11
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń65
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
11 ppt ?

Pierwsze kłamstwo było w Raju. (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pierwsze kłamstwo było w Raju.

Napisał(a): sosna177 -

.....kiedy wąż mówił do Ewy. " Na pewno nie umrzecie....".
I Moj. 3: 4.
Bóg mówił.....umrzecie....a ten osobnik, zaprzeczył Bożemu Słowu.
Kain był od złego. I on też kłamał Bogu w twarz.
Mówił: " Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?..." A dobrze wiedział gdzie jest, bo go zabił.
I Moj. 4: 9-10.
Ojcem kłamstwa jest diabeł.

Dzisiejszy świat, który jest budowany na kłamstwie....czy ten świat....ostoi się przed gniewem Bożym?
A dzisiejsi ludzie, którym kłamstwa nie schodzą z ust.....czy ci ludzie....ostoją się przed Bożą Stolicą Sędziowską?
INTERIA.PL

Re: Pierwsze kłamstwo było w Raju.

Napisał(a): aloha -

Prawda o grzechu jest podobna to tego jak wchodzimy do lasu, im głębiej tym więcej drzew...

Z pozoru niewinne kłamstwo gdy nie chcemy z kimś rozmawiać przez telefon, a podniesie słuchawkę domownik, czasem mówimy po cichutku "powiedz że nie ma mnie w domu". Albo w kwestii kradzieży. Czyż nie zdarzało się nam wziąć coś z miejsca pracy ?
Takie niepozorne sprawy prowadzą do następnych, nawet nie zauważamy tego. Mam na myśli też siebie samego...Dlatego konieczną rzeczą jest przyglądanie się sobie w lustrze Słowa Bożego

aloha Prawda o grzechu jest podobna to tego jak wchodzimy do lasu, im głębiej tym więcej drzew...

Z pozoru niewinne kłamstwo gdy nie chcemy z kimś rozmawiać przez telefon, a podniesie słuchawkę domownik, czasem mówimy po cichutku "powiedz że nie ma mnie w domu". Albo w kwestii kradzieży. Czyż nie zdarzało się nam wziąć coś z miejsca pracy ?
Takie niepozorne sprawy prowadzą do następnych, nawet nie zauważamy tego. Mam na myśli też siebie samego...Dlatego konieczną rzeczą jest przyglądanie się sobie w lustrze Słowa Bożego
Właśnie. To jest esencja tego, o czym myślę:)
Biblia wyrażnie nam mówi, że "....żaden kłamca nie wejdzie do Królestwa Bożego...". Żaden.
To jest przerażające, i jak to jest niebezpieczne.
Kłamy, znajdą swoje miejsce w jeziorze płonące ogniem.
Obj. Jana 21: 8.

Byłam trochę zdziwiona, że nie ma tam.....złodziei. Złodziei, można uznać za ....skalanych.
Dlatego, że skalali swoje ciało tym, że coś ukradli.
Ukradłeś spinacz z pracy, to Słowo Boże nazywa takiego człowieka....złodziejem.
Lecz Paweł pisze do nas: "...kto kradnie, niech kraść przestanie..." cyt. z pamięci.
Oczywiście, że chodzi o ludzi na nowo narodzonych.

I jeżeli tego nie wyplenimy ze swojego życia....raz na zawsze....to będzie trak jak napisałeś....im dalej w las, tym więcej drzew.
A Bogu to się nie podoba.

aloha Prawda o grzechu jest podobna to tego jak wchodzimy do lasu, im głębiej tym więcej drzew...

Lecz Bogu niech będą dzięki, że jeszcze jest czas łaski, jeszcze Krew Jezusa Chrystusa nas oczyszcza.
Jeżeli zrobimy coś złego i nasze sumienie nas oskarża.....mamy Zbawiciela, który stawia się za nami.

~rycerz sosno trochę skromności w ilościach twych wypowiedzi , twoje wpisy zajmują ponad 50 % wszystkich tematów . Zostaw trochę miejsca dla nowicjuszy, którzy chcieliby wpisać chodź jedno zdanie .
Ty też możesz założyć swój wątek. Ktoś ci zabrania????
A ....skromność....nie ma z tym nic wspólnego. To tylko....czepianie się...

A w temacie....masz coś do powiedzenia?

Napisał(a): ~rycerz -

czy ja się teraz wg czepiam sosno , że ty piszesz w porze przedpołudniowej a powinnaś mężowi i synom gotować obiad , nie wspomnę już o wnukach które potrzebują opieki . Zamiast stukać w klawisze 24/dobę zajmij się rodziną kobieto .

~rycerz czy ja się teraz wg czepiam sosno , że ty piszesz w porze przedpołudniowej a powinnaś mężowi i synom gotować obiad , nie wspomnę już o wnukach które potrzebują opieki . Zamiast stukać w klawisze 24/dobę zajmij się rodziną kobieto .
Myślę, że dalej się czepiasz.
Nie martw się o moją rodzinę. Moja w tym głowa, by moim bliskim zapewnić wszystko, co jest w mojej gestii, i ode mnie zależy.
A to w jaki sposób spędzam swój wolny czas....to nie Twój problem.
Kocham spać....wiec nie stukam w klawisze 24/dobę:))
Też Cię pozdrawiam.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pierwsze kłamstwo było w Raju.