1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń40 tys.
  • Odpowiedzi320
  • Ocen na +1 tys.
1 tys. ppt ?

posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie (321)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie

Napisał(a): ~pawel -

Co ciekawe, projekt ustawy już zaopiniowała pozytywnie sejmowa komisja ustawodawcza. A środowiska lewicowe już zaczynają atak.
Projekt ustawy autorstwa posłów Kukiz'15 powstał już rok temu. Zakłada on, że dostęp do broni mieliby wszyscy bez wymaganych dotychczas badań psychologicznych i wywiadu środowiskowego, przeprowadzanego przez policję. Wystarczyłoby zaświadczenie od lekarza rodzinnego. Pozwoleń nie będzie wydawać już policja, lecz urzędnicy starosty lub prezydenta miasta.

Posłowie Kukiz'15 twierdzą, że "broń jest prawem przyrodzonym człowieka", oraz że "to państwo musi udowodnić, że ktoś nie może broni posiadać" a testy psychologiczne tylko "nabijają kieszenie specjalistów".
INTERIA.PL

Re: posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie

Napisał(a): egle -

to dobry pomysł, teraz jak takiemu zajedziesz drogę albo przez przypadek wymusisz pierwszeństwo na drodze, to zamiast delikatnie obić Ci mordke, wyciągnie giwerę i strzeli...

zdecydowanie nie nabijajmy kieszeni psychologom, Polacy przecież na każdym kroku udowadniają swoją mądrość, zasługują by nabijać jedynie broń, jak np., sąsiad będzie wrzucał smieci do ich śmietnika...

a niektóre koncerny to już zacierają ręce, zę im nabiją za chwilę kieszenie...

Re: posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie

Napisał(a): Air842 -

egle to dobry pomysł, teraz jak takiemu zajedziesz drogę albo przez przypadek wymusisz pierwszeństwo na drodze, to zamiast delikatnie obić Ci mordke, wyciągnie giwerę i strzeli...

zdecydowanie nie nabijajmy kieszeni psychologom, Polacy przecież na każdym kroku udowadniają swoją mądrość, zasługują by nabijać jedynie broń, jak np., sąsiad będzie wrzucał smieci do ich śmietnika...

Kukiz ? partia jednego dnia ,, Ja nie mam instynku zabijania ,ale czasami to noz sami sie otwiera ,a teraz bym miala bron ,, kukiz? oj kukiz ? po co na siebie wydawac wyrok

Napisał(a): ~tak -

Powinno być u nas z bronią tak jak w USA albo w Szwajcarii a nawet lepiej.
Broń bez pozwolenia, nierejestrowana, bo tylko takiej można użyć w razie wojny obronnej.
Broń rejestrowaną okupant zabierze.

Napisał(a): ~heh -

Lewactwo by na wszystko zrobiło pozwolenia. Na piły łańcuchowe i kosiarki do trawy...
Broń CP jest Polsce od 2004 r. bez pozwoleń i rejestracji a nikt nie strzela po ulicach.
Kukiz ma rację.

Napisał(a): ~old -

"GW" zapytała nawet generała Romana Polko, którego ostatnie wypowiedzi (zwłaszcza atakujące obecny MON) można włożyć do worka z napisem: absurdalne, co sądzi o pomyśle: - Polska stanie się Dzikim Zachodem - mówi dziennikowi.
http://telewi(...)03.html

Polko nie wie, że na dzikim zachodzi rocznie ginęło w strzelaninach tylko kilka osób.
Dlaczego tak mało?
Bo niemal każdy nosił broń. Niektórzy po kilka sztuk.
Masowe morderstwa były w NY gdzie zakazano posiadania broni.

Napisał(a): ~Brania -

Pomysl jest bardzo dobry. Wbrew rykowi głupich lewaków - w Polsce obecnie można posiadać legalnie broń, bez żadnego pozwolenia. Jest to broń czarnoprochowa i jej repliki (widac na zdjeciu). Obecnie w Polsce jest 200 000 sztuk tej boni , nigdzie nie rejestrowanej (bo nie potrzeba) ... i jakos nie slychac zeby ludzie sie mordowali stadami. Pomysl Kukiza cywilizuje spoleczenstwo, gdzie bandyci nie maja zadnych problemow z dostepem do broni, a zwykli obywatele idą do więzienia za użycie noża w samoobronie. Popieram
Załączniki:

Napisał(a): taie -

egle to dobry pomysł, teraz jak takiemu zajedziesz drogę albo przez przypadek wymusisz pierwszeństwo na drodze, to zamiast delikatnie obić Ci mordke, wyciągnie giwerę i strzeli...

No i nie pomijaj dwu podmiotów -
-KLER -pogrzeby
-Przedsiębiorstwa pogrzebowe (cały przemysł od ubrań po trumny i wieńce)
A może po to do Polski jeździł "komiwojażer" ? - magazyny pełne.

Zanim zaczniesz reklamować produkty koncernów zbrojeniowych przeczytaj sobie artykułhttps://wiado(...)031681a
A wbij sobie w "łeb" to zdanie
" W ostatnich 45 latach broń palna zabiła więcej Amerykanów niż wszystkie wojny"

Napisał(a): XXXXXXXXXXXXXXX -

Powinniśmy się więc domyślać że kukizów sponsoruje zbrojeniówka? Mając głowę na karku nie trzeba się długo zastanawiać żeby wiedzieć że na takiej ustawie tylko przemysł zbrojeniowy skorzysta a sam polski naród straci. W pierwszej kolejności straci bezpieczeństwo a w efekcie końcowym wolność bo przecież trzeba będzie kiedyś uchwalić restrykcyjne prawo ,,w obronie praworządności i wolności obywatelskiej". Czy te kukizy naprawdę są tak skorumpowane? Czy to naprawdę są aż takie śmieci?

XXXXXXXXXXXXXXX Powinniśmy się więc domyślać że kukizów sponsoruje zbrojeniówka? Mając głowę na karku nie trzeba się długo zastanawiać żeby wiedzieć że na takiej ustawie tylko przemysł zbrojeniowy skorzysta a sam polski naród straci. W pierwszej kolejności straci bezpieczeństwo a w efekcie końcowym wolność bo przecież trzeba będzie kiedyś uchwalić restrykcyjne prawo ,,w obronie praworządności i wolności obywatelskiej". Czy te kukizy naprawdę są tak skorumpowane? Czy to naprawdę są aż takie śmieci?
Uważam że spadające poparcie powoduje szukania wyborców "fanatyków"

XXXXXXXXXXXXXXX
taie Uważam że spadające poparcie powoduje szukania wyborców "fanatyków"
Czyli co?
Za wszelką cenę do żłobu?
Nawet po trupach wyborców?
A mało takich ?
A tragedia sprzed 7 lat ?

Napisał(a): XXXXXXXXXXXXXXX -

taie A mało takich ?
A tragedia sprzed 7 lat ?
Takich jest w polityce sto procent bez jakiegoś minimalnego niemającego żadnego znaczenia promila. Nie wiedziałem tylko że kukizy też tacy są.

Nie wiem o czym sprzed siedmiu lat mówisz. Nawet WCZORAJ to dla mnie bardzo zamierzchła przeszłość której odtworzenie w pamięci byłoby dla mnie pracą niemalże syzyfową a ty mi o jakiejś prehistorii nawijasz ;))) Nie wiem nawet czy fakt jest mi w ogóle znany bo nie mam niczego poza netem w którym nigdy aktualnych wiadomości nie szukam ;))) Mam to wszystko w miejscu z którego z pewnością się nie wydostanie ;))) Czasem się o czymś zupełnie przypadkiem dowiaduję w takich miejscach jak to forum i to wszystko. poza tym czego sam jestem świadkiem lub w czym sam uczestniczę ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie