237
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń20 tys.
 • Odpowiedzi31
 • Ocen na +4
237 ppt ?

pogrzeb swiadka jehowy (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): Gość -

Witam mam nadzieję zę ktoś mi pomoże. otórz jeden z moich kolegów z pracy zmarł po wypadku, był ŚJ i teraz dużą grupą kolegów i koleżanek z pracy chcemy uczestniczyć w pogrzebie. Wszyscy jesteśmy katolikami i nie bardzo wiemy czy są jakieś istotne różnice w tym obrządku, jak się zachować albo czego nie robić by nie urazić rodziny? prosze o pomoc i podpowiedź, jak w ogóle wygląda taki pogrzeb ?
INTERIA.PL

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): -

Chyba najlepiej porozmawiaj z innymi Świadkami co do tej sprawy.
Z własnej wiedzy wiem że nie wierzą że człowiek po śmierci idzie do nieba i zresztą słusznie.
Ale jak zapatrują się na sam pogrzeb to nie mam pojęcia.
A pytanie do ciebie, jaki był ten kolega na co dzień dobry życzliwy czy wręcz odwrotnie?
Chciałbym wiedzieć czy rozmawiając udają czy tacy są naprawdę w życiu codziennym

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): Romanmorris -

Ceremonia pogrzebowa jest bez księdza. Przypuszczalnie będzie wykład (starszego), kierujący uwagę na nadzieję życia w raju na ziemi i być może na „wyłączną prawdziwość ich religii”. Mówcy czasami (również na pogrzebach) widzą sposobność poinformowania nie świadków o „wyjątkowość”, jaką jest ich korporacja. ŚJ nie składają wieńców ( symbol pogaństwa, tak samo jak obrączka ślubna, ale te zaadoptowali i noszą), tylko kwiaty. Nie sypią również (garstki) ziemi na trumnę, jeżeli ciało nie będzie spalone. Na grobie nie będzie krzyża, symbolu który nie uznają, ale kiedyś uznawali.

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): Romanmorris -

Rum 007, pisanie czegoś takiego – „Z własnej wiedzy wiem że nie wierzą że człowiek po śmierci idzie do nieba i zresztą słusznie” – mija się z prawdą. ŚJ wierzą, że do nieba pójdzie tylko 144000 wybrańców, a więc drogi do niebios (całkowicie) nie zamknęli. Skąd Twoja pewność o słuszności przekonania ŚJ, skoro inne religie zwracają uwagę na mocniejsze argumenty? Znowu twoja „oryginalna” Biblia, głęboko studiowana?

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): Gość -

Na pogrzebie przemówienie zwykle trwa najdłżej 30 min. Poznie beda odspiewane piesni. Co do weinco to jestescvie w błedzie wieniec to przeciez kwiaty, wazne jest zeby nie bylo napisu na wstazce ostatnie pozegnanie czy cos takiego wystarczy od kolegów z pracy. Wiele ludzi nie ma pojevcia o SJ a najlepiej jest obrazac nie bede sie wypowiadac o tym co katolicy zle robia na takich ceremoniach bo to strata czasu oni zawwsze i tak beda mowic ze jest wszysatko dobrze. Nie musicie sie bac tego pogrzebu, to normalnie pożeganie człowieka.

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): -

Romanmorris Rum 007, pisanie czegoś takiego – „Z własnej wiedzy wiem że nie wierzą że człowiek po śmierci idzie do nieba i zresztą słusznie” – mija się z prawdą. ŚJ wierzą, że do nieba pójdzie tylko 144000 wybrańców, a więc drogi do niebios (całkowicie) nie zamknęli. Skąd Twoja pewność o słuszności przekonania ŚJ, skoro inne religie zwracają uwagę na mocniejsze argumenty? Znowu twoja „oryginalna” Biblia, głęboko studiowana?
Sorki źle to ująłem miałem na myśli że odrazu nie idzie do nieba jako że pierwsze czeka na przyjście Chrystusa

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): Gość -

w lutym zmarła moja mama wszyscy jestesmy Sw.J. i były wieńce od rodziny, kiwtaty i wiązanki od reszty osób, i nikt nawe z napisami Ostatnie pożegnanie, trzeba być normlanym w końce tej osobie co umarła jest już wszystko jedno, a w pewnym sensie to pożegnanie bo jesli np trumna jest otwarta te osoby widzą ja ostatni raz......

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): -

Witam. Romanmorris, twoja pierwsza ręka nie jest zbyt dobrze poinformowana. Piszesz tu swoje wolne interpretacje. z pierwszej ręki informacje dostanie ten, kto porozmawia-podkreślam porozmawia ze Świadkami Jehowy na temat ich wierzeń. Ty uważasz się za obtrzaskanego w wierzeniach ale tak do końca nie jest.

Re: pogrzeb swiadka jehowy

Napisał(a): -

Witam. Stanowisko Świadków jehowy wyrażono na tej stroniehttp://www.jw(...)RQVNZNT proszę w wyszukiwarkę wpisać luty 2009 i w wydaniu do studium ukaże się tytuł: Chrześcijańskie pogrzeby — godne, skromne i akceptowane przez Boga. niestety to plik mp3 i trzeba posłuchać.
Co do wolnej interpretacji to choćby ten niewypał z wieńcami.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • pogrzeb u jehowych
 • pogrzeb jehowych
 • obrzdy pogrzebowe wiadkw jehowy
 • wiadkowie jehowy ceremonia pogrzebowa
 • gdzie chowaj wiadkw jehowy
 • obrzdy pogrzebowe u wiadkw jehowy
 • jak wyglada pogrzeb jechowych
 • pogrzeb jehowy
 • gdzie chowaj jehowych
 • obrzędy pogrzebowe świadków jehowy
 • pogrzeb wiadka jehowy
 • ceremonia pogrzebowa wiadka jehowy
 • pogrzeb.swiadek jehowy
 • jak wyglda pogrzeb- jehowy
 • jak wygląda pogrzeb- jehowy
Do góry strony: pogrzeb swiadka jehowy