Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Napisał(a): skala -

Błagam, zwróćcie uwagę, że przedsiębiorstwa zatrudniają "jak leci" potem uruchamiają potężne akcje szkoleniowe ponosząc tego wysokie koszty i oczekują na przyzwoitą wydajność, na którą czeka się 1-2 lat. Proszę Pana Kwietnia, aby w swych analizach sięgał "głębiej i szerzej". Takie powierzchowne gadanie przynosi szkody i są bez sensu. Co z wydajnością w naszych przedsiębiorstwach. W branżach technologicznie zaawansowanych /nie koniecznie zrobotyzowanych/ zaczyna być koszmarnie. Nie osiąga się wydajności produkcyjnej z lat poprzednich. Jak my chcemy konkurować z płacami w Niemczech? Rozsądku!!!
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): PiS -

Poszukują pracowników z dużym poczuciem humoru za śmieszne pieniądze. Szok nie ma nawet takich. Wszyscy wyjechali za granicę.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): as -

Od kiedy to wysokie płace są problemem dla gospodarki? Gdyby tak było, to najgorzej prosperującymi gospodarkami na świecie byłyby USA, Niemcy, Francja, Anglia i reszta najbogatszych... PS I nie spodziewajcie się żadnych podwyżek. Narzędzi służących do wygaszania presji płacowej jest wiele - profity za pracę dla emerytów, dotacje dla niby-uchodźców z Ukrainy itp itd.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): drwal -

Jakie podwyżki płac ? Gdzie ? Chyba w rządzie !
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): EMERYCIiRENCISCI -

*** OTO RECEPTA ***
MY, EMERYCI I RENCIŚCI, LUDZIE SPRACOWANI, CHORUJĄCY, OPUSZCZENI, ZAPOMNIANI, A STANOWIĄCY WIĘKSZOŚĆ DOROSŁEGO SPOŁECZEŃSTWA, JESTEŚMY USTAWICZNIE PONIŻANI, WRĘCZ EKSTERMINOWANI, PRZEZ WSZYSTKIE RZĄDY - ZJEDNOCZMY SIĘ I GŁOSUJMY NA OSOBY DOŚWIADCZONE, WYBIERAJMY W Y Ł Ą C Z N I E LUDZI, KTÓRZY CZEGOŚ W ŻYCIU DOKONALI I PRZEPRACOWALI NAJMNIEJ 30 LAT / nie opowiadają bajek, nie oszukują wyborców / CZYLI KOLEŻANKI I KOLEGÓW, OBOJĘTNE O JAKICH ZAPATRYWANIACH POLITYCZNYCH, A SUKCES WYBORCZY I DOPROWADZENIE DO WZGLĘDNEJ NORMALNOŚCI GWARANTOWANY.
Nie dajmy się prowadzić pojedynczo na rzeź, nie dajmy się skłócić wzajemnie, bo to ich cel, szczególnie „Głęboko Zakonspirowanych Polaków” z rodowodem ze Wzgórz Golan …
Ojczyzna, Matka, czasem macocha, a i tak Polak ją kocha… . Kilkakrotnie zdeptany i upodlony : były milicjant, policjant, UOP, ABW, kilka fakultetów, 30 LAT SŁUŻBY, od szeregowca do oficera wyższego, ... i 1700 złotych emerytury…/ służba w PRL, nawet i 100 lat X / razy/ 0 /ZERO/ = 0 / = ZERO /. I choćbyś miał siły i chęci zaczynać w wieku 70-80. lat „nowe życie” - to PÓŁ GROSZA WIĘCEJ DO EMERYTURY NIE DOSTANIESZ ! /nie wierzysz?, że to paranoja? – to sprawdź sam w tekście / - TAKA TO „USTAWKA”. Pedofil, morderca 4. nieletnich chłopców Mariusz TRYNKIEWICZ za 30 lat odsiadki ma 30 X /razy/ 0,7% = 21,0 %, a jeżeli w więzieniu pracował to po 1,3%, to ma 40% emerytury, zaś uczciwy i rzetelny funkcjonariusz mundurowy = ZEROOOOOO I TO SIĘ NAZYWA SPRAWIEDLIWOŚĆ DZIEJOWA WG PIS…. Ja potomek Zawiszy Czarnego, Jana Skrzetuskiego, 24h na dobę, świątek, piątek i niedziela, bez żadnych wolnych sobót, szczerze, najlepiej, jak potrafiłem służyłem POLSCE, TAKIEJ - JAKA BYŁA. Bez szkody nawet pojedynczego obywatela, zgodnie z duchem moich heraldycznych przodków. Wielu, bardzo wiele zawdzięczało mi; normalność życia, bez szykan i fizycznych represji, w tych nie całkiem normalnych czasach. I są na to dowody, nawet w Instytucji Polakom Niepotrzebnej, mało tego, wśród pracowników tej instytucji, także są tacy i wiedzą o tym. Nie, nie szukam wsparcia, jestem ponad to….
Ponad trzyletnia zbiórka, całej mojej emerytury, nie wystarczy mi na jedną dawkę podstawowego leku chemioterapii ... Po jaką cholerę próbowałem zakładać niezależne związki zawodowe w latach 80. w milicji? BEDĄC POŹNIEJ SZYKANOWANY Z WILCZYM BILETEM I ULTIMATUM, ABYM SAM SIĘ ZWOLNIŁ, BO DYSCYPLINARNIE WYRZUCĄ - żeby być przedmiotem drwin i szykan? TO NIE JEST MOJA OJCZYZNA, TO GORZEJ NIŻ MACOCHA …
Mam prośbę do Pana Premiera: Kiedy już dokona się moja eutanazja, proszę zaopiekować się moim kotem. Ryży, wabi się Tusk.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): aQQ -

Znaczy się, przewiduje się wysoką inflację. Kiedyś już zarabiałem miliony jak ocet i musztarda były w sklepach bez ograniczeń i tylko to.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): NaTacy -

rosną dochodyWatykańczykow oraz issraelczyków a wyborcza "kielbasaa" już śmierdzi we wszystkich mediach
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Gość -

Ciekawe co tam u Alicji w Szwecji. Stachu nic nie opowiada, czyli pracuje na zmywaku.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ... -

Jak wieksze zyski z firmy trafiaja do kieszeni wlascicieli to jest "CACY" - ale jakby trafily do kieszeni pracownikow w postaci pensji to jest "BE"? :)
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz