204
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +0
204 ppt ?

pogrzeb swiadka jehowy (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
-

Witam mam nadzieję zę ktoś mi pomoże. otórz jeden z moich kolegów z pracy zmarł po wypadku, był ŚJ i teraz dużą grupą kolegów i koleżanek z pracy chcemy uczestniczyć w pogrzebie. Wszyscy jesteśmy katolikami i nie bardzo wiemy czy są jakieś istotne różnice w tym obrządku, jak się zachować albo czego nie robić by nie urazić rodziny? prosze o pomoc i podpowiedź, jak w ogóle wygląda taki pogrzeb ?
INTERIA.PL
-

Chyba najlepiej porozmawiaj z innymi Świadkami co do tej sprawy.
Z własnej wiedzy wiem że nie wierzą że człowiek po śmierci idzie do nieba i zresztą słusznie.
Ale jak zapatrują się na sam pogrzeb to nie mam pojęcia.
A pytanie do ciebie, jaki był ten kolega na co dzień dobry życzliwy czy wręcz odwrotnie?
Chciałbym wiedzieć czy rozmawiając udają czy tacy są naprawdę w życiu codziennym
-

Ceremonia pogrzebowa jest bez księdza. Przypuszczalnie będzie wykład (starszego), kierujący uwagę na nadzieję życia w raju na ziemi i być może na „wyłączną prawdziwość ich religii”. Mówcy czasami (również na pogrzebach) widzą sposobność poinformowania nie świadków o „wyjątkowość”, jaką jest ich korporacja. ŚJ nie składają wieńców ( symbol pogaństwa, tak samo jak obrączka ślubna, ale te zaadoptowali i noszą), tylko kwiaty. Nie sypią również (garstki) ziemi na trumnę, jeżeli ciało nie będzie spalone. Na grobie nie będzie krzyża, symbolu który nie uznają, ale kiedyś uznawali.
-

Rum 007, pisanie czegoś takiego – „Z własnej wiedzy wiem że nie wierzą że człowiek po śmierci idzie do nieba i zresztą słusznie” – mija się z prawdą. ŚJ wierzą, że do nieba pójdzie tylko 144000 wybrańców, a więc drogi do niebios (całkowicie) nie zamknęli. Skąd Twoja pewność o słuszności przekonania ŚJ, skoro inne religie zwracają uwagę na mocniejsze argumenty? Znowu twoja „oryginalna” Biblia, głęboko studiowana?
-

Na pogrzebie przemówienie zwykle trwa najdłżej 30 min. Poznie beda odspiewane piesni. Co do weinco to jestescvie w błedzie wieniec to przeciez kwiaty, wazne jest zeby nie bylo napisu na wstazce ostatnie pozegnanie czy cos takiego wystarczy od kolegów z pracy. Wiele ludzi nie ma pojevcia o SJ a najlepiej jest obrazac nie bede sie wypowiadac o tym co katolicy zle robia na takich ceremoniach bo to strata czasu oni zawwsze i tak beda mowic ze jest wszysatko dobrze. Nie musicie sie bac tego pogrzebu, to normalnie pożeganie człowieka.
-

w lutym zmarła moja mama wszyscy jestesmy Sw.J. i były wieńce od rodziny, kiwtaty i wiązanki od reszty osób, i nikt nawe z napisami Ostatnie pożegnanie, trzeba być normlanym w końce tej osobie co umarła jest już wszystko jedno, a w pewnym sensie to pożegnanie bo jesli np trumna jest otwarta te osoby widzą ja ostatni raz......
do -

Witam. Romanmorris, twoja pierwsza ręka nie jest zbyt dobrze poinformowana. Piszesz tu swoje wolne interpretacje. z pierwszej ręki informacje dostanie ten, kto porozmawia-podkreślam porozmawia ze Świadkami Jehowy na temat ich wierzeń. Ty uważasz się za obtrzaskanego w wierzeniach ale tak do końca nie jest.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • pieni na pogrzebie wiadkw jehowy
  • gdzie chowaj wiadkw jehowy
  • Jechowe pogrzeb
  • obrzdy pogrzebowe u wiadkw jehowy
  • pogrzeb swiadka jehowy na cmentarzu parafialnym
  • pogrzeb wiatkw jechowych
  • pogrzeb uswiadkow jehowy
  • jak przygotowa si na pogrzeb u jechowych
  • jak wyglada pogrzeb swiadkow jehowy
  • jak wyglada pogrzeb u jehowych