84
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi27
  • Ocen na +0
84 ppt ?

Praca na czarno - warto? (28)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Praca na czarno - warto?

Napisał(a): krzychu19 -

Po kilku miesiącach poszukiwań pracy, w końcu nadarzyła mi się okazja pracy na budowie. Ciężkiej pracy się nie boję i myślę, ze dałbym radę, bo nawet pomagałem w budowie naszego domu.
Jest tylko jeden zasadniczy problem - to praca na czarno! Bez żadnej umowy i bez ubezpieczenia...

I co teraz mam robić? Czy warto zaryzykować i zarobić naprawdę fajne pieniądze?
Dziewczyna i rodzice mi odradzają, natomiast kolega który tam pracuje bardzo sobie chwali.
A jak wy myślicie?
INTERIA.PL

Re: Praca na czarno - warto?

Napisał(a): gość -

zgadza się branża budowlana to ciężki kawał chleba , tutaj to się pracuje po 10 do 12h dziennie rozliczenie tygodniowe bądź co 2 tygodnie .
Zarobki są dobre ale tylko dla tych co się znają na robocie czyli fachowców pomocnicy to wiadomo mniej maja kasy .

Co do pracy na czarno , tak branża budowlana słynie z tego . Tutaj na 100 firm może 10 da tobie umowę reszta nie . W tym przypadku jest to wina rządu są za małe kary dla pracodawcy jeśli nie da umowy

Sam pracuje w branży budowlanej jako glazurnik posiadający uprawnienia elektryczne i hydrauliczne i wiem jak jest ..
Tutaj nagrywanie nic ci nie da a jak zgodzisz do US to zapłacisz karę że wykonywałeś usługę bez umowy . Przykro mi to stwierdzić ale taka jest prawda .
Moja dobra rada jeśli już podejmiesz pracę u tegoż pracodawcy bierz kasę co tydzień nie będziesz tyle stratny .
Też pracowałem kilka razy na czarno niestety sytuacja zmusiła , nie mogę sobie pozwolić na siedzienie w domu bóg wie ile mam dziecko no i opłaty .

Napisał(a): natalian -

Przede wszystkim uważaj, bo konsekwencje pracy "na czarno" grożą nie tylko pracodawcy, który Cię zatrudnia, ale także i Tobie!!!
Nie gódź się świadomie na taki układ. Pieniądze to nie wszystko. To dużo, owszem, ale nie wszystko. Jakąkolwiek pewność, jakiekolwiek zabezpieczenie trzeba, warto mieć.
Trzymam kciuki, na pewno znajdziesz coś rozsądnego i z umową i z dobrą atmosferą i może troszkę mniejszymi pieniędzmi, ale jednak masz wtedy wszystko inne. :-)
Pozdrawiam!

Napisał(a): -

NIE ! NIE WARTO - Sam bardzo dużo ryzykujesz, a na dodatek, szkodzisz tym, pozostałym, co takiej pracy nie przyjmują ! Dlaczego taka praca istnieje ? Odpowiedź jest bardzo prosta, bo znajduje chętnych i chyba ważniejsze, bo jest przyzwolenie rządu ! Taka praca nie jest rozwiązaniem dla ciebie, ryzykujesz bardzo dużo, jeżeli ci się coś stanie- nie jesteś ubezpieczonym, nie dostaniesz , żadnego odszkodowania, nie przysługuje ci leczenie( niezgodność z konstytucją ), nie masz środków na emeryturę ! Pracodawca najczęściej oszust może ci nie wypłacić pensji lub zmienić jej wysokość ! Nasuwa się więc zasadnicze pytanie- Dlaczego taka praca istnieje, dlaczego rząd nie przeciwdziała patologii, dlaczego organy do tego powołane tolerują to, przecież łatwo to sprawdzić ? Odpowiedź jest banalna- jest to na rękę kolesiom rządzących, układom mafijnym- mają tania siłę roboczą, murzynów, by dorobić się fortun jak najszybciej ! Miłego dnia :)

