869
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34 tys.
  • Odpowiedzi271
  • Ocen na +1 tys.
869 ppt ?

posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie (272)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie

Napisał(a): ~eee -

~gim To jest tzw. amerykanizacja. Ma swoje plusy.
Nie widzę powodu, żeby Polak mający 16 lat nie mógł sobie kupić 1 strzałowego kbksu, czy łamanej śrutówki. Bez pozwolenia oczywiście. Jak we Francji.

Staś Tarkowski na 14 urodziny dostał od ojca sztucer ekspres gwintowany, bardzo skuteczny, bo lwa zabił.
To była wówczas norma przed I WŚ, że nastoletni chłopak miał przynajmniej floberta a potem coś powazniejszego np. sztucer.
W okresie międzywojennym w Polsce bez pozwolenia były pistolety kalibru do 7 mm, czyli w praktyce 6,35 mm tzw. kieszonkowe albo kamizelkowe. Do obrony.
Miał bez pozwolenia i zastrzelił Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta Polski.
INTERIA.PL

Re: posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie

Napisał(a): ~gim -

~eee
~gim To jest tzw. amerykanizacja. Ma swoje plusy.
Nie widzę powodu, żeby Polak mający 16 lat nie mógł sobie kupić 1 strzałowego kbksu, czy łamanej śrutówki. Bez pozwolenia oczywiście. Jak we Francji.

Staś Tarkowski na 14 urodziny dostał od ojca sztucer ekspres gwintowany, bardzo skuteczny, bo lwa zabił.
To była wówczas norma przed I WŚ, że nastoletni chłopak miał przynajmniej floberta a potem coś powazniejszego np. sztucer.
W okresie międzywojennym w Polsce bez pozwolenia były pistolety kalibru do 7 mm, czyli w praktyce 6,35 mm tzw. kieszonkowe albo kamizelkowe. Do obrony.
Miał bez pozwolenia i zastrzelił Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta Polski.
Kolego!
Narutowicza zastrzelił szaleniec Niewiadomski i z hiszpańskiego pistoletu Cebra 7,65 mm.
Taki miał plan aby zabić kogoś bardzo ważnego i dostać wyrok śmierci. Na cel brał Piłsudskiego albo Wielowiejskiego gdyby wygrał wybory. Mówił, że do Narutowicza nic osobiście nie miał, nawet go lubił.
To był taki Cyba, który zbił eurodeputowanego z PiS a chciał Kaczyńskiego zamordować.

Napisał(a): Kajetana -

egle
XXXXXXXXXXXXXXX Powinniśmy się więc domyślać że kukizów sponsoruje zbrojeniówka? Mając głowę na karku nie trzeba się długo zastanawiać żeby wiedzieć że na takiej ustawie tylko przemysł zbrojeniowy skorzysta a sam polski naród straci. W pierwszej kolejności straci bezpieczeństwo a w efekcie końcowym wolność bo przecież trzeba będzie kiedyś uchwalić restrykcyjne prawo ,,w obronie praworządności i wolności obywatelskiej". Czy te kukizy naprawdę są tak skorumpowane? Czy to naprawdę są aż takie śmieci?
e tam, zwyczajnie chca pokazac, ze cos robia, wiec rzucaja kontrowersyjne pomysly, ktore i tak skazane sa na porazke, ale glosno o nich w mediach... darmowa reklama jest tez dzwignia sondazy :D
niekoniecznie na porażkę bo projekt ustawy został już zatwierdzony przez sejmowa komisja ustawodawczą. Zatem nie wiadomo jak to sie skończy.

Napisał(a): ~broń -

~heh Lewactwo by na wszystko zrobiło pozwolenia. Na piły łańcuchowe i kosiarki do trawy...
Broń CP jest Polsce od 2004 r. bez pozwoleń i rejestracji a nikt nie strzela po ulicach.
Kukiz ma rację.
Żeby było śmieszniej, to poprawkę o bezpozwoleniowych replikach broni CP przepchnął do Ustawy poseł Bronisław Komorowski. On przynajmniej na temat broni ma zdrowe podejście. Sam POluje i broni się nie lęka. To narzędzie miotające, nic więcej. Tu się naciska, tu wylatuje kulka.
Jak proca albo łuk.

