28
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń117
  • Odpowiedzi27
  • Ocen na +0
28 ppt ?

po co Pan nam to uczynił? (28)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

po co Pan nam to uczynił?

Napisał(a): irusiowj -

Jak już nie dał rady budować ładu społecznego bez kobiety, to dlaczego nie zrobił tak, aby one wszystkie były jednakie? Weźmy dla przykładu taką owieczkę. Na pierwszy rzut oka to jednej od drugiej nie odróżnisz, a gaździny już jakie różnorodne? Owieczkom lusterko - powiedz przecie, niepotrzebne., Jak która chce, popatrzy na sąsiadkę szczypiącą trawkę i ma siebie na widoku. I przy jednolitości, samiec może być zwykłym baranem. Nie musi kombinować która - ta, czy ta, no chyba że trafi się jaka zezowata, ale by to ocenić, rozumu nie trzeba, bo widać na pierwszy rzut oka.. I z tego też powodu, tego wełniastego podobieństwa, owieczki żyją w zgodzie i bez stressu. I wzięcie mają po równo. A u ludzi?
Za jedną gotowi sobie chłopy na forach nawet ubliżać, a i te jedne wzajemnie nie zostają sobie dłużne.
A gdyby były jednakie, to i wzajemnie by siebie lubiły a panowie nie zazdrościliby sobie długonogich niebieskookich, bo wszystkie takie mogłyby być.
Ten Boży plan, wskutek którego na dziesięć jest dziesięć innych , nie był dobry.
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: po co Pan nam to uczynił?

Napisał(a): ~gosc -

Napisz to inaczej pokaz człowieka co to ze wszystkim podobny jest do drugiego podobny owszem ale czy taki sam raczej nie zawsze ma coś innego może tak jak byś zabrał na 100 ludzi podobnych to znajdziesz z 10 a takich samych 1 i to nie zależy czy to kobieta czy facet..............wybrany

Napisał(a): ~paprotka -

Owieczki nie są jednakie... To znaczy są tylko dla naszego ludzkiego oka. W obrębie swojego gatunku każda jest niepowtarzalna i rozpoznawalna.
Podobnie my, biali, mamy z Murzynami albo jeszcze bardziej z Chińczykami. Słabo poznajemy who is who, bo nasz mózg jest przyzwyczajony do rozróżniania wśród swoich. Gdybyśmy pożyli dłużej na hali, to i owieczki byśmy poznawali bez pudła.

Ale to oczywiście na marginesie głównego problemu.

Napisał(a): ~taita -

~paprotka Owieczki nie są jednakie... To znaczy są tylko dla naszego ludzkiego oka. W obrębie swojego gatunku każda jest niepowtarzalna i rozpoznawalna.
Podobnie my, biali, mamy z Murzynami albo jeszcze bardziej z Chińczykami. Słabo poznajemy who is who, bo nasz mózg jest przyzwyczajony do rozróżniania wśród swoich. Gdybyśmy pożyli dłużej na hali, to i owieczki byśmy poznawali bez pudła.

Był nawet taki dowcip... Turysta widzi, jak na hali baca zabawia się z owieczką. Pyta , czy on by też mógł spróbować. Baca pozwala, ceper zabieg się do dzieła, a baca w śmiech, aż się kula po trawie. - Czego się śmiejecie, baco?... - A bo żeście sobie panocku taką brzydką wybrali!
(nigdy bym takiego brzydkiego żartu nie opowiedziała zalogowana, nawiasem mówiąc)

Napisał(a): ~paprotka -

~taita
~paprotka Owieczki nie są jednakie... To znaczy są tylko dla naszego ludzkiego oka. W obrębie swojego gatunku każda jest niepowtarzalna i rozpoznawalna.

Był nawet taki dowcip... Turysta widzi, jak na hali baca zabawia się z owieczką. Pyta , czy on by też mógł spróbować. Baca pozwala, ceper zabieg się do dzieła, a baca w śmiech, aż się kula po trawie. - Czego się śmiejecie, baco?... - A bo żeście sobie panocku taką brzydką wybrali!
(nigdy bym takiego brzydkiego żartu nie opowiedziała zalogowana, nawiasem mówiąc)
*zabiera, oczywiście.

~gosc Napisz to inaczej pokaz człowieka co to ze wszystkim podobny jest do drugiego podobny owszem ale czy taki sam raczej nie zawsze ma coś innego może tak jak byś zabrał na 100 ludzi podobnych to znajdziesz z 10 a takich samych 1 i to nie zależy czy to kobieta czy facet..............wybrany
Piszesz jak jest a mnie chodzi o to, że nie chcę żeby tak było. Chyba stwórca mógł zrobić by wszystkie były takie same.

sarna Może i fajnie by było, tylko trochę nudno, bo same barany i owce, nie ..... ;-))
Nie wiem jaka byś wtedy była, ale nie było by powodów do zazdrości. Żona Twojego sąsiada byłaby taka sama, więc nie wodziłby za tobą cielęcymi oczami. :) Sama nie miałabyś problemów z tym komu oddać swoje serduszko. Wybór byłby jeden - wszyscy wspaniali:)

Napisał(a): sarna -

irusiowj
sarna Może i fajnie by było, tylko trochę nudno, bo same barany i owce, nie ..... ;-))
Nie wiem jaka byś wtedy była, ale nie było by powodów do zazdrości. Żona Twojego sąsiada byłaby taka sama, więc nie wodziłby za tobą cielęcymi oczami. :) Sama nie miałabyś problemów z tym komu oddać swoje serduszko. Wybór byłby jeden - wszyscy wspaniali:)
E tam, teraz jest dobrze, już Pan dobrze wiedział co robi;-))

sarna
irusiowj
Mnie jest źle:(. Jak sobie jaką upatrzę, to na nieszczęście nie zezowata, nie koślawa i wtedy już taki pewny nie jestem, bo a nuż jaki zechce swoją, co mu się nagle niezbyt zaczęła wydawać, zamienić na moją upatrzoną?:) A te kobiety to przez Pana zmienne są:)

sarna
irusiowj
Ty zawsze Pana będziesz bronić bo jego służebnicą jesteś. To może inaczej, a gdyby tak chłopaki byli jednakowo męscy i urodziwi. Nie wolała byś? :)

Napisał(a): sarna -

irusiowj
sarna
irusiowj
Ty zawsze Pana będziesz bronić bo jego służebnicą jesteś. To może inaczej, a gdyby tak chłopaki byli jednakowo męscy i urodziwi. Nie wolała byś? :)
Chyba jednak bym nie wolała, bo jak by was potem odróżnić?;-) Musiałby nam być potem dodany jakiś dodatkowy instynkt ;-))

sarna
irusiowj
sarna
irusiowj
Chyba jednak bym nie wolała, bo jak by was potem odróżnić?;-) Musiałby nam być potem dodany jakiś dodatkowy instynkt ;-))
A po co odróżniać jeśli np ja byłbym taki sam jak ktoś przy Tobie? Też byłoby Ci tak samo:) Wy macie te swoje dodatkowe "instynkty" choćby zapachy lepiej wyczuwacie. I pewnie wiele innych, przez co łatwiej wam oceniać "przydatność" ewentualnych partnerów:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: po co Pan nam to uczynił?