24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń140
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +47
24 ppt ?

Polaku! Czujesz się patriotą? (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Polaku! Czujesz się patriotą?

Napisał(a): nighthim -

Mam wrażenie, że coraz mniej rodzi się Polaków, którzy są dumni ze swojego pochodzenia. Zapewne bierze się to stąd, że nie pamiętają czasów, w których ich przodkowie musieli walczyć o wolność. Ja też tych czasów nie pamiętam, ale należę do rodziny tradycjonalistów i konserwatystów. Opowiadacie swoim dzieciom, rodzeństwu, ogólnie młodszemu pokoleniu, co powinna dla nich oznaczać POLSKA? Polska to duma! Pamiętajmy o tym!

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Polaku! Czujesz się patriotą?

Napisał(a): ~łąka -

[i][/i]Pięknie i mądrze napisane.Gratuluję rodziny.
Czym jest patriotyzm?Jest to umiłowanie ojczyzny,wierność jej.Podobnie jak w przypadku człowieka...
Patriotyzm -coraz mniej popularny , jak i miłość szczera do drugiego człowieka.
Patriotyzm to nie tylko wzniosłość i patetyczność w okolicach świąt państwowych.To przede wszystkim okazywanie miłości na co dzień.Podobnie jak...prawda?
Patriotyzm to codzienny trud zawodowy dla społeczeństwa również.To praca wykonywana uczciwie i solidnie.
Patriotyzm to godne reprezentowanie kraju poza granicami jego.To poniekąd też nieuciekanie z tonącego okrętu..Wszak żony/męża chorego nie zostawia się w potrzebie.
Patriotyzm wreszcie to zwykłe,ciepłe spojrzenie na piękną paletę rudości w jesiennym,polskim krajobrazie:)

Re: Polaku! Czujesz się patriotą?

Napisał(a): ~EWA -

Jestem dumna, ponieważ jest to naród bohaterów, męczenników za wiarę za niepodległość, ponieważ stąpam po ziemi uświęconej krwią przelaną przez pokolenia niewinnych polaków, którzy byli mordowani właśnie tylko z tego powodu, że byli Polakami. Identyfikuję się z nimi i chciałabym być godna tej spuścizny.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Polaku! Czujesz się patriotą?