Napisał(a): ~eee -

~broń
~heh Lewactwo by na wszystko zrobiło pozwolenia. Na piły łańcuchowe i kosiarki do trawy...
Broń CP jest Polsce od 2004 r. bez pozwoleń i rejestracji a nikt nie strzela po ulicach.
Kukiz ma rację.
Żeby było śmieszniej, to poprawkę o bezpozwoleniowych replikach broni CP przepchnął do Ustawy poseł Bronisław Komorowski. On przynajmniej na temat broni ma zdrowe podejście. Sam POluje i broni się nie lęka. To narzędzie miotające, nic więcej. Tu się naciska, tu wylatuje kulka.
Jak proca albo łuk.
W czasie samej tylko wojny secesyjnej w USA zginęło od takiej broni cp ok. pół miliona ludzi.
Całe straty to szacunkowo 600 do 850 tys.
W Polsce XXI w. użyto tej broni do przestępstw, było co najmniej jedno morderstwo z colta i prochu z petard oraz kłusownicze zabicie 2 saren. Niewiele tego ale było.
Żeby oddać prawdę to w PRL od 1962 r. można było mieć bez pozwolenia broń wyprodukowaną przed 1850 r. ale tylko oryginały, repliki nie. Strzelali z tego bracia kurkowi np. w Krakowie.

Napisał(a): ~woj -

taie
~toja
taie
~toja
taie Zanim zaczniesz reklamować produkty koncernów zbrojeniowych przeczytaj sobie artykułhttps://wiado(...)031681a
A wbij sobie w "łeb" to zdanie
" W ostatnich 45 latach broń palna zabiła więcej Amerykanów niż wszystkie wojny"
Broń palna zabiła 1,5 mln ludzi, dobre, buahahahaha.
Broń palna biegała po domach i ulicach i zabijała.

Noże zabiły 2 mln ludzi a siekiery zabiły 3 mln. Zabronić POsiadania.

Wczoraj do studzienki wpadła dziewczynka 7 lat i się zabiła. Zasypać kanalizację, bo zabija dzieci...

Lewackie głupoty nie znają granic.
Jak jesteś pełnoletni - to zgłoś się do Legii Cudzoziemskiej - na takich czekają.
Dyskutujmy o broni na rynek cywilny.
Lewactwo by też rozbroiło wojsko i POlicję. Zamiast pistoletów... gwizdki.
Czemu nie wypowiesz się na moją propozycję ?
Ja swoje odsłużyłem , nauczyłem się strzelać z różnej broni (KBKS, TT, KBK AK, RG PPANC)
Wcale mi do nie nie tęskno.
Czas na młodych - jazda do Legii.
Aleś ty durny. Jakie "swoje odsłużyłeś"? Dałeś se gamoniu zrobić przerwę w życiorysie.
Pobór zlikwidowano w niemal całej Europie a w Polsce Tusku to zrobił. Dlatego Tusku wygrał, bo młodzi chłopcy na niego głosowali i ich rodzice i dziewczyny, że pobór do armii zniósł.

Napisał(a): taie -

~woj
taie
~toja
taie
~toja
taie Zanim zaczniesz reklamować produkty koncernów zbrojeniowych przeczytaj sobie artykułhttps://wiado(...)031681a
" W ostatnich 45 latach broń palna zabiła więcej Amerykanów niż wszystkie wojny"

Wczoraj do studzienki wpadła dziewczynka 7 lat i się zabiła. Zasypać kanalizację, bo zabija dzieci...