Też mam z tym problem,pracowałem na czarno jako kierowca w branży budowlanej przez 9 miesięcy. na początku grudnia "szef" powiedział iż mnie "zwalnia".Nie otrzymałem przez ten okres ubrania i obuwia roboczego,żadnych środków czystości. Żadnych świadczeń urlopowych i wynagrodzenia za kilka dni pracy w grudniu.Poszedł bym z tym gdzieś np do Sądu Pracy?.,ale szukam informacji jakie konsekwencje także mnie czekają?

nie polecam.Sam pracowałem i nie dostałem jak również inni wszystkich pieniędzy.jeżeli praca /stawka za godzinę lub dniówka byłaby powiększoną o VAT to się opłaci.tylko taki pseudo pracodawca tego nie robi i wykorzystuje nas jako siła tania robocza.zawsze znajdzie się jakiś dureń że będzie chciał tak pracować.nigdy nie masz pewności czy ci wypłaci wszystkie pieniądze oraz znajdzie jakieś wymówki że słabo pracowałeś.Właściwie to jestem nikim dla takiego pracodawcy i kurą znoszącą dla niego jajka w zamian za plewy(tak w przenośni).i nic takiemu gościowi nie zrobisz bo musisz to udowodnić lub mieć światków. w najlepszym razie polecam nasłać inspekcję pracy nie z twojego miasta czy gminy tylko z jakiegoś odległego miasta w twoim województwa

Twoje ryzyko:
- żadnych dowodów na zawarcie umowy (możliwy brak wypłaty)
- brak zabezpieczenia na wypadek choroby, uszczerbu na zdrowiu itp., brak podstaw do emerytury, renty itp.
- jeśli nie zgłosisz dochodu do opodatkowania to kara grzywny (jak zgłosisz to w sumie składasz donos na zatrudniającego)

Z doświadczenia swojego i innych wiem. Że praca na czarno jest bardzo dobrze płatna, ponieważ Państwo nas tak "nie okrada". Z drugiej strony jest stres jeśli chodzi o wypłatę.

Co wy chrzanicie
praca na czarno w branży bydowlane jest na gminie stosowana przez pracodawców .
Wypłaty są tygodniówki czyli 5 dni pracujesz bądź 5,5 dnia do soboty i dostajesz kasę jak tak pracowałem i dostawałem w każdy piątek wieczorem pieniadze czyli 750 zł tygodniowo stawka 15 zł za godzinę

Tutaj jak ktoś wspomniał kary są zbyt niskie dla pracodawców bo co pracodawca zapłaci od 500 do 2000 kary jeśli zarabia tygodniowo na remontach do 20 tyś zł bo ma kilka robut

Jeśli chodzi o stres , powiem tak jest stres ale to kwestia się dogadania z pracodawcą że bierzesz tygodniówkę . W razie czego jesteś o jeden tydzień w plecy

Napisał(a): przemo120 -

Wiesz jeśli nie możesz znaleźć nic innego to praca na czarno nie jest zła, tyle że trzeba uważać bo nie jest się ubezpieczonym :/ kiedyś też pracowałem przez chwilę na budowie i poznałem starszego kolesia który ponad 15 lat na czarno na budowie pracował. Niby nic złego tylko co później z emeryturą ???

przemo120 Wiesz jeśli nie możesz znaleźć nic innego to praca na czarno nie jest zła, tyle że trzeba uważać bo nie jest się ubezpieczonym :/ kiedyś też pracowałem przez chwilę na budowie i poznałem starszego kolesia który ponad 15 lat na czarno na budowie pracował. Niby nic złego tylko co później z emeryturą ???
tak ale czy pracujesz na czarno czy legalnie też nie wiadomo czy dostaniesz emeryturę
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca na czarno forum
  • praca na czarno forum 2017
  • warszawa praca na czarno opinie
  • Praca na czarno opinie
  • praca na czarno na budowie
  • stawka za godzinę pracy na czarno
Do góry strony: Praca na czarno - warto?