Komentarze (319)

Dodaj komentarz

Głupia polska mentalność

Napisał(a): Emigrant -

Jak można wmawiać ludziom takie rzeczy, że policjant ma takie prawo itp.
Dochodzimy do państwa Orwellowskiego dość szybko. Policjant nie ma prawa a przynajmniej nie powinien nawet się zapytać czy nas zatrzymać na drodze jeśli nie popełniamy przestępstwa nie dajmy się zwariować bo granice zaczynają się posuwać do absurdu. Jeśli policjant jednoznacznie nie jest władny do rozstrzygania czy radio jest legalne czy nie to nikt mu nie daje prawa do takiej kontroli, nie ma prawa ośmieszać siebie i obowiązującego prawa. Co to za debilne państwo z ubezwłasnowolnionymi obywatelami na własne życzenie. Policjant może interweniować na wystąpienie przestępstwa jego nieuzasadnione podejrzenie powinno być traktowane jako nękanie obywatela i ograniczane a w przypadku częstych powtórzeń wyciągane konsekwencje a nie być normą, że praca policjanta polega no podejrzewaniu obywateli o nieuczciwość, bo jeśli tak to w drugą stronę powinniśmy podejrzewać policję o to samo i zabrać im pewne przywileje, które sami sobie wmówili bo prawo tylko je dopuszcza a nie stanowi za normę.
Mam całkiem inne doświadczenia z policją amerykańską policja nie robi tu nagonek na kierowców i interweniuje tylko w uzasadnionych przypadkach a i wtedy rozmowa przebiega bezproblemowo policjant wie co może jego interwencja dotyczyć i jest filmowana i zawsze karany byłem słusznie a policjant nie wykazywał nadgorliwości czy emocjonalnego podejścia do osoby karanej. Generalnie gdyby nie kara finansowa, która wcale nie jest taka dotkliwa jak w Polsce ( kilkakrotnie płaciłem 60-100$ za przekroczenie prędkości, czerwone światło czy stop co stanowi tylko połowę dniówki a w Polsce niestety jest to stanowczo więcej) spotkanie z policją nie jest tak stresujące jak u nas. Aby nie przekroczyć limitu mandatów ( odpowiednik naszych pkt. karnych) musiałem zaliczyć szkółkę, którą można zrobić również drogą internetową a zajmuje to 4h plus 20$ (cenowo odpowiednik 1h pracy) dla szkoły. Po załatwieniu formalności policjanci służyli pomocą w innych sprawach bo jako emigrant nie byłem we wszystkim obeznany a wypisując mandat upewniali się że zrozumiałem procedurę i co należy zrobić i jak się to odbędzie ( często zabierane jest prawo jazdy zwracane po kilku dniach po zapłacie a wystawiane jest zaświadczenie zamiast prawka uprawniające na ten czas do prowadzenia). Ogólnie porównanie przyjaznego państwa i prawa wypada niekorzystnie dla polski. W USA jesteś praworządnym obywatelem możesz liczyć na pomoc, ochronę policji i państwa jak przekraczasz linie prawa możesz w drugą stronę liczyć na bezwzględność tych instytucji wybór należy do ciebie a u nas państwo i policja próbuje z obywatela zrobić wpierw przestępcę aby później się wykazać i go ukarać to jak polowanie na swoich obywateli kompletną paranoja z która powoli obywatele się pogodzili bo sądy nie stoją po stronie obywateli inną sprawą że moralność w Polaków leży w gruzach. Takie praktyki polskiej policji powinny być piętnowane i wypleniane już w zarodku a nie wmawiane że policja jest prawem i wszystko może. Kilka spraw sądowych o odszkodowanie za nieuzasadnione niekonanie by załatwiło szybko sprawne procedury i ukróciło by Orwellowskie zapędy. Jeśli tego się nie zmieni policjant będzie mógł i może nas skuć w kajdanki zwieść do aresztu zabrać samochód na parking, zarekwirować radio sprawdzić zasobnik naszych płyt muzycznych h (ja np. w samochodzie mam zainstalowane na fabrycznym radiu w formacie MP3 całą moja płytotekę oryginalnych płyt które mam w domu) i zawsze może wystąpić PODEJRZENIE a za podejrzeniem DZIAŁANIE . Chory kraj chore prawo i ubezwłasnowolnieni ludzie, którzy zaczynają wierzyć że tak wolno z nimi postępować !!!
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): CB -

Policja po 15-u latach idzie na emeryture i ma ponad 3tys i pełno róznych dodatków i zwroty za remonty mieszkań tobie każą pracować juz do 67roku zycia i dostaniesz od 500set zł do 1000zł jak dożyjesz i za wszystko musisz sam kupowac i rzadnych zwrotów nie masz czas skończyć z tymi komunistycznymi przywilejami ciekawe dlaczego o tym sie nie mówi ani w internecie ani w tv
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Stach -

Ale ciekawy artykuł-Policja nie ma homologacji na wiele swoich zabawek.
Czasami nie ma obowiązującego OC na swoje samochodziki
Odpowiedź (0)

Napisał(a): daro -

im dłuzsza antena przy osobówce tym krótszy rozum za kierownicą
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): stb -

Podobno radio CB Uniden pokazane na zdjęciu nie ma homologacji na terenie Polski,policja o tym wie i może je każdemu użytkownikowi zarekwirować.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): 6424 -

Jestem użytkownikiem CB radia od 1999 roku. Posiadam licencję radiową, bywały kontrole by sprawdzić sprzęt czy przypadkiem nie generuje zbyt dużej mocy. Dawniej wchodząc na 19 należało się za brekować po zezwoleniu rozmawiających na tym kanale osób można było kontynuować dialog. obecnie jest bałagan wszyscy wszystkich zagłuszają, 19 to kanał ogólny więc bez przejścia na inny kanał dialogi ludzie sobie prowadzą do woli blokując częstotliwość dla kierowców potrzebujących pomocy by w dane miejsce miasta się dostać bez przeszkód. No i najgorsze można by powiedzieć plaga to zabawy poprzez CB, wyzwiska pod adresem innych użytkowników itp. Jednym słowem ogólny brak porządku. A kierowcy łamiący nagminnie prawo to nie tylko z anteną CB.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): vegasic -

na kazdym legalnie kupionym sprzecie (radio CB) masz naklejke w jezyku polskim potwierdzajacym swiadectwo homologacji wiec nie trzeba nic wozic, nawet telefony komorkowe maja takie cos pod bateria, sluchacie bzdur i sie nakrecacie, wytykacie autorowi nieznajomosci przepisow a sami nie znacie
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Lacki -

To co teraz robi POLICJA to jest czyste nekanie kierowcow!!!
Wkrotce zatrzyma mnie sprzataczka z Ukrainy i wlepi mandat!
Kontrola TYLKO papierow OC,prawko!!!
Czas wyegzekfowac prawa obywatela,obecnie mamy OKUPACJE Policji na drogach.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): glina -

Pracowałem w drogówce wszystkie środki łączności są "podkręcane" w radiowozach przez kolegów z Wydziału Łączności i Informatyki i po co te bujdy które i tak wyjdą na "światło dzienne".
Odpowiedź (0)

czyli policja kradnie oficjalnie...

Napisał(a): lkhgb -

im wolno nawet z domu wynosic, banda zlodzieji... prawo im pozwala krasc, to kradna..
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz