22
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń837
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +22
22 ppt ?

praca przez internet (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

praca przez internet

Napisał(a): ~kola -

Praca przez internet jest dla mnie bardzo trudna. Niedawno podjęłam nową pracę, w której głównie pracuje się zdalnie. Na początku uznałam to za atut tej oferty. Byłam taka podekscytowana, aż do czasu! Po pierwszym tygodniu nie mogę się przestawić na taki tryb. Wcześniej wychodziło się na 8h. Praca to była praca, a dom to był dom. Dwa światy. W domu odpoczywałam od pracy, a w pracy od spraw domowych. Przy pracy przez internet tak się nie da. Wszystko się miesza. Już nie wspominając, że starsze pokolenie nie ma pojęcia co to znaczy praca przez internet. Uważają, że jak jestem w domu to nie pracuje. To tylko dolewa oliwy do ognia. Powiedzcie jak to sobie uporządkować? Jest to dla mnie nowa sytuacja. Może po prostu nie umiem się zorganizować. Macie jakieś doświadczenia? Jak pracowac przez internet efektywnie? Dziękuję za wszystkie rady.
INTERIA.PL

Re: praca przez internet

Napisał(a): karolinakk -

Też pracowałam w domu i wiem, z czym to się wiąże.
Przede wszystkim - jeśli używasz prywatnego komputera do pracy, zadbaj o to,aby mieć oddzieny profil w przeglądarce i o to, by zapisywać wszystkie pliki tak, by nie mieszały się z prywatnymi.
Po drugie - wydziel miejsce do pracy. Jeśli w domu masz możliwość wygospodarowania całego pokoju tylko do pracy to wykorzystaj tę szansę. W innym przypadku zaaranżuj swój kącik pracy i używaj go wyłącznie podczas, gdy wykonujesz zawodowe obowiązki. Nie pracuj siedząc w fotelu czy leżąc na kanapie, bo od tego rzeczywiście można zwariować. Wszystko będzie ci się kojarzyło wyłącznie z pracą.
Staraj się unikać sytuacji, które będą Cię rozkojarzały, np. włączona pralka, gotująca się zupa itp. itd. Nie wykonuj w czasie pracy domowych obowiązków. Mimo że jesteś w domu to jednak pracujesz, a inne sprawy załatwisz po godzinach :)
To wszystko brzmi dość skomplikowanie, jednak naprawdę pomaga.

Napisał(a): ~kola -

karolinakk Też pracowałam w domu i wiem, z czym to się wiąże.
Przede wszystkim - jeśli używasz prywatnego komputera do pracy, zadbaj o to,aby mieć oddzieny profil w przeglądarce i o to, by zapisywać wszystkie pliki tak, by nie mieszały się z prywatnymi.
Po drugie - wydziel miejsce do pracy. Jeśli w domu masz możliwość wygospodarowania całego pokoju tylko do pracy to wykorzystaj tę szansę. W innym przypadku zaaranżuj swój kącik pracy i używaj go wyłącznie podczas, gdy wykonujesz zawodowe obowiązki. Nie pracuj siedząc w fotelu czy leżąc na kanapie, bo od tego rzeczywiście można zwariować. Wszystko będzie ci się kojarzyło wyłącznie z pracą.
Staraj się unikać sytuacji, które będą Cię rozkojarzały, np. włączona pralka, gotująca się zupa itp. itd. Nie wykonuj w czasie pracy domowych obowiązków. Mimo że jesteś w domu to jednak pracujesz, a inne sprawy załatwisz po godzinach :)
Dzięki! Niby takie trywialne, ale jak się w to wczytałam to ma sens. Niestety, nie mam możliwości zaaranżowania sobie biura. Korzystam z biurka przy którym siedzę jak robię prywatne rzeczy. A jeśli chodzi o komputer to mam służbowego laptopa. Zastanawia mnie też jak podejść do najbliższych, żeby zrozumieli co to znaczy praca w domu. Mam świadomość, że tak samo wyglądam jak robię coś dla siebie siedząc przy kompie, ale bez jaj. Czasem mam wrażenie, że starsze pokolenia uważają pracę tylko fizyczną. A praca przez internet to też praca!

Napisał(a): karolinakk -

~kola
karolinakk Też pracowałam w domu i wiem, z czym to się wiąże.
Dzięki! Niby takie trywialne, ale jak się w to wczytałam to ma sens. Niestety, nie mam możliwości zaaranżowania sobie biura. Korzystam z biurka przy którym siedzę jak robię prywatne rzeczy. A jeśli chodzi o komputer to mam służbowego laptopa. Zastanawia mnie też jak podejść do najbliższych, żeby zrozumieli co to znaczy praca w domu. Mam świadomość, że tak samo wyglądam jak robię coś dla siebie siedząc przy kompie, ale bez jaj. Czasem mam wrażenie, że starsze pokolenia uważają pracę tylko fizyczną. A praca przez internet to też praca!
Też miałam ten problem! Wszyscy myślą, że jak się siedzi przed komputerem to dla przyjemności :) Niestety tutaj po prostu trzeba tłumaczyć, nie znalazłam sposobu na to, żeby przekonać rodzinę, że jednak pracuję...

Napisał(a): ~nosa -

Wiecie co.. wydaje mi się, że problem z osobami starszymi jest taki, że oni nigdy nie pracowali przez internet, po prostu nie mieli takiej okazji. Jeśli w ogóle istnieją w internecie to tylko jest to dla nich forma rozrywki. Trzeba to po prostu zrozumieć, bo jakby nie było to niech ich wina. Byleby nie zatruwali życia i dali spokojnie pracować.. ;)

Napisał(a): rukola -

Ja też przyznaję, że praca przez internet (czy jak ktoś woli praca zdalna) mimo wielu plusów wymaga naprawdę dobrej organizacji. A co do pokolenia, któremu trudno zrozumieć pracę przez internet to chyba nie ma na to rady. Ewentualnie można spróbować podjąć spokojną rozmowę dotyczącą tego, jaka jest definicja pracy w ogóle.. ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: praca przez internet