Reklama

26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
26 ppt ?

problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Napisał(a): -

Hej, rozpoczynam dyskusję o problemie powszechnie znanym, a mianowicie o problemach wychowawczych z dziećmi i młodzieżą szkolną,chcę poznać Wasze opinie i jedncześnie dowiedzieć się czy istnieje szansa, żeby ktoś lub coś spowodowało, że tych problemów będzie mniej lub wcale???!!!!
INTERIA.PL

Re: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną

Cześć. Hmmm ... problemy wychowawcze. czy masz na myśli - przemoc w szkole, agresję, może jakieś używki, nałogi - papierosy, narkotyki, alkohol ? myślę, że chyba o to ci chodzi. Sądzę, że są to problemy z którymi bardzo często borykają się rodzice, nauczyciele i inni mający doczynienia z dziećmi i młodzieżą. Kto za nie odpowiada - to chyba trudne do stwierdzenia jednoznacznie. Pewnie wszyscy po trochę, po 1 - rodzice mający coraz mniej czasu dla swoich dzieci, te w zamian same stwarzają sobie 'inne formy spędzania czasu wolnego', lub przeciwnie - 2 - nadopiekuńczy rodzice, dzieci po wyjściu z domu uwalniają się i odreagowują. 3- nauczyciele - są jeszcze nauczyciele którym na sercu leży dobro dzieci, próbują je czymś zainteresować, zachęcić do robienia czegoś dobrego, ale są także tacy, którzy sami odliczją czas do dzwonka. Szansa, że coś się zmieni jest, ale (jak zwykle jest jakieś ale) , potrzebna jest współpraca jednych i drugich.

masz rację nastka08, żeby cokolwiek mogło się zmienić to muszą współpracować ze sobą rodzice i szkoła ale przede wszystkim musi zmienić się nasza (społeczna) świadomość . Nie może być tak, że kiedy dzieciak narozrabia w szkole to winny jest nauczyciel i rodzic wpatrzony w swoją pociechę atakuje nauczyciela a dziecko głaszcze po główce. Tym sposobem wychowamy bezduszne bachory, pozbawione jakichkolwiek zasad, którym wszystko i zawsze sie należy. Jest to klęska i porażka rodzica. Może zainteresujmy sie bardziej swoimi pociechami, nauczmy ich pewnych wartości, poznawać świat i ciekawości świata. Tak żebyśmy mogli być dumni ze swoich pociech a nie wstydzić się ich
pozdrawiam

witam,
no właśnie - myślę, że wiele osób by się z nami zgodziło :) ale byli by też tacy co w zaparte szli by za swoimi dzieciaczkami. Jest też wielu takich , którzy uważają , że to szkoła powinna wychowywać, no a co za tym idzie - powinna sama radzić sobie i rozwiązywać problemy, które w niej powstają (a dokładniej - które stwarzają ich niewinne pociechy).

Napisał(a): Gość -

Rodzice w pogoni za pieniedzmi nie maja czasu dla swoich pociech. Nieinteresuja sie problemami dziecka. Dzieci zostawiane sa same sobie... Coraz wiecej dzieci zapaliła pierwszego papierosa i wypiła pierwszy alkohol już w szkole podstawowej. To straszne!!! Dzieci chcą zapomnieć o kłopotach w szkole, o niezbyt fortunnych pierwszych związkach i relacjach z rówieśnikami, czują się nierozumiani przez dorosłych - rodziców, nauczycieli.

cześć,
nawiązując do nurtującego nas wszystkich problemu jakby to wychować lepsze społeczeństwo, bo przecież jest to "nasza" przyszłość, i młodzi ludzie dzisiaj za parę lat będą "treścią"narodu polskiego i taka jest kolej rzeczy oczywiście o ile nie emigrują do Irlandii. Byłoby wszystkim miło gdyby młodzi dzisiaj ludzie wyrośli na wspaniałe osoby. Dlatego warto o to zadbać tu i teraz. Zacznijmy od szkoły, w której powinny rozwijać sie młode talenty, w której dowiadując się o nowych przedmiotach jak chemia, fizyka, poznając literaturę i piękno jakie z niej płynie a mamy tylu wspaniałych wieszczy poznajemy nasze pasje, dowiadujemy się więcej o sobie o naszych zainteresowaniach. Oczywiście w tych naszych poszukiwaniach i odkrywaniach samego siebie potrzebujemy pomocy NAUCZYCIELA, a nie ma co ukrywać, że jedynie dobry pedagog, który lubi swoja pracę, która go pasjonuje będzie dobrym mentorem dla młodych ludzi. W dzisiejszej dobie dzieciaki bez zainteresowań głupieją wymyślają coraz to gorsze zajęcie jak wystawanie w bramach, bicie słabszych o narkotykach i gwałtach nie powinnam pisać bo jest to dość bulwersujące. Postarajmy się my dorośli aby młode społeczeństwo nie stało sie marginesem. Oczywiście nie można generalizować bo są też wspaniałe młode jednostki ale niestety są w mniejszości, pozdrawiam

