Poszukiwania gazu z łupków w Polsce - raport zaawansowania (7)

Poszukiwania gazu z łupków w Polsce - raport zaawansowania

Temat dotyczy artykułu: Poszukiwania gazu z łupków w Polsce - raport zaawansowania

Najwięcej wierceń poszukiwawczych w Europie jest właśnie w Polsce. - Polska jest od początku liderem poszukiwań gazu łupkowego. Inwestorzy przestrzegają zobowiązań - nie zanotowaliśmy żadnych większych uchybień. Wiercenia w poszukiwaniu gazu łupkowego przyspieszają. - podkreśla nadzorujący proces Piotr Woźniak, Główny Geolog Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Gienek z Tych -

Każdy odwiert to jakbyś wiercił dziurę w głowie Putina.A pogłębiarki portu w Świnoujściu jak urwą północną rurę to KGBowiec Putin ma zawał pewny
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): gość -

już od jakiegoś czasu wiadomo,że łupki to nie taka prosta sprawa jak myślano na początku i żeby cokolwiek z tego było trzeba w to władować mnóstwo kasy. ale u nas przecież kasy w nadmiarze! tylko, szkoda że nie dla obywateli.postanowiłam zainteresować się prywatną emeryturą i skorzystać z usług doradcy w open bo to co się dzieje u nas ostatnimi czasy woła o pomstę do nieba!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Józef -

Wiercą, dziurawią, i się cieszą. Wyssać energię z Ziemi to "tak" ale stworzyć wreszcie coś od siebie i popracować nad energią ze słońca to "nie" ,nie chce się, co? A pobojowisko po zużytych wiertniach w dziedzictwie po nas to kto przejmie? Nasze dzieci, czy amerykańskie? Odpowiedź: Nasze. Czemu nie jesteśmy sprytni i nie wiercimy w Chinach? Przecież doją nas amerykańce jak chcą - wystarczy nam wmówić bajeczkę że to żeby Rosji dać prztyczka w nos. Tyle że my do tego giganta jesteśmy jak mrówka do słonia i sobie możemy pomachać co najwyżej. I to na takich fajnych terenach turystycznych tym ludziom rozkopują glebę wprost tam gdzie mieszkają. Ale farmy wiatrowe też złe, co? Nie chce się zmądrzeć - trzeba uparcie brnąć a potem będzie komunikat. "Nastąpił wypadek wody zostały skażone" I co wtedy? Wtedy będzie kręcenie, że technologia jest ok ale zawinił człowiek itp... Czyli musztarda po obiedzie. A generalnie rzecz biorąc to znowu energia pójdzie w coś co i tak się skończy. Bo po co zainwestować raz a dobrze jak można wiele razy źle? I tak się właśnie dają ludzie robić w konia. ZERO jakiejkolwiek edukacji w tym temacie. Amatorszczyzna do kwadratu aż boli. czyli ruch z gatunku "Najpierw wsiadamy do samochodu i jedziemy a potem dopiero robimy prawo jazdy" Warte to tego całego zachodu i śmiecenia, wiercenia, pompowania chemii itp? W skali kasy tak, ale w skali bezpieczeństwa zdrowia i czystości wód - nie.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): zorientowany -

panie Ministrze-a gdzie narzekanie i wieszczenie klęski?Przecież był Pan ministrem w rządzie PiS/chyba jedynym z którym biznes miał kontakt intelektualny/ i powinien Pan wiedzieć że RP inna niż IV to katastrofa Lato jest za ciepłe ,zima za chłodna a jesięń nie wiadomo dlaczego w IV kwartale roku.....
Odpowiedź (0)

Napisał(a): T -

Chiny mają, my mamy... Po co komu Rosja jak to ruszy i tu i tam?
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz