą firme tylko konkretniej fabryke konstrukcji stalowych ale to potrzeba kasy i jeszcze raz kasy moze wiecie gdzie starac sie o otworzenie takiej fabryki gdzie isc zeby zlozyc wniosek o dotacje choc by z unii europejskiej?

Nie to nie jest kredyt, tylko kwota na rozpoczęcie. Nie musisz jej oddawac pod warunkiem, że pokażesz faktury na co poszły pieniądze (sprzęt, lokal, itp). Warunek jest taki, że nie mozesz zamknąc przez rok firmy i nie może ona przynosić strat, bo wtedy będziesz musiał oddac kasę.

Też się troszkę mylisz. Straty można ponosić. Jedynymi warunkami są:
- terminowe opłacania składek ZUS-u
- terminowe opłacanie podadku dochodowego (jeśli występuje)
- terminowe opłacanie VAT (jeśli jesteś VATowcem)
- prowadzenie działalności wskazanej w biznesplanie przez 1 rok,
- co 3 miesiące należy dostarczyć zaświadczenia z ZUS i US.
Sam dostałem z PUP 14 tyś na własną działalność i wiem co piszę. Polecam tę formę dotacji. Szkolenie to tylko 10 dni roboczych (zresztą było ciekawe). Nio i przez 2 lata mamy zapewniony niski ZUS (zamiast 800 zł płacę 320).
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • skad pieniadze na fabryke
  • pienidze na pierwsz dziaalno
  • pienidze na pierwsz dziaalno
  • gdzi isc po dotacje
Do góry strony: Pierwsza działalność.Skąd pieniadze?