25
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń306
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +18
25 ppt ?

problem z dłużnikiem (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

problem z dłużnikiem

Napisał(a): marek80 -

Układałem gościowi na podwórku kostkę brukową. Zapłacił połowę umówionej kwoty i ustaliliśmy, że druga część odda jeśli sam dostanie pieniądze od kontrahentów. Zaglądałem do niego przez pół roku prosząc o zwrot kasy i nic. Założyłem sprawę, zobowiązał się zwrócić w ustalonym terminie i nadal pogrywa sobie zemną. Zastanawiam się czy nie oddać jego zadłużenia do krajowego rejestru wierzytelności bo słyszałem, że z firmami windykacyjnymi różnie bywa. Ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie?
INTERIA.PL

Re: problem z dłużnikiem

Napisał(a): Outsider82 -

Jeżeli dłużnik Cie zbywa i olewa zamiast podać powody zwłoki, nie wahaj się. Rozumiem gdyby miał jakieś wielkie kłopoty - wtedy ostrożnie.

Ale jeżeli nawet nie chce z Tobą rozmawiać? W imię czego Ty, twoja firma i pracownicy macie cierpieć dla czyjegoś zysku?

Nie ma litości, dla ... ;)

A jak nie odda, to może idź i zdemontuj mu połowę kostki? ;)

Napisał(a): Edytt5 -

Ja też poczekam na pomysły, bo mam podobny problem. Sprawę w sądzie wygraną, komornik nic nie wskórał ... a ja już czasem się zastanawiam że skoro w tym kraju można okradać innych zgodnie z literą prawa.... to może trzeba zatrudnić "ruską mafię" nich ściągnie dług.

Napisał(a): Outsider82 -

Oczywiście co oczywiste, ale muszę to napisać - to co napisałem dotyczy sytuacji kiedy na prawdę ktoś zamawiał usługę, ty wykonałeś tę usługę i należy Ci się zapłata ;)

Wiem, teoretycznie oczywiste, ale ludzie mówią i robią różne rzeczy ;) A potem się usprawiedliwiają że zrobili co ktoś im poradził ;)

Napisał(a): Wangraf -

marek80 Zastanawiam się czy nie oddać jego zadłużenia do krajowego rejestru wierzytelności bo słyszałem, że z firmami windykacyjnymi różnie bywa. Ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie?
robią w gacie jak widzę się w jakimś zestawieniu dłużników :)

użerałem się z kilkoma niepłacącymi
i to nawet nie firmami bo raz podpisałem umowę z gościem który zawiesiła działalność i nie mogłem uzyskać hajsu za zlecenie.

Napisał(a): martawolanska -

Firmy czy nawet osoby fizyczne boją się takich elektronicznych giełd długów.
Świadomość tego, że kolejna strona pod stroną firmy informuje o jej zadłużeniu czy nawet to, że ktoś może kupić ich dług działa niczym wstrząs.
Uważam to za dobre rozwiązanie jeśli nie istnieją inne możliwości zwrotu pieniędzy.

Napisał(a): roocky -

Niestety, każda firma prędzej czy później trafi na nieuczciwego kontrahenta, który nie ma zamiaru opłacać faktur. W takim przypadku nie ma co czekać tylko zgłosić się do jakiejś firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu należności. Dobrze by było, gdyby była to kancelaria prawno-windykacyjna - coś w stylu Koksztysa, bo wtedy jest gwarancja skuteczności i tego, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem :)
Załączniki:

Napisał(a): krzych35 -

Mnie facet nie zapłacił nic z pięciu tys.Prośby,groźby na nic.Śmiał sie w twarz.Sprawa ciągnęła sie około roku.Jadę do niego po raz nasty.I nic jak zwykle.Odchodząc od jego furtki podbiegł do niej piesek jego żony.No to psa pod pachę i do domu.Za godzinę pod moimi drzwiami on i jego zapłakana żona.Błagała aby oddać psa(jakaś super rasa jaksię okazało).Okładała męża po twarzy i wyzywała go od zlodziei i oszustów.Facet natychmiast zapłacił 5 tys.+2tys odsetek.Żona tylko poprosiła,aby nie opisywac zajścia w necie.Z litości dla tej kobiety nie podałem miejscowości i nazwisk.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • mam problem z dluznikiem
Do góry strony: problem z dłużnikiem