8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń33
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +14
8 ppt ?

Pismo Święte jest natchnionym Słowem przez Boga, a napisanym przez ludzi (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Pismo Święte jest natchnionym Słowem przez Boga, a napisanym przez ludzi

Napisał(a): stevn -

Pismo Święte jest to zbiór ksiąg napisanych pod natchnieniem Ducha Świętego, które zawierają fakty, wydarzenia i słowa Boga skierowanie do ludzi dla ich pouczenia i zbawienia, które kościół przechowuje i jako Objawienie Boże podaje.

W tym celu autorzy biblijni używali, jako środków wyrazu rozmaitych narzędzi, w tym niemal wszystkich gatunków literackich, znanych z literatury pozabiblijnej, takich jak: opowiadania, hymny, przypowieści, utwory poetyckie, listy kazania, pieśni, przysłowia, alegorie, itd.

Powyższe dwa zdania są sformułowane na dwóch płaszczyznach: pierwsze, mówiące o natchnieniu jest na poziomie teologicznym, drugie mówiące o środkach wyrazu znajduje się na płaszczyźnie literackiej.

W prawdziwość pierwszego zdania wierzą tylko chrześcijanie wierzący, a wszyscy inni po prostu w to nie wierzą.

Prawdziwość drugiego zdania uznają wszyscy ludzie wykształceni, natomiast zaprzeczają mu głupcy - co akurat doskonale widać na naszym forum.
http://wiadom(...)ek.html
INTERIA.PL

Re: Pismo Święte jest natchnionym Słowem przez Boga, a napisanym przez ludzi

buc1 Mistrzu, podaj dowód na tą tezę?? Ja też mam natchnienia, jak zobaczę fajną kobietę.
Józiu, teza to nie wszystko! Wszyscy historycy potwierdzają biblijne historyczne zdarzenia. Jakimś dziwnym trafem Ty tego nie widzisz.. Ale to już nie moja broszka

Re: Pismo Święte jest natchnionym Słowem przez Boga, a napisanym przez ludzi

rapingpuppies
buc1 Mistrzu, podaj dowód na tą tezę?? Ja też mam natchnienia, jak zobaczę fajną kobietę.
Dowodow brak, to nie w jego stylu. stevn jest zapewniaczem (oszustem) a nie udowadniaczem.
Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: Pismo Święte jest natchnionym Słowem przez Boga, a napisanym przez ludzi