Reklama

26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
26 ppt ?

problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

Hej, rozpoczynam dyskusję o problemie powszechnie znanym, a mianowicie o problemach wychowawczych z dziećmi i młodzieżą szkolną,chcę poznać Wasze opinie i jedncześnie dowiedzieć się czy istnieje szansa, żeby ktoś lub coś spowodowało, że tych problemów będzie mniej lub wcale???!!!!
INTERIA.PL

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

Cześć. Hmmm ... problemy wychowawcze. czy masz na myśli - przemoc w szkole, agresję, może jakieś używki, nałogi - papierosy, narkotyki, alkohol ? myślę, że chyba o to ci chodzi. Sądzę, że są to problemy z którymi bardzo często borykają się rodzice, nauczyciele i inni mający doczynienia z dziećmi i młodzieżą. Kto za nie odpowiada - to chyba trudne do stwierdzenia jednoznacznie. Pewnie wszyscy po trochę, po 1 - rodzice mający coraz mniej czasu dla swoich dzieci, te w zamian same stwarzają sobie 'inne formy spędzania czasu wolnego', lub przeciwnie - 2 - nadopiekuńczy rodzice, dzieci po wyjściu z domu uwalniają się i odreagowują. 3- nauczyciele - są jeszcze nauczyciele którym na sercu leży dobro dzieci, próbują je czymś zainteresować, zachęcić do robienia czegoś dobrego, ale są także tacy, którzy sami odliczją czas do dzwonka. Szansa, że coś się zmieni jest, ale (jak zwykle jest jakieś ale) , potrzebna jest współpraca jednych i drugich.

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

masz rację nastka08, żeby cokolwiek mogło się zmienić to muszą współpracować ze sobą rodzice i szkoła ale przede wszystkim musi zmienić się nasza (społeczna) świadomość . Nie może być tak, że kiedy dzieciak narozrabia w szkole to winny jest nauczyciel i rodzic wpatrzony w swoją pociechę atakuje nauczyciela a dziecko głaszcze po główce. Tym sposobem wychowamy bezduszne bachory, pozbawione jakichkolwiek zasad, którym wszystko i zawsze sie należy. Jest to klęska i porażka rodzica. Może zainteresujmy sie bardziej swoimi pociechami, nauczmy ich pewnych wartości, poznawać świat i ciekawości świata. Tak żebyśmy mogli być dumni ze swoich pociech a nie wstydzić się ich
pozdrawiam

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

witam,
no właśnie - myślę, że wiele osób by się z nami zgodziło :) ale byli by też tacy co w zaparte szli by za swoimi dzieciaczkami. Jest też wielu takich , którzy uważają , że to szkoła powinna wychowywać, no a co za tym idzie - powinna sama radzić sobie i rozwiązywać problemy, które w niej powstają (a dokładniej - które stwarzają ich niewinne pociechy).

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): Gość -

Rodzice w pogoni za pieniedzmi nie maja czasu dla swoich pociech. Nieinteresuja sie problemami dziecka. Dzieci zostawiane sa same sobie... Coraz wiecej dzieci zapaliła pierwszego papierosa i wypiła pierwszy alkohol już w szkole podstawowej. To straszne!!! Dzieci chcą zapomnieć o kłopotach w szkole, o niezbyt fortunnych pierwszych związkach i relacjach z rówieśnikami, czują się nierozumiani przez dorosłych - rodziców, nauczycieli.

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): Gość -

cześć,
nawiązując do nurtującego nas wszystkich problemu jakby to wychować lepsze społeczeństwo, bo przecież jest to "nasza" przyszłość, i młodzi ludzie dzisiaj za parę lat będą "treścią"narodu polskiego i taka jest kolej rzeczy oczywiście o ile nie emigrują do Irlandii. Byłoby wszystkim miło gdyby młodzi dzisiaj ludzie wyrośli na wspaniałe osoby. Dlatego warto o to zadbać tu i teraz. Zacznijmy od szkoły, w której powinny rozwijać sie młode talenty, w której dowiadując się o nowych przedmiotach jak chemia, fizyka, poznając literaturę i piękno jakie z niej płynie a mamy tylu wspaniałych wieszczy poznajemy nasze pasje, dowiadujemy się więcej o sobie o naszych zainteresowaniach. Oczywiście w tych naszych poszukiwaniach i odkrywaniach samego siebie potrzebujemy pomocy NAUCZYCIELA, a nie ma co ukrywać, że jedynie dobry pedagog, który lubi swoja pracę, która go pasjonuje będzie dobrym mentorem dla młodych ludzi. W dzisiejszej dobie dzieciaki bez zainteresowań głupieją wymyślają coraz to gorsze zajęcie jak wystawanie w bramach, bicie słabszych o narkotykach i gwałtach nie powinnam pisać bo jest to dość bulwersujące. Postarajmy się my dorośli aby młode społeczeństwo nie stało sie marginesem. Oczywiście nie można generalizować bo są też wspaniałe młode jednostki ale niestety są w mniejszości, pozdrawiam

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

Witam wszystkich:) Oczywiści zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami że wychowywanie młodzieży to zarówno zadanie rodziców jak i nauczycieli. Ja dodała bym jeszcz tylko role ministra edukacji i ich kolejnych rewolucyjnych pomysłów typu utworzenie gimnazjum a tym samym przedłużenie nauki o cały rok.Uważm że właśnie w tym czasie młodzi ludzie pozwalają sobie na bardzo dużo; lepszym pomysłem byłoby wrócenie do poprzedniego typu szkolnictwa i wypychanie młodzieży do liceum w wieku 16 lat.

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

Hejka:) Aja uważam że to wszystko bzdury!!!!! Nie zgadzam sie kompletnie z tym co wypisujeci!!!!!!!
To wszystko wina nauczycieli, zamiast przestać narzekać niech sie wezmą do roboty a nie strajki im w głowie!!!!!!

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): Gość -

W jednym z poprzednich tekstów napisano że rodzice nie mają czasu dla dzieci. To jest chyba największa przyczyna złych poczynań dzieci w szkole. I nie chodzi tu o alkohol i inne, chodzi o zachowanie i sposób postrzegania innych. Jak małolat może swojej nauczycielce powiedzieć że jest KU... i nic mu za to nie grozi, bo jest dzieckiem. Do rodzica wezwanego do szkoły ( mamy) mówi "zamknij się" w obecności nauczyciela. A na zakończenie roku szkolnego zaproszeni rodzice przybyli w - krótkich spodenkach i podkoszulkach, bo było ciepło.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • problemy wychowawcze z dziemi i modzie szkoln
  • problemy z dziecmi forum
Do góry strony: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną