31
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +1
31 ppt ?

Pierwszy dzień wiosny (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pierwszy dzień wiosny

Napisał(a): Staniunia -

Dzień dobry!
Pierwszy dzień wiosny, pogoda za oknem średnia, ale podobno ma pojawić się sporo słońca i będzie znacznie cieplej. Macie jakieś pomysły na to, aby wiosna zawitała do domu? Przydałyby się kolorowe, kwitnące kwiatki. Tylko jakie? U mojej mamy zawsze jak przekwitał kwiatek-Grudzień to pojawiał się bukiet żonkili w wazonie. Kolorowe doniczki już mam.
INTERIA.PL

Re: Pierwszy dzień wiosny

Napisał(a): Marduk1986 -

U mnie już słońce przebija się przez chmury :)

gugu77 Marzanna.
Utopic.
Podpaliwszy uprzednio.
Mam jedna znajoma Marzanne.
Ale nie odbiera telefonu.
Nie ma jej w domu.(chyba - nie reaguje na pukanie do drzwi)
Ciekawe dlaczego......
Po co Marzannę,można też kukłę Judasza z wieży kościoła zrzucić :)

"Chrześcijaństwo próbowało zakazać tego starosłowiańskiego zwyczaju. W 1420 roku Synod Poznański nakazywał duchowieństwu: Nie dozwalajcie, aby w niedzielę odbywał się zabobonny zwyczaj wynoszenia jakiejś postaci, którą śmiercią nazywają i w kałuży topią. Rodzima tradycja okazała się jednak silniejsza. W konsekwencji na przełomie XVII i XVIII wieku próbowano tradycję topienia marzanny zastąpić (w środę przed Wielkanocą) zrzucaniem z wieży kościelnej kukły symbolizującej Judasza, co również zakończyło się niepowodzeniem. Obecnie w Polsce obrzęd łączony jest z nastaniem kalendarzowej wiosny 21 marca lub z przypadającym na ten właśnie okres Jarym Świętem".https://pl.wi(...)arzanna

Marzanny nie znam,za to znam kilka Marzen :)

Napisał(a): gugu77 -

Marduk1986
gugu77 Marzanna.
Utopic.
Podpaliwszy uprzednio.
Ciekawe dlaczego......

"Chrześcijaństwo próbowało zakazać tego starosłowiańskiego zwyczaju. W 1420 roku Synod Poznański nakazywał duchowieństwu: Nie dozwalajcie, aby w niedzielę odbywał się zabobonny zwyczaj wynoszenia jakiejś postaci, którą śmiercią nazywają i w kałuży topią. Rodzima tradycja okazała się jednak silniejsza. W konsekwencji na przełomie XVII i XVIII wieku próbowano tradycję topienia marzanny zastąpić (w środę przed Wielkanocą) zrzucaniem z wieży kościelnej kukły symbolizującej Judasza, co również zakończyło się niepowodzeniem. Obecnie w Polsce obrzęd łączony jest z nastaniem kalendarzowej wiosny 21 marca lub z przypadającym na ten właśnie okres Jarym Świętem".https://pl.wi(...)arzanna

Tyz sie nadadza.

gugu77
Marduk1986
gugu77 Marzanna.
Utopic.
Podpaliwszy uprzednio.
Ciekawe dlaczego......

Tyz sie nadadza.
Pewnie też uciekną,poza zasięgiem

Napisał(a): Lilith1 -

Marduk1986 U mnie już słońce przebija się przez chmury :)
Na zewnątrz dwunastu Celsjuszów żartuje, że ciepło... ołowiane niebo, takie na moment przed uderzeniem deszczu i tylko wiatr zapomniał czynić swe powinności.
Chmary komarów czy innych kąśliwych lataczy unoszą się nad nieprzerwaną falą kwitnących przebiśniegów. Wszyscy szykują się na powitanie Wiosny...
Wszyscy i wszystko oprócz tych drzew leżących pokotem, dla nich czas zatrzymany i już nikt nie skryje się w cieniu ich nienarodzonego listowia... człowiek zabrał im trwanie; człowiek jak nędznie to brzmi.

Lilith1
Na zewnątrz dwunastu Celsjuszów żartuje, że ciepło... ołowiane niebo, takie na moment przed uderzeniem deszczu i tylko wiatr zapomniał czynić swe powinności.
Chmary komarów czy innych kąśliwych lataczy unoszą się nad nieprzerwaną falą kwitnących przebiśniegów. Wszyscy szykują się na powitanie Wiosny...
Wszyscy i wszystko oprócz tych drzew leżących pokotem, dla nich czas zatrzymany i już nikt nie skryje się w cieniu ich nienarodzonego listowia... człowiek zabrał im trwanie; człowiek jak nędznie to brzmi.
U mnie jest 10 Celsjuszy,na serio teraz powoli robi się ładnie,chmury są,ale już nie takie ciemne jak były rano,słaby jestem w opisywaniu pogody i przyrody :)

Napisał(a): Staniunia -

Lilith1
Cóż za poezja! Ale umarłe drzewa dają nowe życie. Taki obieg w naturze. :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pierwszy dzień wiosny