92
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
92 ppt ?

Pomysły na dania z kalafiora!!! (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Pomysły na dania z kalafiora!!!

Napisał(a): Gość -

Surówka z kalafiora-przepychotka!
Umyty,podzielony na większe kawałki kalafior ścieram na średniej grubości oczkach tarki(wraz z miękkimi częściami ogonków)Posypuję solą(w-g smaku) i mieszam lekko ugniatając.Zostawiam na 10-15 min az lekko zmięknie i puści trochę soku.Dodaję majonez -(nie za dużo,ma on połączyć masę i dać odrobinę smaku),2 łyżki śmietany,troszkę cukru,pieprzu do smaku.Smak zależy od przypraw-można dorzucić coś od siebie np.odrobinę papryki w proszku.Przepyszna jest z posiekaną drobno zieloną pietruszką!Smaczne i zdrowe!

Średniej wielkości kalafior trzeba zaparzyć we wrzątku ok.5 min (włożyć do garnka głąbkiem do dołu,bo to on jest najdłużej twardy) w osolonej wodzie.Wyjąć z gara i niech sobie odcieka.Ok.1/2 kg mielonego mięsa przygotować jak na kotlety mielone( ja w wersjii kalafiorowej lubię bardziej pikantne) A teraz to już tylko trzeba wpychać porcyjki mięska między różyczki kalafiora (całego,nie podzielonego!)aż do wyczerpania nadzienia(ja upycham na maxa bo lubię mięso)Na dno gara wlewam troszkę wody,wkładam kilka liści kapuścianych(izolacja kalafiora od przypalenia się!)daję trochę tłuszczu(oliwa lub masło lub oba razem) i duszę pod przykryciem ok 30 min.( ewent.dolewać wody w miarę wyparowywania)(Mięso nie powinno być surowe)
Dużo pisania a tak naprawdę robi się tę potrawę dosyć szybko. Już tylko ziemniaczki,zieleninka dp posypania wszystkiego i kalafior znika z talerzy!
Smacznego!

Kalafior w cieście: robisz ciasto takie jak naleśnikowe ale dużo gęstsze, przyprawiasz do smaku solą, pieprzem, ziołami, maczasz małe różyczki kalafiora i smażysz na głębokim tłuszczu. W identyczny sposób można zrobić brokuły. Przepis podał mi pewien wietnamski kucharz, pychota :)

Napisał(a): -

Uwielbiam sałatkę z kalafiorem,a przepis mam od koleżanki.Kalafior gotuję tak by był średnio twardy i dzielę na małe różyczki,czerwoną paprykę kroję w kostkę,z pomidora oddzielam pestki z miąższem,a resztę kroję w kostkę,ser żółty i jajka na twardo również w kostkę.Całość mieszam z majonezem i przyprawiam do smaku.Można dodać różne kolory papryk,a także posiekany szczypiorek.Nie daję miąższu z pomidora bo wtedy sałatka nie robi się taka "ciapowata"....A jak gotujecie kalafior?bo ja z cukrem,solą i octem(aby nie ciemniał).

Robię też kotleciki z kalafiora który został np. z poprzedniego dnia.Kalafior zmielić lub rozgnieść widelcem,połączyć z namoczoną w mleku i odciśniętą bułką,dodać jajka,posiekany szczypior lub usmażoną cebulę koperek,przyprawy.Gdyby masa była zbyt rzadka można dodać trochę tartej bułki.Uformować małe kotleciki,obtaczać w tartej bułce i smażyć na złoty kolor.Można też najpierw zanurzyć w roztrzepanym jajku,a dopiero potem w bułce tartej.

Brukselkę najczęściej się je polaną bułką tartą,ale mam jeszcze nie wypróbowany przepis na zapiekankę z brukselki.25 dkg mąki,50 g drożdży,pół szklanki mleka,5 łyżek oleju,sól,50 dkg brukselki,4 jajka,pół szklanki jogurtu,3 ząbki czosnku,szczypta gałki muszkatołowej,pieprz.Do mąki dodać rozkruszone drożdże ,ciepłe mleko,olej,sól i wyrobić ciasto.Uformować kulę,obsypać mąką,przykryć ściereczką i odstawić na 30 minut do wyrośnięcia.Umyta brukselkę gotować 10 minut w osolonym wrzątku.Jajka wymieszać z jogurtem,gałką,zmiażdżonym czosnkiem i doprawić solą i pieprzem.Ciasto ponownie zagnieść i rozwałkować na grubość 1 cm,przełożyć do natłuszczonej owalnej formy.Brukselkę nałożyć na ciasto,polać masą jajeczną,piec 40 minut w temp.200 stopni.JAK WYPRÓBUJECIE DAJCIE ZNAĆ.

różyczki kalafiora obgotować w osolonej wodzie, odcedzić i wystudzić, następnie dodać kukurydze z puszki posiekany koperek, 3-4 ząbki czosnku przeciśniętego przez praske na koniec dodać majonez i doprawić solą i pieprzem
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co zrobić z kalafiora
  • dania z kalafiora
  • danie z kalafiora
  • co można zrobić z kalafiora
  • potrawy z kalafiora
  • co mona zroci z kalafiora
  • co można zrobic z kallafiora
  • co zrobic na obiad z kalafiora
  • co zrobic z kalaafiora
  • co mozna zrobic zkalafiora
  • co ugotowac z kalafiora
  • co mozna zrobic z kalafiora
  • pomysł na kalafiora
  • dania z kalafioru
  • kalafior pomysly
Do góry strony: Pomysły na dania z kalafiora!!!