Pracownicy 50 plus poszukiwani. Czy uda im się zapełnić lukę na rynku pracy? (469)

Pracownicy 50 plus poszukiwani. Czy uda im się zapełnić lukę na rynku pracy?

Temat dotyczy artykułu: Pracownicy 50 plus poszukiwani. Czy uda im się zapełnić lukę na rynku pracy?

​Prawie każda firma w Polsce zatrudnia osoby po pięćdziesiątym roku życia - deklaruje to aż 94 proc. pracodawców. Przedsiębiorstwa coraz częściej sięgają po dojrzałych pracowników, ponieważ na rynku zaczyna brakować kandydatów z innych grup wiekowych. Pracodawcy mogą jednak skorzystać na tej sytuacji. Pracownicy 50 plus są bowiem uważani za lojalnych oraz chętnie dzielących się wiedzą z młodszymi kolegami.

Komentarze (469)

Dodaj komentarz

Napisał(a): 52 lata -

To może mnie ktoś zatrudni powiedzmy za 3,5 tysiąca na rękę.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): 50 plus -

To jakaś bzdura. Zwalniają jeszcze przed okresem ochrony a ze znalezieniem pracy jest makabra. Wiem to z wlasnego doświadczenia. Pół swojego zycia poświęciłem dla firmy. Najpierw nagrody i coraz wieksze plany. A potem wypowiedzenie i nawet słowa dziękuję od szefów nie usłyszałam. A poszukiwanie nowej pracy nikogo nie interesuje osoba 50 plus. Czyli wielka sciema
Odpowiedź (0)

Napisał(a): taka prawda -

A mnie zwolnili w wieku 53 lat a żonę w wieku 56 ,grupowo. Zostawili samych mlodych
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): gtfsdg -

prawda jest taka że w polsce brak miejsc pracy jest spowodowany zbyt małą liczbą obecnie działających firm w kraju. firm jest za mało. pracowników za dużo. aby zmniejszyć liczbę bezrobocia (statystyki) stworzono cały program wygnania polaków na zachód - jednak jak się okazuje pracę tam raczej znajdują ludzie bez wykształcenia albo z wykształceniem zawodowym. wyższe wykształcenie nie wchodzi w grę - trudno taką ofertę dostać za granicą polakowi (oszywiście są i takie przypadki). dlatego dziś na rynku mamy brak robotników ale wielu wykształciuchów o normalnej pracy w zawodzie może dziś tylko pomarzyć.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Adam -

Jakie bzdury.mam 54 i słyszę że jestem już za stary.nikt mnie nie chcę zatrudnić
Odpowiedź (0)

Napisał(a): baca -

Jedyne wyjście to przeszkolić się, zdobyć jakiś atrakcyjny i dobrze płatny zawód i otworzyć własną działalność a nie siedzieć i narzekać. DO NAUKI NIEZARADNE PIĘĆDZIESIĘCIOLATKI. PRZECIEŻ PISZECIE ŻE JESTEŚCIE TACY ZDOLNI I OPERATYWNI, LEPSI NIŻ MŁODZI.
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): Work -

Wystarczy się przeszkolić, mając dobry zawód nie trzeba być niewolnikiem u kogoś.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): jola -

Stary pracownik już jest ślepy, głuchy, nie ma refleksu i orientacji, nie potrafi przyswajać nowej wiedzy. Bazuje tylko na tym czego się kiedyś nauczył, jest zacofany. Po co komu taki pracownik.
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): qwerty -

Ze starszymi pracownikami są same problemy i kłopoty. Zatrudnić łatwo ale zwolnić jak się nie nadaje, trudno.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): work -

Do tych co piszą o wyzysku. Najlepiej otwórzcie własną firmę to nie będziecie musieli nikogo prosić o pracę i po problemie.
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz