186
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +19
186 ppt ?

Produkrty żywieniowe, które powodują bóle stawów (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Produkrty żywieniowe, które powodują bóle stawów

Napisał(a): ~Wieslicar -

Jakiś czas temu miałem uraz sportowy i uszkodziłem kolano. Na domiar złego po badaniach okazało się, ze cierpię na reumatoidalne zapalenie stawów. Ale do rzeczy, chciałem się poradzić, czy ktoś stosował dietę na bolące stawy - tak, taka dieta istnieje. Ponoć, jak się wyeliminuje z diety wszystkie tłuste mięsa, parówki, wieprzowinę to stawy nie powinny boleć. Bo tłuszcz zwierzęcy potęguje stan zapalny stawów, poprzez wytwarzanie prostaglandyn, czyli hormonów zwierzęcych, które odpowiadają za objawy, takie jak bóle i obrzęk. Z tych samych powodów na cenzurowanym jest też mleko i produkty mleczne. Co Wy o tym uważacie? Dla mnie to typowa ściema jakiegoś redaktorka z portalu medycznego. Ale może akurat ktoś próbował?
INTERIA.PL

Re: Produkrty żywieniowe, które powodują bóle stawów

Napisał(a): ~67-latka -

Piję mleko, jem mięso, nie bolą mnie stawy , czuję się o 40 lat młodsza niż mam .Żadnych leków poza Euthyrox.(Hashimoto). NIe odczuwam w ogóle tej choroby. NIe mam nadwagi, wyniki książkowe. Uznaję tylko leczenie naturalne. Żadnych antybiotykow czy innych świństw.

Napisał(a): gość -

Ja nie jadam w ogóle miesa( i tu musze zaznaczyć iż nie jestem vegi). Mój organizm go nie toleruje. Teraz mam 34 lata i bez miesa jestem juź22 lata. 22 lata diety ustalanych przez lekarzy i wiesz co cierpie na to samo co Ty. Wiec nie sądze aby zrezygnowanie z mięsa tu coś pomogło. Ale kto wie?
Życze Ci powodzenia😊

Napisał(a): magda1951 -

wierze ,miałam kiedys przeziebione stwy kolanowe ,byłym wowczas w niemczech,niemiecki lekarz robił mi komresy pdejrzewam ,ze to było mokre wapno a moze nie ,do tego dosyc silne sr.przeciwbolowe,przez miesiac szczegolnie w nocy ból straszny,po miesiacu przyjechałam do jednego polskiego ortopedy,zrobił mi UZg kolan ,powiedział ze nic nie widzi ,dał mim zapobiegawczo glukosmine,z wit chyba D ,Mg + ca +K i chyba wit C to była mieszanka ,powiedział ,ze dieta to podstawa leczenia,zabroniona jest wieprzowina ,i pomidory ,te ostatnie szczegolnie wpływaja na bol.nie jadłam z bolu i tak,ale po dwuch dniach przeszło jak reka odjac,kiedy czasami zjem wieprzowine raz na dwa ,miesiace .odrazu odczuwam ,to w organizmie ,w internecie sa spacjalne diety na choroby stawow,one funkcjonuja

Witam.to samo pytanie naszlo mnie pare dni temu jak i o tym pare razy rozmawialem-przez pare ostatnich,wczesniejszych tyg skierowalem sie w strone bardziej 'zielonego'jedzenia-samo wlasciwie sniadanie to mix np jarmuz rzymska salata szpinak banan avocado gruszka-wszystko organic(wiem wiem ..ale niech bedzie ze 'wierze'ze niby zdrowsze)) .mimo usmieszkow znajajomych -ja z dnia na dzien czulem sie LZEj-calosciowo-bez prpblemow gastrycznych np pelny energii i do tego taka poranna zmixsowana w blenderze papka wystarczala na calkiem dlugo zeby nie czuc glodu.co do stawow-zniknely wczesniejsze bole-a nawet o tym nie myslalem ze byly jednak teraz od paru -2-3tyg wracajac do treninngow silowych i chcac nabrac masy zmienilem posilki i wrocilem do typowego planu jedzenia'zeby waga wrocila'-miesko,wegli prostych wiecej itd-i co-od razu dziwnie wrocilo zesztywnienie stawow barkowych przy dluzszym lezeniu i trzymanou np reki nad glowa-i nie jest to wynikiem treningow-wiem co pisze i odrozniam roznice miedzy stawami a bolem przetrenowaniem zakwasami-ktore de facto uwielbiam-D.wiec sprobuj wyelimonowaf calkowicie mieso-zastap roslinnym bialkiem-nie pijam i nie jadam prawie juz wcale nabialu-to tez robi roznice.po prostu trzeba chciec sprpbowac a nie tkwic w stareotypach polskich odnosnie mies sosow nabialu-zmien a bedziesz czul sie o niebo lepiej

To jak byś prosty pastuszku chciał wiedzieć to mięso zwłaszcza salcesony i paruwki zawierają kolagen który jest potrzebny do regeneracji chrząstki stawowej , źryj do tego witaminy C , D , omega 3 i wszystkie z grupy B
« Wróć do tematów
Do góry strony: Produkrty żywieniowe, które powodują bóle stawów