Jak jesteś pełnoletni - to zgłoś się do Legii Cudzoziemskiej - na takich czekają.
Ja swoje odsłużyłem , nauczyłem się strzelać z różnej broni (KBKS, TT, KBK AK, RG PPANC)
Aleś ty durny. Jakie "swoje odsłużyłeś"? Dałeś se gamoniu zrobić przerwę w życiorysie.
Pobór zlikwidowano w niemal całej Europie a w Polsce Tusku to zrobił. Dlatego Tusku wygrał, bo młodzi chłopcy na niego głosowali i ich rodzice i dziewczyny, że pobór do armii zniósł.
A ty "mądry" ?
INACZEJ .
To czemu płaczecie że UE i Tusk zmniejszyli obronność Polski .
Czemu chcecie dostępu do broni ?
Będziecie łapali za lufy i walili jak kijami bejsbolowymi ?

taie
~woj
taie
~toja
taie
~toja

A ty "mądry" ?
INACZEJ .
A gamoniem to ty jesteś.

Zapiszesz sie zapewne do WOT.
Poszczelasz z nowoczesnych karabinków systemowych MSBS https://pl.wi(...)ek_MSBS a nie z sowieckiego złomu.

"nauczyłem się strzelać z różnej broni (KBKS, TT, KBK AK, RG PPANC) "

buahahahhahaha
na co ci takie szczelanie bałwanie? bedziesz sowieckim zielonym ludzikiem?

uwaga.błędy "szczelanie" celowe

~woj Zapiszesz sie zapewne do WOT.
Poszczelasz z nowoczesnych karabinków systemowych MSBS https://pl.wi(...)ek_MSBS a nie z sowieckiego złomu.

buahahahhahaha

Dzieciaku jak ja byłem w wojsku to na ciebie wróble nie ćwierkały a nie pitol mi o zielonych ludzikach bo to ty jesteś "zielony" w temacie na który się wypowiadasz.
Krzyczycie że UE i Tusk rozbroiły Polskę a wojska się boicie jak ognia.
Ja przynajmniej wiem z której strony pocisk wylatuje a ty będziesz łapał karabin za lufę jak kij bejsbolowy.

taie

buahahahhahaha

Dzieciaku jak ja byłem w wojsku to na ciebie wróble nie ćwierkały a nie pitol mi o zielonych ludzikach bo to ty jesteś "zielony" w temacie na który się wypowiadasz.
Ja przynajmniej wiem z której strony pocisk wylatuje a ty będziesz łapał karabin za lufę jak kij bejsbolowy.
Wytłumacz się jakoś logicznie dlaczego dałeś się jak baran wziąć do wojska, bo zrobiłeś z siebie pośmiewisko na cały internet.
Może byłeś bez zawodu i ambicji a jak ci rezerwa zrobiła dyskotekę, szuwarka i kręcenie wora to nawet prawo jazdy zdałeś. buahahahahaha
Ale mam dziś ubaw z tobą "żołnierzu".

~woj
taie

buahahahhahaha

Wytłumacz się jakoś logicznie dlaczego dałeś się jak baran wziąć do wojska, bo zrobiłeś z siebie pośmiewisko na cały internet.
Może byłeś bez zawodu i ambicji a jak ci rezerwa zrobiła dyskotekę, szuwarka i kręcenie wora to nawet prawo jazdy zdałeś. buahahahahaha
Ale mam dziś ubaw z tobą "żołnierzu".
Nie widzisz że robisz z siebie gimnazjalnego "błazna" ?
Bez odbioru!!!

Napisał(a): ~MASZCZYK -

TAK POPIERAM TEN pomysł, DLACZEGO MAJA MIEĆ DOSTĘP DO BRONI TYLKO OSOBY WYBRANE ,,LUB mafiozi , DLACZEGO NORMALNY MIESZKANIEC POLSKI ,,nie ma prawa swobodnego do kupienia sobie pistoletu,, a zwłaszcza TE ,,OSOBY które odbywałt SŁUŻBĘ WOJSKOWĄ, wiadomo że są oznajmione z obsługą, lub normalni cywile lecz wedle mnie powinni poddani być badaniom PSYCHIATRYCZNYM, ,,,ale ten pomysł POPIERAM ,,,,
« Wróć do tematów
Do góry strony: posłowie Kukiz"15 chcą by dostęp do broni palnej miał każdy obywatel na żądanie