Witam wszystkich:) Oczywiści zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami że wychowywanie młodzieży to zarówno zadanie rodziców jak i nauczycieli. Ja dodała bym jeszcz tylko role ministra edukacji i ich kolejnych rewolucyjnych pomysłów typu utworzenie gimnazjum a tym samym przedłużenie nauki o cały rok.Uważm że właśnie w tym czasie młodzi ludzie pozwalają sobie na bardzo dużo; lepszym pomysłem byłoby wrócenie do poprzedniego typu szkolnictwa i wypychanie młodzieży do liceum w wieku 16 lat.

Hejka:) Aja uważam że to wszystko bzdury!!!!! Nie zgadzam sie kompletnie z tym co wypisujeci!!!!!!!
To wszystko wina nauczycieli, zamiast przestać narzekać niech sie wezmą do roboty a nie strajki im w głowie!!!!!!

W jednym z poprzednich tekstów napisano że rodzice nie mają czasu dla dzieci. To jest chyba największa przyczyna złych poczynań dzieci w szkole. I nie chodzi tu o alkohol i inne, chodzi o zachowanie i sposób postrzegania innych. Jak małolat może swojej nauczycielce powiedzieć że jest KU... i nic mu za to nie grozi, bo jest dzieckiem. Do rodzica wezwanego do szkoły ( mamy) mówi "zamknij się" w obecności nauczyciela. A na zakończenie roku szkolnego zaproszeni rodzice przybyli w - krótkich spodenkach i podkoszulkach, bo było ciepło.

Mowicie panstwo o problemach wychowawczych, ktore sa spodowane miedzy innymi zaniedbaniem przez rodzicow z racji pogoni za pieniedzmi . To ja Wam cos powiem tudziez napisze . Wychowuje corke nastoletnia i do tego pracuje niejednokrotnie zmuszana bylam do zostawania po godzinach w pracy i nie bylo tlumaczenia , ze mam dziecko i mi nie pasuje . Moj maz rowniez pracuje poza miejscem zamieszkania.Przyjezdza praktycznie na weekendy. I wydaje mi sie , ze wiekszosc rodzicow przyzna mi racje takie zycie , takie czasy ....Chcemy zapewnic dziecku godziwe zycie. Niestety nie moge liczyc na wsparcie finansowe ze strony rodziny zatem i radzic sobie musimy sami.Ponadto pracuje w systemie 3 zmianowym zatem i sami panstwo rozumiecie czasem corki poprostu nie widuje . W dobie recesji bedzie zapewne jeszcze gorzej bowiem juz strasza zwolnieniami .Ech ...

trzeba rozmawiac, rozmawiac i rozmawiac z dzieckiem.mam prawie 30tke na karku i od kilku lat z matka nie utrzymujemy kontaktu.ale nie jest mi żal, bo nie ma czego. nigdy nie czułam ze moja matka mnie kocha, a wszelkie z nią rozmowy kończyły się fiaskiem. same zakazy i nakazy, gdy pytałam czemu czegoś nie mogę słyszałam tylko "nie, bo nie". nigdy "martwię się o ciebie, itp." "nie bo nie i do widzenia." druga moja siostra już się wyprowadziła, trzecia się szykuje do samodzielnego życia z dala od matki - jak widać więc mój punkt widzenia nie jest nieobiektywny.teraz mam 10 mies. synka i wiem że nie będę taką matką jak moja - bo dla moich młodszych sporo sióstr w pewnym sensie sprawuję opiekę i w przypadku kłótni i problemów w kółko wałkuję temat i rozmawiamy i udaje się wszystko prostować. Pamiętajcie, że dzieci mają również rozsądek, i nie da się przeżyć za nich życia, trzeba okazać im zaufanie i ustalić jasne zasady - co można i kiedy a czego nie i wciąż rozmawiać. Udało mi się wyprowadzić na prostą 19 letniego chłopaka, dla którego rodzice nie mieli czasu i wpadł w narkotyki, picie, złe towarzystwo. Więc wierzę, że rozmowami, przykładami itp. bliską obecnością i okazywaniem uczuć można naprawdę wiele zdziałać. Trzeba okazać zaufanie, ale też pamiętać, że bycie rodzicem nie oznacza automatycznie że dzieci mają nas szanować tylko z tego powodu, ale też na szacunek trzeba sobie zapracować, również na szacunek własnych dzieci. I jeśli wymagamy od naszych dzieci, to wymagajmy przede wszystkim od siebie - pokażmy że sami jesteśmy tacy, jak wymagamy aby nasze dzieci były. Pozdrawiam :)

UKŁONY>>>>>Zainteresowały mnie wasze wypowiedzi , chciałbym się wypowiedzieć w tym temacie...Piszecie wina nauczycieli , narkotyki , przemoc , sex dzieci i młodzieży . Jak z tym walczyć , jakie podjąć w tym przypadku kroki. Nazywacie to ,,,PROBLEMY WYCHOWAWCZE,,, W/g mnie narkotyki,przemoc ,sex dzieci ...Jest to przestępstwo.. Wiec dlaczego my dorośli zaliczamy przestępstwa do problemów wychowawczych......Czyja to wina ,,NASZ czy NIE ? Dlaczego nie reagujemy , gdy widzimy u naszych dzieci ..dziwnie wyglądające oczy , nowe ubrania czy zabawki ,agresywne zachowanie .Nie widzimy tego....A może nie chcemy ....nasze dziecko , niemożliwe .! Ale to są sygnały wysyłane przez dzieci i młodzież . Mają swoje zmartwienia , nie mają nikogo kto by pomógł . Więc....zaczyna się .W internecie piszą .......Co mam zrobić , ojczym mnie nie lubi , do kogo się zgłosić .........Pytam się taty ,co to jest , dobrze się zachowywać odpowiada...Ty wiesz....a ja nie wiem .........Moja mama pracuje od 10 do 21 cały dzień jestem sama , tata umarł tęsknie za nim, pomóżcie ,nie wiem co robić.. Czy to nie sygnały ?......Bez echa .....Wiec ja się pytam ........SĄ PROBLEMY>>>>CZY NIE>>>

Witam serdecznie

Właśnie ukończyłam studia (I stopnia) kierunek pedagogika społeczno-opiekuńcza z elementami terapii psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci.
Na studiach zdobyłam szeroka wiedze teoretyczna , która sukcesywnie pogłębiałam na różnego rodzaju praktykach (świetlice socjoterapeutyczne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, domy dziecka, żłobki, bursy, ośrodki terapeutyczne, placówki opiekuńczo-wychowawcze) oraz działalności zawodowej (praca w telefonie zaufania, praca Niani, ponadto rozlegle badania naukowe do pracy dyplomowej na temat problemów oraz funkcjonowania dziecka z nadpobudliwością psychoruchowa w rodzinie i szkole).
Pracowałam z ludźmi dorosłymi, niepełnosprawnymi oraz (w największym zakresie) z dziećmi.
Oto co oferuje oraz do kogo skierowana jest moja oferta …

- oferta skierowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci z różnymi problemami wychowawczymi oraz innymi np. (z zachowaniem, dojrzałością, lękami, nałogami, nieprzystosowanymi społecznie, mającymi różnego rodzaju kłopoty natury emocjonalnej, konflikty z rodzicami, rówieśnikami, nauczycielami, wagarującymi, nieśmiałymi, czującym się odtrąconym/odizolowanym, nie radzącymi sobie ze stresem ,mającymi problemy z wymową, chorymi (np. zaburzenia odżywiania, ADHD, depresja itd.).

Oraz:
- dla rodziców dzieci mających problemy z nauką, np. z nauką czytania, pisania, liczenia, rozumienia przeczytanej treści, ortografii, wypowiadania się na forum klasy itp.
Jest to oferta dla dzieci którym potrzebna jest pomoc specjalisty, lecz nie tyle terapeutyczna czy wychowawcza lecz naukowa w formie korepetycji.

Już kilka lat pracuje (zgodnie z kierunkiem studiów) jako terapeuta opiekuńczo-wychowawczy dla ludzi prywatnych. Dotąd prowadziłam moja działalność w Krakowie a teraz ze względu na przyjazd do Warszawy kontynuuje ją w stolicy.

Jeśli chodzi o współpracę z Państwem oraz dzieckiem to jestem elastyczna, tzn. w zależności od rodzaju problemu wspólnie można przeanalizować częstotliwość, godziny spotkań oraz warunki finansowe(w formie stałej współpracy) jak również okazjonalnie.

Pozdrawiam serdecznie oraz czekam na kontakt,
Anna, nr kontaktowy: 880-603-127
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • problemy wychowawcze z dziemi i modzie szkoln
  • problemy z dziecmi forum
Do góry strony: problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą szkolną