571
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń44 tys.
  • Odpowiedzi92
  • Ocen na +137
571 ppt ?

Prezydent w końcu sprzeciwia się PiS (93)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Prezydent w końcu sprzeciwia się PiS

Napisał(a): ~Oligarcha -

W końcu nasz Prezydent się postawił i pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko wyborców PiS. Czy przyniesie mu to wygraną w wyborach? Czy to skuteczny ruch? Okaże się, a to cytat:
Jestem przekonany, że jeżeli tylko PiS będzie chciało żeby reforma była, to ona będzie. O tym mogę zapewnić. Bardzo dobra dla Polski przede wszystkim

To być może nieco odmienne spojrzenia wynikające także z roli, jaką się sprawuje. Większość parlamentarna ma pewną rolę, to partia polityczna, która ma swój program i swoją wizję, ma do niej prawo, ale prezydent jest prezydentem RP. W związku z czym musi patrzeć na różne punkty widzenia, jakie w Polsce są reprezentowane, choć oczywiście mam swoje przekonania i mogę powiedzieć, że mam problemy z KRS od samego początku. One wynikały z odmiennego punktu widzenia jeżeli chodzi o to, kto powinien być sędzią i jakie są obowiązki człowieka, który wykonuje służbę sędziego" – stwierdził podkreślając, że od początku kadencji odrzucił 10 kandydatur sędziowskich przysłanych przez KRS.

– Ten konflikt mój z KRS cały czas trwa, bo ja bardzo wiele wątpliwości w międzyczasie zgłosiłem co do różnych decyzji, które KRS podejmuje. No i dzisiaj ta decyzja z zeszłego tygodnia dot. młodych ludzi, asesorów, absolutnie skandaliczna, bo pamiętajmy

Ja mówię: dlaczego robicie tak, że idziecie w całkowicie monopartyjny wybór? Nie powinno tak być. W KRS powinni być ludzie czy wskazani przez różne ugrupowania. Po to, żeby była tam multipartyjność, żeby nie było tego wrażenia, że jeżeli dokonuje się wyboru sędziów do KRS w Sejmie, to że to jest wybór jednopartyjny. Ludzie powinni mieć poczucie, że to wybór szeroki i o to mi chodziło. Tu jest cała istota. Jestem przekonany że PiS powinno mieć dzisiaj możliwość wyboru większości sędziów do KRS, bo ma większość – mówił prezydent.
INTERIA.PL

Re: Prezydent w końcu sprzeciwia się PiS

Napisał(a): ~gość -

~inka A ja tam wolę wszystko inne, byle nie PiS. Prezydent nie powinien należeć do żadnego ugrupowania politycznego, powinien być natomiast NIEZALEŻNY POLITYCZNIE.
Kto w takim razie wybierałby takiego i kto robiłby kampanię wyborczą ? utopia a powiedzenie byle nie PiS głupota.

Napisał(a): ~tytus -

Pis zaczyna blokowac poprawki prezydenta ,ale to obroci sie przeciwko kaczynskiemu,
zobvaczycie ze tak bedzie ,jesli pis nie przyspieszy zmian ,robi to specjalnie bo mysli ze to zaszkodzi prezydentowi ,powodzenia panie duda[b][/b]

Napisał(a): ~zenon60 -

~gość
Air842 Bardzo wspolczuje p.prezydentowi Dudzie .. Tak sie nie da pracowac . a On ciagnie ten motloch ... A juz wywiad w TV Trwam to skandal dla Kosciola .. Rydzyk dal z siebie wszystko .zeby mu dopisac pare minusow .
Skandal to jest jak polskojęzyczna durna baba zmieniająca pampersy szwabowi zabiera głos w sprawach o których nie ma pojęcia.
Żebyś ty miał chociaż trochę pojęcia o czym kolwiek co ta Pani...

Napisał(a): ~SOL -

~XY D Nie powinien się przeciwstawiać PIS-owi,bo go wylansował.Teraz blokuje najważniejsze ustawy dot.wymiaru sprawiedliwości.
CO TAM CI CO NA NIEGO GLOSOWALI CO TAM CI CO GO WYSTAWILI CZA SIE PODLIZYWAC TYM CO TO GO NAZWALI ADRIANEM KASCIE A POLSKA CO TAM POLSKA PRZECIEZ MY TYLKO TU MIESZKAMY A LUDZIE GO BRONILI GDY WYLEWALI NA NIEGO POMYJE TO SIE ODWDZIECZYL NO COZ ADRIANEK W PAMPERSIE CHCE ZOSTAC CYSORZEM PO CO BEDZIE RZAD WYSTARCZY ADRIANEK W KROCIUTKICH SPODENKACH

Napisał(a): ~seba -

Ten sam prezydent we wczorajszym wywiadzie dla tv pewnego biznesmena z Torunia powiedzał, że "jak PiS zechce przeprowadzić reformę sądownictwa w Polsce to ona się odbędzie". Widać od razu, że to taki dr Jeckyll & Mr. Hyde w tym kraju między Bugiem a Odrą.

Napisał(a): ~jasiu -

w końcu ten Duda odpowie za opóżnienie reformy sadowniczej,i trzymanie strony żydowskiej exstremy z KRS i SN.Niech nie mysli ze ma do czynienia z głupim narodem.Za te oszustwa i niedotrzymanie obietnicy wyborczej ten kornbacher-duda drogo zapłaci.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Prezydent w końcu sprzeciwia się PiS