Płatne studia na kierunkach lekarskich? (263)

Płatne studia na kierunkach lekarskich?

Temat dotyczy artykułu: Płatne studia na kierunkach lekarskich?

Problemy kadrowe związane z kształceniem niedostatecznej liczby lekarzy potęguje emigracja. Pojawiają się więc pomysły, jak powstrzymać ich wyjazdy z Polski. Jeden z nich po raz kolejny zgłosił niedawno wicepremier Jarosław Gowin. Ministerstwo Zdrowia powiedziało "nie", ale prowadzi dalsze analizy.

Komentarze (263)

Dodaj komentarz

Napisał(a): lipski -

Zamiast narzekać warto napisać obiektywnie co nieco. lepsze sa uczelnie prywatne jak np wyzsza szkola bezpieczenstwa Bardzo dobry poziom większości zajęć, na minus sporo w organizacji, czesne stałe faktycznie i liczne pormocje. Moge polecic z czystym sumieniem
Odpowiedź (0)

Napisał(a): lipkaz -

Nie martwmy się lekarze to specyficzny zawód i potrafią leczyć część miesiąca za granicą , a część w RP . Osobiście mi pan dr pracujący na stałe w NRF , dokonał skutecznego zabiegu uzdatniania tętnicy około serca w szpitalu uniwersyteckim w Łodzi , na NFZ poprzez uzgodnienia pomiędzy szpitalem Łódzkim a Niemieckim. Na warunki Polskie i koszty utrzymania w Polsce lekarze zarabiają bardzo dobrze, Nie słyszałem narzekań żadnego z lekarzy
Odpowiedź (0)

Napisał(a): nie zdziwiony -

....Popieram Gowina, zdecydowanie. Przynajmniej 12 lat powinien lekarz odpracować w państwowych placówkach sł, zdrowia. Bardzo dobry pomysł a Unia nie powinna się wtrącać.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mochowik -

... zarobki profesora tytularnego to min 7,5 tys ... , i to "czy się stoi... , czy sie leży" ... , np prof szczerski - sekretarka dudy, lub nałęcz - komorowskiego ... , chodzi m. in. o to , żeby wprowadzić odpłatność - a wtedy tytuły stracą sens, a sensu nabiorą studia ... , będzie konkurencja wiedzy - zamiast tytułów ...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Realista -

Ja jestem w ogóle za PŁATNYMI studiami. Skończy się wpychanie niedouczonych PROFESORSKICH DZIECI i może wreszcie nasza nauka ruszy DO PRZODU.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Student medycyny -

Już od wielu lat podejrzewam, że około 50% studentów uniwersytetów medycznych studiuje na tzw "studiach wieczorowych" płatnych od 25tys. do ponad 35tys. za jeden rok studiów. Ich studia odbywają się w normalnym trybie razem ze studentami "dziennymi". Student z płatnych studiów będąc nawet prymusem nie ma możliwości w trakcie studiów przejścia na kontynuację studiów bezpłatnych.
Pan minister niech przyjrzy się uczelniom medycznym i nie mówi o bezpłatnym kształceniu przyszłych lekarzy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Naród -

Tylko dzieci nowobogackie będą miały szansę A co z dziećmi.biednymi.
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): BASTEK -

A egzaminy dalej będzie się pisać ołówkiem żeby można było ........ MAFIA
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Duży Maju -

Postuluję odpłatność za wszystkie studia i możliwość zaciągnięcia przez studenta kredytu studenckiego udzielanego przez państwo. Po określonym czasie (np. 20 lat) kredyt oraz odsetki byłyby w całości umarzane osobom, które od zakończenia studiów przepracowałyby w kraju określony procent czasu (np. min. 80%) przy czym kierunek nie musiałby być zgodny z wykształceniem (wiadomo, jaki mamy rynek pracy, choć idzie ku lepszemu), byleby tylko praca była legalna (bo przecież innej pracy w teorii nie ma). Pozostałe osoby musiałyby zwrócić wszystko wraz z odsetkami. Oczywiście student mógłby założyć, że po studiach wyjeżdża za granicę i w związku z tym płaci za studia od razu - wtedy siłą rzeczy odsetek by nie było.
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): fgg -

beda odpracowywac miesiecznie 500 plus. bo o tyle bedzie pomniejszane zadluzenie ze stypendium. tak samo pracownicy fizyczni mogliby odpraxowywac zawodowki i pidstawowke. a nie ze niemiec ma za darmo.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz