Program pomysłów pracowniczych jako element systemu wynagradzania (15)

Program pomysłów pracowniczych jako element systemu wynagradzania

Temat dotyczy artykułu: Program pomysłów pracowniczych jako element systemu wynagradzania

Działając w konkurencyjnym otoczeniu organizacje przykładają dużą wagę do usprawniania zachodzących w nich procesów. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu systemu wynagradzania. Narzędziem, które może nakłonić pracowników do usprawnień jest program pomysłów pracowniczych (ang. employee suggestions schemes). W firmach stosujących to rozwiązanie pracownik ma możliwość zgłaszania pomysłów mogących ulepszyć pracę nie tylko na jego stanowisku, ale również w całej firmie. Jeżeli usprawnienia te uznane zostaną za dobre i kierownictwo zdecyduje się na ich wdrożenie, pracownik może liczyć na nagrodę.

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Napisał(a): kasa -

W obecnej rzeczywistości kierownik ukradnie pomysł pracownika, przedstawi jako swój, zwolni pracownika a sam zgarnie całą kasę za pomysł.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Znawca. -

W dzisiejszych czasach to wyścigi szczurów , kto pierwszy ten lepszy , najlepiej w firmie się nie wychylać .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): baca -

już to widzę - napisałem program, który wdrożono do realizacji, o mnie zapomniano do czasu jak umarł śmmiercią naturalną - ktoś zgarnął kasę a mnie teraz atakują bym coś z tym zrobił bo program przestał działać... sorki - ale tak jest w naszych realiach
Odpowiedź (0)

Napisał(a): -obserwator- -

KAIZEN-robol wprowadza poprawki do procesu produkcyjnego,biurowiec siedzi i pierdzi w stołek,super corpo!.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mizia007 -

Pomysł ? Pracodawca opatentuje. Ciebie łaskawie nie zwolni. Nawet dłoń uściśnie i może da dyplom uznania.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): SyPa -

Ile punktów zostanie przyznane Polce, która wymyśliła system, na podstawie którego budowana jest globalna sieć komunikacji cyfrowej? / to tylko takie małe perpetum mobile/
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): nic nowego -

U mnie w firmie motoryzacyjnej program kaizenów funkcjonuje już kilkanaście lat. Zaczęło się od 3 pomysłów na rok, w kulminacyjnym punkcie było 30. Obecnie minimum to 23.Każdy pracownik jest z tego oceniany.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): SG -

Akurat wracamy do lat 70 XX w. Wtedy to było nazwane projektami racjonalizatorskimi. Były za to pieniądze i to nieraz duże. Kilka a nawet kilkanaście wypłat.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz